Wpis z mikrobloga

Czy ktoś dostał odmowę #kredyt2procent ? U mnie niby wszystko się zgadza, zdolność jest, wszystko jest ok. Spisałem już umowę przedwstępną i zapłaciłem właścicielowi za nią i w najbliższym czasie będę składał wniosek. Jakie mogą być powody ewentualnej odmowy?
  • 10
  • Odpowiedz
@ziemniag to normalne, że pojawia się przejęcie i stres. Jak masz wszystko dobrze wykalkulowane to nie powinno być problemów. Będzie dobrze :)
  • Odpowiedz
@ziemniag: mi alior dwa miesiące kisił wniosek po to żeby go ostatecznie odrzucić . Powód był taki, że firma, w której pracuje od 2020 roku w 2022 zmieniała spółkę. Były nowy nip, krs, nazwa itp i podobno dlatego odrzucili wniosek. Według nich było za dużo zawirowań z firmą.
  • Odpowiedz
Jakie mogą być powody ewentualnej odmowy?


@ziemniag: Przyczyn decyzji negatywnej lub obniżenia kwoty kredytu może być wiele. Od tak podstawowych, jak brak akceptacji dochodu ze względu na procedury danego banku po inne, jak zbyt duża aktywność kredytowa, zatrudnienie w firmie rodzinnej, opóźnienia w spłacie zobowiązań, korzystanie z "chwilówek", hazard w historii konta i podobne. Miałem kiedyś przypadek odmowy w jednym banku z uwagi na zadłużenie pracodawcy w tym samym banku.

Analizowana
  • Odpowiedz
@ziemniag: Mi alior zwlekał z decyzją po naciskach ostatecznie przedstawił ofertę
Z nie korzystnymi warunki(duzy wkład własny... ) Złożyłem wnioski do innych banków i pko bp dał pozytywną odpowiedź. Na resztę już nie będę czekał przez mała ilość czasu (PEKO sa i VELO)
  • Odpowiedz