Wpis z mikrobloga

Wykańczam mieszkanie i ekipa celowo lub przez przypadek zamontowała w WC gorszą i mniejszą szafke ze zlewem niż było w planie (50cm szerokości zamiast 60cm), podobnie prysznic (80cm ćwierć koła, zamiast 90cm kwadrat). Nic na gębę nie było ustalone, mam umowę i rzuty 'architektoniczne".
Ile byście zaproponowali rabatu na takie problemy? Nie mam czasu na wymianę tych elementów, mam już ich dość
#nieruchomosci #remontujzwykopem
  • 21
@Lonate: zamówiłem wykończenie pod klucz z projektem architektonicznym który był sensowny, wizualizacja 3D też OK, wszystko wyglądało dobrze.

@thorgoth No właśnie chciałem zaoszczędzić czas na wożenie się po salonach łazienkowych, castoramach itp
Poprzednie remonty planowałem sam od A-Z, montażyści mieli tylko przyjść i zamontować

@Tiab No po prostu nie zrobię przelewu za ostatnią transzę i wymienię zamki, co za problem?
@wpiot: ja sie #!$%@? z doborem odpowiednich rzeczy do lazienki i jej planem chyba miesiac, nie wyobrazam sobie oddac w rece jakichs randomow w ogole tego xD Poza tym o jakim jezdzeniu mowisz po sklepach jak mozesz z neta zamowic te rzeczy? Na pewno lepsze to niz zostawic jakims zjebom losowym xD

Prysznic moim zdaniem w lazience powinno sie robic najwiekszy jaki dasz rade wcisnac a 80cm to porazka, poza tym
@wpiot a co obejmowała umowa? Zapiski w stylu „przy braku odpowiednich urządzeń zostaną zakupione inne”? :P Dlatego lepiej zamawiać samemu wszytskie urządzenia. A jak im nie zapłacisz to Cię podadzą do sądu, umowę mają
wiem jak pewnie będzie z egzekwowaniem rabacikow u takich Mietków a na wykopie zawsze fajnie brzmi

@Tiab: pewnie alternatywa to wymiana na ich koszt, w ich interesie jest się dogadać.
@wpiot to jest na wynajem/flipa czy masz aż taki stopień wyjebki na jakość? Ja przy zakupie czegokolwiek dużego muszę zrobić najpierw doktorat, przejrzeć 10 rankingów i recenzji xD.
@wpiot:

@Tiab No po prostu nie zrobię przelewu za ostatnią transzę i wymienię zamki, co za problem?

Osobiście proponuje rozstrzelanie lub śmierć głodową w za małym prysznicu
@NieRozumiemIronii: To jest na wynajem, ale kurcze z tego samego osiedla takie samo mieszkanie obok jest zrobione turbo luks już od dwóch tygodni i wisi za fajny pieniądz, a u mnie nie dość, że 2 miesiące opóźnienia to jeszcze materiały inne niż w planie, a wykończenie też słabe.

@Marsu335 Sprawdzony sposób to rzecznik praw konsumenta, moja teściowa dostała rolety za free w cenie 4K bo wykonawca nie miał już cierpliwości do
@wpiot: pierwszy raz słyszę, że inwestor dał januszom z januszeksu zlecenie kupna tak ważnych elementów wyposażenia.
Jeszcze ta umywalka to pal sześć, ale różnica w komforcie pomiędzy jednym a drugim prysznicem to przepaść. Ja bym kazał wymieniać
@BHN_LLU: Mój błąd, nie wiem czy teraz ma sens wymiana jak mieszkanie już gotowe, musieliby zrobić nowe otwory, zaślepić stare jakąś listwą.
@wpiot: nie no to już trzeba skuwać płytkę i wklejać nową.
Ale akurat kabiny się odsiebie na tyle różnią, że przy każdym prysznicu bym sie wqrwiał. Serio bym rozważył "kolejny" remont. No chyba że jesteś z tych drobniutkich, to może się zmieścisz :)