Wpis z mikrobloga

Wracam z Berlina, akurat przyszło mi pracować z pociągu, do granicy z Polską internet 3/4 drogi na jednej kresce LTE, nawet wiadomości się nie dało wysłać na teamsach

Przekroczyliśmy granice z Niemcami i nagle wróciły 3/4 kreski, wszystkie strony na 2 kreskach LTE ładują się lepiej niz na niemiecki 4 kreskach xD

Chyba zaczne doceniac naszą infrastrukture mobilną

#niemcy
  • 68
  • Odpowiedz
@Rabusek: Weź pod uwagę, że wjeżdżasz od strony byłego NRD, gdzie nadal bieda piszczy. To trochę jakbyś oceniał stan polskiej telekomunikacji podróżując niedaleko Suwałk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 507
@Rabusek: Internet mobilny w Niemczech to żart w porównaniu do Polski xD jeszcze pół biedy jak jesteś w T-Mobile to przełączy cie na niemiecki Telekom który jeszcze jakoś ujdzie, ale jak przełączy cie na Vodafone albo podobnie gowniana siec tutaj to powodzenia xD
  • Odpowiedz
@EvineX Potwierdzam, ze znanych mi sieci polski tmobile smiga pieknie, o reszcze szkoda gadac.
A co do granicy, to na a4 miedzy tunelem a Bautzen rowniez jest czarna dziura ^^
  • Odpowiedz
Na roamingu masz mniejsze prio

@Rabusek: tak jest, na roamingu masz niski priorytet i nawet mając pełen zasięg usługa będzie gówniana.
  • Odpowiedz
  • 9
@Rabusek nie pamiętam szczegółów ale ponoć jest to spowodowane tym że Polska przez długi czas nie miała żadnej infrastruktury telekomunikacyjnej - byliśmy 100 lat za murzynami xD - i jak przyszło do budowy to korzystaliśmy z nowszych technologii od zera, a Niemce musiały ulepszać
  • Odpowiedz
  • 8
@Rabusek wgl Polska ma spoko internet. Gram sobie arenki na #wotlkclassic z jakimś Szwedem i pyta się jakiego mam neta, to mówię, że gigabitowy po ftth, to zdziwiony powiedział, że u nich takiego neta to tylko w firmach mają xd
  • Odpowiedz
  • 21
@Qrka: to tyczy się wszystkich segmentów technologii. my podłączamy wioski światłowodami i stawiamy cały szkielet od zera, oni muszą wszystko migrować.
i tak kuzyn na wiosce w hesji mimo podłączenia wsi światłowodem - ostatnią milę miał spiętą po miedzi, więc mimo wszystko osiągał max 100Mbit - kiedy ja rodziców na wsi zabitej dechami mogę podłączyć do światłowodu 1000/1000 za 2h niemieckiej stawki minimalnej.
bankowość też leży - wszystko tworzone w latach
  • Odpowiedz
@Rabusek: bo w PL nie jest źle, internet super i tani, nowoczesne rozwiązania bankowe, paczkomaty ʕʔ oczywiście, ten kraj ma pełno wad, ale jak człowiek zobaczy trochę świata, to bardziej docenia ten karton
  • Odpowiedz
@Rabusek: nie doceniamy jak zajebistą mamy infrastrukturę internetu bezprzewodowego w kraju. Jak przyjeżdżali do mojej firmy goście z UK, Francji czy nawet Belgii to byli pod wrażeniem, że tu dosłownie wszędzie jest zasięg 3G, a w centrum miasta już hulało 4G (to było ładnych parę lat temu). Poza tym płatności zbliżeniowe i generalnie powszechność płacenia kartą również ich zaskakiwała. Dzisiaj podobne wrażenie na przyjezdnych robi BLIK ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz