Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
janusz_mustermann

janusz_mustermann

Dołączył 6 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3971
  • Znaleziska 123
  • Mikroblog 3848
  • Obserwujący 4
  • Obserwowane 30
Qullion
Qullion
20.06.2026, 21:00:52
  • 3
#lego Nowe pomysły wybrali. Pierwsza trójka całkiem obiecująco, ale widać, że poprawki będą.
Qullion - #lego Nowe pomysły wybrali. Pierwsza trójka całkiem obiecująco, ale widać, ...

źródło: BLDP

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 21.06.2026, 15:27:38 via Wykop
  • 1
@Qullion: a mi sie te dwa ostatnie (na dole) bardzo podobaja :)
  • Odpowiedz
janusz_mustermann
janusz_mustermann 21.06.2026, 17:38:24 via Wykop
  • 1
@Qullion: Moze ten pierwszy zamek jeszcze od biedy ale ten elficki do mnie nie przemawia
  • Odpowiedz
Famine
Famine
06.06.2026, 05:25:01
  • 519
Słucham podcastu Wojenne Historie i Norbert twierdzi, że Włosi nie mieli torped. Przepraszam bardzo, a Monica Bellucci to niby, k---a, kto?!

#historia #historycznememy #heheszki
Famine - Słucham podcastu Wojenne Historie i Norbert twierdzi, że Włosi nie mieli tor...

źródło: temp_file1218801394534739107

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 06.06.2026, 09:08:32 via Android
  • 3
@Sochu: zależy od tematu, różnie to bywa. Ogólnie wkurza mnie tylko to, że Pan Norbert bardzo często się zapętla, czyli powtarza to samo co 10-15 minut. Ma kilka tez, wokół których się kręci. Ciekawe są też jego spostrzeżenia i czasami inny, niż u wszystkich, punkt widzenia.
Bardzo mnie też boli wymowa niemieckich słów, np. Reichsmarki jako rajśmarki. Cóż, historykiem jest dobrym, głos bardzo łagodny i spokojny. Do posłuchania jest ok
  • Odpowiedz
Apaturia
Apaturia
05.06.2026, 11:32:13
  • 242
Uroczy pustynny łowca. Kot pustynny (Felis margarita), znany też jako kot arabski lub kot piaskowy, zamieszkuje niegościnne obszary piaszczystych i kamienistych pustyń. Jeden z jego podgatunków, mniejszy pod względem rozmiarów ciała, żyje na Saharze, natomiast drugi, nieco większy i ciemniej ubarwiony, występuje w południowo-zachodniej Azji oraz na Półwyspie Arabskim.

Kot pustynny jest małym drapieżnikiem rozmiarowo porównywalnym z kotem domowym, choć różni się od niego nieco bardziej spłaszczoną głową, proporcjonalnie większymi, niżej
Apaturia - Uroczy pustynny łowca. Kot pustynny (Felis margarita), znany też jako kot ...

źródło: Persian_sand_cat

Pobierz
Apaturia - Uroczy pustynny łowca. Kot pustynny (Felis margarita), znany też jako kot ...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 05.06.2026, 15:01:45 via Wykop
  • 1
@Apaturia: niedawno patrzylem, ze jedyne zyjace takie sztuki w PL sa w zoo w Gdansku :)
  • Odpowiedz
Qurvinox
Qurvinox
28.05.2026, 03:37:47
  • 102
Jak mogę zutylizować a-----l?
Mam w mieszkaniu ze 30litrów różnych w----y, wódek, win itp itd, które się uzbierało przez kilka lat z prezentów, a tego nie pije
Wylać raczej takiej ilości do kanalizacji nie można, więc do jakiś baniaków i na pszok?
  • 132
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 28.05.2026, 09:15:49 via Wykop
  • 1
@Qurvinox: wino - mozna zrobic swietne mieso na patelni i dolac.
wodka - kupujesz marynate do karkowki i mieso z karkowki. Bierzesz nacznie zaroodporne a do niego mieso na kotlety i kladziesz po jednym, potem marynata, potem kotlet, potem marynata i tak do zakonczenia zasobow.
Na samym koncu zalewasz wszystko wodka, bierzesz sreberko i chowasz do lodowki na 24h. Nastepnego dnia robisz grilla i masz najlepsza karkowke na swiecie
  • Odpowiedz
PokemonowyRambo
PokemonowyRambo
15.05.2026, 14:56:36
  • 7
Ten, co wpadł na pomysł LEGO creator pewnie dostał mega premię.

Czacie, macie jeden zestaw klocków, z których możecie zrobić trzy różne rzeczy w zależności od tego, jak poukładacie klocki. Np. z jednorożca można zrobić pawia i konika morskiego.

Ja ze swoją szesciolatką jesteśmy podjarani.
#lego #legocreator #dzieci
PokemonowyRambo - Ten, co wpadł na pomysł LEGO creator pewnie dostał mega premię.

Cz...

źródło: 900d886869124ee8bc6161d7c1a8a80f

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 16.05.2026, 18:31:09 via Wykop
  • 0
@PokemonowyRambo: powiem więcej - w większości zestawy te nie mają figurek i klocki są dość popularne. I łatwodostępne ;)
  • Odpowiedz
polock
polock
15.05.2026, 05:40:54
  • 200
W Razaniu pada deszcz ropopochodny
#ukraina #rosja #wojna
polock - W Razaniu pada deszcz ropopochodny
#ukraina #rosja #wojna

źródło: 3780

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 15.05.2026, 10:48:54 via Wykop
  • 0
@polock: u nas tez kiedys bylo https://www.youtube.com/watch?v=VriYnb2EXqE
janusz_mustermann - @polock: u nas tez kiedys bylo https://www.youtube.com/watch?v=Vr...
  • Odpowiedz
sos_sojowy_jasny
sos_sojowy_jasny
25.04.2026, 21:05:23
  • 1
#lego

Dostałem worek klocków lego. Udało mi się złożyć jeden zestaw, ale kilku klocków brakuje. Na oficjalnej stronie widzę do kupienia tylko jeden z tych, co potrzebuję. Teraz kmina. Jak chcę kupić klocki na sztuki to każdy osobno zza granicy mam zamawiać używane? To więcej zapłacę za 4 klocki z dostawami niż za cały zestaw xd
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 27.04.2026, 08:30:07 via Android
  • 0
@sos_sojowy_jasny: bricklink jak najbardziej legit. Nigdy nie słyszałem, by ktokolwiek został tam oszukany.
Co do zamówień aby jeden sprzedawca miał wszystko - niestety to jest problem naszego polskiego podwórka, że nie ma takich sprzedawców co mają "wszystko". Albo robisz parę zamówień i płacisz za każdą przesyłkę albo znajdujesz kogoś, kto ma więcej części ale wtedy ceny też są wyższe
  • Odpowiedz
kutokalipsa67
kutokalipsa67
24.04.2026, 02:28:21
  • 314
Jeszcze tylko dzisiaj i grubo ponad tydzień wolnego.
Oby tylko nic się nie skasztaniło.
#pracbaza
kutokalipsa67 - Jeszcze tylko dzisiaj i grubo ponad tydzień wolnego. 
Oby tylko nic s...

źródło: HFzq0wDXkAAzX5E

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 24.04.2026, 06:33:32 via Wykop
  • 4
@kutokalipsa67: morning, mr. Freeman!
  • Odpowiedz
ff99plpowrot
ff99plpowrot
28.03.2026, 13:16:33
  • 5
#przegryw #lego ale mnie wqrwia ten koleś
ile on musi mieć kasy żeby kupować te wszystkei zestawy #lego ? Pewnie urodził się mieszczuch na 2 kawalerkach po babci. 1 w warszawie, 2-giej w krakowie.
ff99plpowrot - #przegryw #lego ale mnie wqrwia ten koleś 
ile on musi mieć kasy żeby ...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 29.03.2026, 09:05:34 via Android
  • 0
@ff99plpowrot: pewnie bierze na fakturę i dzięki temu je rozlicza tymi filmikami. Poza tym ma kasę nie tylko z wyświetleń
  • Odpowiedz
Regaziatko
Regaziatko
25.03.2026, 10:35:43
  • 703
#heheszki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Regaziatko - #heheszki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: 7fcaed011a1583a596ab063294d057bc

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 25.03.2026, 13:19:31 via Android
  • 301
@Regaziatko: "jakie kur*a zdrastwujtie?"
  • Odpowiedz
reventon
reventon
24.03.2026, 07:26:33
  • 10
Za dzieciaka oczywiście nie miałem dużo #lego - wiadomo - nie przelewało się. Ale to prawda - zestawy które miałem, zwłaszcza technic, były bardzo kreatywne. W małym modelu helikoptera ( który swoją drogą można było zamienić w samolocik i bodajże motorówkę) było tyle samo albo i więcej mechanizmów niż w dzisiejszym licencjonowanym Porsche za kilka stów.

Czemu tak jest? Przecież to nie kwestia ani ekonomii (elementy przekładni nie mogą być
reventon - Za dzieciaka oczywiście nie miałem dużo #lego - wiadomo - nie przelewało s...

źródło: 1000018102

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 24.03.2026, 09:23:15 via Wykop
  • 0
@reventon: troszke sie zgadzam z przedmowcami a troszke nie. I zaraz wytlumacze dlaczego.

Jesli chodzi o konstrukcje technic - tu bym sie zgodzil, kiedys wazny byl mechanizm a otoczka byla dodatkiem. Dzisiaj jest jeszcze wazne, by taki zestaw ladnie wygladal i dzieki temu technic dostaje duzo elementow, ktore sa dedykowane i ciezko uzywalne gdzies indziej.

Sa za to inne serie i dla kazdego cos milego (w/w Creator 3w1, Friends, City,
  • Odpowiedz
PremeditatioMalorum
PremeditatioMalorum
13.03.2026, 03:55:07
  • 403
PremeditatioMalorum

źródło: 21e9bd78db30213fae4959c1075b6e457819b0a16365dec9ba37969b125b8869

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 13.03.2026, 08:09:02 via Wykop
  • 2
@PremeditatioMalorum: o prosze, kebab relax. Kiedys byl lepszy niestety, teraz spadl na jakosci.
W tym kebabie mozna zamowic nawet kebab tort albo kebab na kilogramy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota
KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota
11.02.2026, 16:53:04
  • 1
Friendly reminder jak ktos nie sprawdza emaila codziennie:

Lego zaczyna powoli pobierac kase za zamowienia z Bricklink Designer Program.

Sprawdzcie czy kase poprawnie sciagnelo jakncos zamawialiscie pol roku temu ;)

#lego #bricklingdesignerprogram #bdp
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 11.02.2026, 17:02:48 via Android
  • 0
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: jak nie masz kasy to dają Ci 5 dni na zadzwonienie na obsługę klienta i ogarnięcie sprawy.
@mckula zależy jaką karta płacisz, na debetowej pobierają i oddają. Potem pobierają znowu i właśnie teraz się to dzieje
  • Odpowiedz
Deklitoryzator
Deklitoryzator
Deklitoryzator
11.02.2026, 08:18:37
  • 842
Czy moja kolekcjunia techniczków Może plusa?
Tak, boazeria na ścianie, bo to w domu rodziców, powrót do przeszłości (。◕‿‿◕。)

#lego #hobby #chwalesie
Deklitoryzator - Czy moja kolekcjunia techniczków Może plusa?
Tak, boazeria na ściani...

źródło: 1000025895

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 11.02.2026, 11:02:18 via Android
  • 3
@Deklitoryzator: o proszę, sporo modularow w tym Brick bank, BDP, cała seria lego Arctic. Się powodzi:)
  • Odpowiedz
lord-nihilus
lord-nihilus
02.02.2026, 22:36:51
  • 325
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 03.02.2026, 08:31:58 via Wykop
  • 3
@lord-nihilus: no właśnie nie wszystko samymi ręcami #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

482

VeloBank - brak obsługi gotówkowej we wtorki i czwartki

VeloBank - brak obsługi gotówkowej we wtorki i czwartki

VeloBank (dawny Getin Bank) właśnie ogłosił, że obsługa gotówkowa będzie możliwa we wszystkich oddziałach tylko w wybrane dni. Potrzebujesz wypłacić większą ilość gotówki? Stój godzinę przy bankomacie i wypłacaj w małych kwotach. 

byferdo
z
wykop.pl
dodany: 31.12.2025, 06:45:20
  • 176
  • #
    banki
  • #
    gotowka
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    bankowosc
janusz_mustermann
janusz_mustermann 31.12.2025, 15:59:37 via Android
  • 0
@GOHAN: w iNG tak nie ma, jest pełna profeska i poufność
janusz_mustermann
janusz_mustermann 31.12.2025, 17:56:36 via Android
  • 0
@DurzyPszypau: w którym? Bo w wwa są dwa oddziały :)
janusz_mustermann
janusz_mustermann 31.12.2025, 18:32:34 via Android
  • 0
@DurzyPszypau: pewnie sporo zależy od wydziału. Jeśli nie ma prywatności to warto się o nią upomnieć ;)
n.....s
n.....s
konto usunięte 31.12.2025, 16:04:29
  • 1
Z ciekawości co robicie z ułożonymi zestawami l, tymi dużymi? Ułożył by człowiek gwiazdę śmierci albo sokola milenium ale co kurde potem z takim klocem zrobić xd #lego
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 31.12.2025, 17:57:23 via Android
  • 0
@nflsteelers: creatory idą na rozłożenie do zera i do woreczków, reszta idzie pakowana seriami albo tematycznie, częściowo rozłożona albo w całości
  • Odpowiedz
stndix
stndix
21.12.2025, 06:37:07
  • 2041
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 230
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 21.12.2025, 12:05:47 via Wykop
  • 0
@stndix: mnie tez okradli na budowie, weszli jak po swoje. Dobrze, ze niewiele jeszcze towaru mialem ale straty byly na okolo 2k PLN
  • Odpowiedz
PrankmeisterXD
PrankmeisterXD
15.12.2025, 07:52:17
  • 43
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

janusz_mustermann
janusz_mustermann 15.12.2025, 10:10:41 via Android
  • 4
@PrankmeisterXD: ło baben
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >
  • Samozwańczy specjalista z retro klocków Lego z lat 90' oraz AFOL na 90% (bo się trochę boję)

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 07.09.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 07.03.2023

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking