Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi może powiedzieć, dlaczego w reklama w PL coraz częściej widzę schemat: biała kobieta + czarny mężczyzna? Oglądam sobie coś na youtube i przerywane jest to reklamami. Reklamują jakieś ciuchy, chipsy, czy inne tego typu rzeczy i częściej w reklamach występuje biała kobieta + murzyn niż biała kobieta + biały mężczyzna.

O co tu k#@a chodzi? Po co oni to robią? Czy murzyni stanowią aż tak dużą i majętną grupę konsumentów, że trzeba ich wszędzie wpychać? Macie jakieś teorie na ten temat? Czy w Chinach reklamowane są przedmioty z wykorzystaniem Chinki oraz białego mężczyzny? Czy w Nigerii reklamowane są przedmioty z wykorzystaniem czarnej kobiety i białego mężczyzny?

#polska #pytanie #polityka #zwiazki #p0lk
asyla - Czy ktoś mi może powiedzieć, dlaczego w reklama w PL coraz częściej widzę sch...

źródło: ads

Pobierz
  • 41
@asyla: Widzę dwa wyjaśnienia. Jedno jest spiskowe. Zaś drugie jest utylitarne - kobiety chciałyby być z dużym, umięśnionym murzynem, więc jeśli damy im reklamę, sugerującą, że jeśli kupi nasze majtki/perfumy/mydło/szczotkę do kibla, to sobie takiego znajdzie, to jest większa szansa, że kupi naszej marki. Na tej samej zasadzie produkty dla mężczyzn powinny być (z tego punktu widzenia) reklamowane przez gorące latynoski, no ale nie można, bo to uprzedmiotowienie kobiet etc.
@asyla: pewnie kobiety to lubią albo jest neutralne. Dodatkowo wrzucenie murzyna dodaje punktów do diversity, więc masz dwie pieczenie na jednym ogniu
@asyla: wg mnie to po prostu wynika z małego znaczenia Polski. Firmy nie chcą przygotowywać reklamówek specjalnie pod ten kraj, tylko recyklingują obrazek, video zachodnie i dodają tylko polskie napisy tudzież lektora. Na zachodzie murzyn jest miłej widziany, zarówno przez białych bo diversity, jak i czarnych bo zostali oni ujęci. Imho doszukiwanie się spisku i inżynierii społecznej jest absurdem. Zauważcie, że w reklamach z murzynem nie ma polek, a zagraniczne modelki.
@asyla Hurr durr spiseg!!!

Może zapytaj Polek czemu podobają im się reklamy z murzynem? Firmy robiące reklamy w #!$%@? mają czy tam będzie polka z murzynem czy z #!$%@? garbatym krasnoludkiem. Hajs ma się zgadzać. A skoro takie reklamy najwidoczniej chwytają, to robią ich więcej i #!$%@?

Ja zakładam, że baby lubią takie reklamy, bo chodzi o #!$%@? którym murzyn ociera się o baby na powyższym zdjęciu ¯_(ツ)_/¯
@Sayujin: @asyla Punkty ESG. Korporacje dostają punkty za jakieś rzeczy typu równość w pracy, ekologię, dobre warunki pracy, niewykorzystywanie chińskich dzieci do tworzenia smartfonów ORAZ jak gdzieś wsadzą trans albo kolorowych. To co jest łatwiej zrobić gównoreklamę z murzynem czy doprowadzić swoje korpo do pionu? ¯\(ツ)/¯ To nie żadne teorie spiskowe tylko jak zwykle pójście po najmniejszej linii oporu.
Czy ktoś mi może powiedzieć, dlaczego w reklama w PL coraz częściej widzę schemat: biała kobieta + czarny mężczyzna?


@asyla: bo reklamy są profilowane pod odbiorcę

ja takich nie widuję ( ͡° ͡°)
@asyla: nie jest to żaden spisek. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Czarni modele są najtańsi ze wszystkich więc jest to pewnego rodzaju kompromis daje się białą kobietę która jest droga, ale z drugiej strony porządaną przez wszystkie rasy (czarnych, białych i azjatów) i czarnego modela który jest tańszy i jest po prostu dodatkiem który też całkiem nieźle się prezentuje. Biały męski model jest dużo droższy i
zeszyt-w-kratke - @asyla: nie jest to żaden spisek. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-13 o 11.40.52

Pobierz