Wpis z mikrobloga

@maximilianan: A już ktoś kto nie podziela twojego zdania to już musi lecieć w najgorsze miejsca? XD Kto tutaj jest większym hipokrytą.

EDIT: A tak na marginesie:

co za idiotyczny argument xD


No właśnie wiem. To jest twój pomysł.
@Raisei-chan Ludzie bronią po prostu własności prywatnej. Jeśli można zabrać miliarderom to można będzie każdemu. Ja akurat tego się boję, gromadzę majątek dla siebie i swoich dzieci i nie chcę, żeby ktoś go ruszał, bo uzna, że już jestem zbyt bogata. Jak komuś się nie chce pracować, ryzykować to nie będzie bogaty i niech się po prostu z tym pogodzi, a nie twierdzi, że trzeba zabrać tym, którym się chciało.
@maximilianan Ale czemu niby miliarderzy mają być ludziom potrzebni? To są po prostu ludzie, którym udało się zgromadzić kapitał, oni nie mają wobec ciebie żadnych obowiązków, a ty nie masz obowiązku u nich pracować. Co cię obchodzi ile ktoś ma pieniędzy, najlepiej zaglądać tylko do swojego portfela i nie interesować się cudzym.
@Howea:

Ludzie bronią po prostu własności prywatnej. Jeśli można zabrać miliarderom to można będzie każdemu. Ja akurat tego się boję, gromadzę majątek dla siebie i swoich dzieci i nie chcę, żeby ktoś go ruszał, bo uzna, że już jestem zbyt bogata. Jak komuś się nie chce pracować, ryzykować to nie będzie bogaty i niech się po prostu z tym pogodzi, a nie twierdzi, że trzeba zabrać tym, którym się chciało.


+
@maximilianan W którym momencie mają zamykać działalność, żeby nie być uznanym za chciwego? Mają działać na szkodę spółki, żeby wartość ich akcji nie rosła? Przecież większość ich majątku to akcje firm, które założyli. Mają je rozdawać przypadkowym ludziom, czy co. Ty masz prymitywne myślenie. Ludzie mają w życiu jakieś ambicje, czemu mamy ich karać za to, że im się udało. Chcesz zabrać Gatesowi majątek, bo ludziom się Windows spodobał i kupowali go
Howea - @maximilianan W którym momencie mają zamykać działalność, żeby nie być uznany...

źródło: temp_file2409652089851932254

Pobierz
@Howea: musisz wyzbyć się wszelkich blokad moralnych, tak jak napisał powyżej inny komentujący. Bronienie miliardera nie zrobi dla ciebie nic, tylko pogorszy twoje życie, nie wiem jak można tego nie widzieć. Skoro ty chcesz się unosić moralnością "no nie zabiorę im nigdy nic bo sami zapracowali" to poczytaj jak dużo kasy z podatków jest przez nich unikane, jak lobbują/korumpują w USA, jak wykorzystują normalnego pracującego człowieka do pomnażania swoich fortun, których