Wpis z mikrobloga

Wracam z Berlina, akurat przyszło mi pracować z pociągu, do granicy z Polską internet 3/4 drogi na jednej kresce LTE, nawet wiadomości się nie dało wysłać na teamsach

Przekroczyliśmy granice z Niemcami i nagle wróciły 3/4 kreski, wszystkie strony na 2 kreskach LTE ładują się lepiej niz na niemiecki 4 kreskach xD

Chyba zaczne doceniac naszą infrastrukture mobilną

#niemcy
  • 68
@Qrka: to tyczy się wszystkich segmentów technologii. my podłączamy wioski światłowodami i stawiamy cały szkielet od zera, oni muszą wszystko migrować.
i tak kuzyn na wiosce w hesji mimo podłączenia wsi światłowodem - ostatnią milę miał spiętą po miedzi, więc mimo wszystko osiągał max 100Mbit - kiedy ja rodziców na wsi zabitej dechami mogę podłączyć do światłowodu 1000/1000 za 2h niemieckiej stawki minimalnej.
bankowość też leży - wszystko tworzone w latach
@Rabusek: nie doceniamy jak zajebistą mamy infrastrukturę internetu bezprzewodowego w kraju. Jak przyjeżdżali do mojej firmy goście z UK, Francji czy nawet Belgii to byli pod wrażeniem, że tu dosłownie wszędzie jest zasięg 3G, a w centrum miasta już hulało 4G (to było ładnych parę lat temu). Poza tym płatności zbliżeniowe i generalnie powszechność płacenia kartą również ich zaskakiwała. Dzisiaj podobne wrażenie na przyjezdnych robi BLIK ( ͡° ͜ʖ