Wpis z mikrobloga

Wracam z Berlina, akurat przyszło mi pracować z pociągu, do granicy z Polską internet 3/4 drogi na jednej kresce LTE, nawet wiadomości się nie dało wysłać na teamsach

Przekroczyliśmy granice z Niemcami i nagle wróciły 3/4 kreski, wszystkie strony na 2 kreskach LTE ładują się lepiej niz na niemiecki 4 kreskach xD

Chyba zaczne doceniac naszą infrastrukture mobilną

#niemcy
  • 68
i ty serio myślisz, że ta lepsza antena da ci lepszy internet w miejscu, w którym zasięgu nie ma?


@Krupier: W takim, gdzie nie ma, to nie, ale w takim, gdzie masz słaby zasięg, to będziesz miał lepszy. Z zasięgiem to nie jest zerojedynkowo, serio. To serio nie jest skomplikowana fizyka, jeszcze się nauczysz może ;p

Albo chociaż wsiądź kiedyś w pociąg i sprawdź sobie. To jest serio niebywałe, jak wykopek
@wstanczyk gościu, myślisz, że ja nigdy pociągiem nie jechałem? Nic ci nie da większa antena bo pociąg przemieszcza się na tyle szybko, że jak się zalogujesz do jednego nadajnika to za chwilę i tak zerwie połączenie.

A dziury w zasięgu na trasie do Berlina są takie, że nawet sobie tego nie wyobrażasz.
@Rabusek: Bo Niemcy mają #!$%@? na temat promieniowania anten, boją się tego jak cholera i jak jest stawiany maszt to od razu idą pisma z protestami xD
Dlatego operatorzy mimo że chcą zagęścić sieć, to zwyczajnie przez takie protesty nie mogą, no i później jest co jest.
@Rabusek: Ja ostatnio jadąc pociągiem w Niemczech musiałem włączyć w telefonie na sztywno LTE, bo mając automatyczny wybór pasma ciągle zrzucało mnie na GSM, na którym nie działał internet. Ale i tak ten zasięg LTE był tak dziurawy, że ciężko było korzystać.
@Rabusek: tymczasem ja, przez całe niemcy przejechałem, od lewej do prawej od góry do dołu - odwiedzanie znajomych, delegacja. Roaming play zero jakichkolwiek problemów, prędkość taka sama jak w pl. Nie wiem, #!$%@? masz operatora może.
@wstanczyk nawet nie wiesz jak masz rację. W okolicy 2004 posiadając Alcatela z ułamaną zewnętrzną anteną wlutowalem w odpowiednie miejsce przewód, a następnie podpisałem go od środka do anteny czołgu pt91. Nagle dało się wysyłać i odbierać wiadomości na samym środku lubuskiego.
Nic ci nie da większa antena bo pociąg przemieszcza się na tyle szybko, że jak się zalogujesz do jednego nadajnika to za chwilę i tak zerwie połączenie.


@Krupier: A no tak, przeciez telefon w tym samym momencie stoi w miejscu (ʘʘ)

@ksy3 Powinienem pytać, skąd miałeś antenę czołgu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)