Wpis z mikrobloga

Mircy takie pytanie mam, dlaczego tak popularne są szklarnie pomidorów papryk itp w Holandii, że opłaca im się je robić w NL, gdzie jest droższy pracownik, droższa energia (choć nie jestem pewny), podatki itd, opłaca się robić to tam, przewozić do Polski i sprzedawać tutaj, a u nas w ogóle nie ma takich szklarni? Amplituda temperatur w Poznaniu jest niewiele niższa niż w Amsterdamie
I jeszcze jedno, jak robią tam pomidory, które są tanie to dlaczego nie robią np. awokado? Nie urośnie pomimo tego, że można stworzyć warunki - ziemia, naświetlenie, nawodnienie itp jakie się chce? Nie znam się na rolnictwie kompletnie jak coś i pytam z ciekawości xd
#rolnictwo #biznes #ekonomia #holandia
  • 26
no jak ludzie są idiotami i patrza tylko na cene i wygląd to co poradzisz

co do jajek to bez różnicy


@siodemkaxx: Niezły popis hipokryzji - z jednej strony sadzisz farmazony o jakościowych warzywach i owocach, a z drugiej strony negujesz różnice jakościowe jaj xd Równie dobrze mogę się upierać że warzywa syntetyzują sobie wszystko z nawozu i fotosyntezy, więc efekt jest taki sam ( ͡° ͜ʖ ͡°
Niezły popis hipokryzji - z jednej strony sadzisz farmazony o jakościowych warzywach i owocach, a z drugiej strony negujesz różnice jakościowe jaj xd Równie dobrze mogę się upierać że warzywa syntetyzują sobie wszystko z nawozu i fotosyntezy, więc efekt jest taki sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PfefferWerfer: bo nie ma różnic jakościowych jaj i to jest stwierdzone naukowo, to są jaja i to są jaja, w przypadku
bo nie ma różnic jakościowych jaj i to jest stwierdzone naukowo, to są jaja i to są jaja, w przypadku pomidorów masz odmiany pod markety i odmiany typowo deserowe do tuneli, gruntu czy szklarni, jestem rolnikiem, więc wiem o czym mówie


@siodemkaxx: Powoli zaczynasz odkrywać, że ludzie mają różne preferencje. Jeden szuka smaku, inny dobrostanu zwierząt, a trzeci najniższej ceny - i jest gotów poświęcić pozostałe dwa żeby spełnić swoje preferencje.
Pobierz PfefferWerfer - >bo nie ma różnic jakościowych jaj i to jest stwierdzone naukowo, to ...
źródło: 900x450
@PfefferWerfer: ty bazujesz na statystykach z internetu, nie wiedzy praktycznej, nie mam zamiaru sie kolejny raz kłócić, bo wykopki wiedzą lepiej, nie chce mi sie kolejny raz tłumaczyć, że w polsce rolnikiem jest kazdy kto ma 1ha przeliczeniowy ziemi, dlatego mamy tak dużo "zatrudnionych w rolnictwie", to, że ziemia rolna nawet u nas drożeje i dlaczego, bo ty i tak wiesz lepiej xD żyjcie sobie w miastach w tej bańce, że
  • 0
@smway My mamy kapitalizm 30 lat, Holendrzy od setek lat w tym przodują. Ich przodkowie dorabiali się na handlu z Azją, na odsprzedaży zboża z Gdańska i budowali poldery. Nasi przodkowie w tym czasie zasuwali dla szlachcica dobrodzieja, podczas gdy handel zostawiano Żydom i innym przybyszom.

U nas jest kultura ciężkiej pracy, u nich kultura handlu i mądrego gospodarowania. Przez 30 lat poszliśmy bardzo do przodu ale nie naprawimy mentalności w tak