Wpis z mikrobloga

@Poludnik20:
W DHL Parcel od dawna można nadawać w wybranych punktach bez etykiety. Po prostu punkt POP drukuje etykietę.
W DHL Express można nadać paczkę na podstawie kodu QR. Oczywiście tylko w wybranych Service Pointach. Tu też nie jest to nowość.
Takimi punktami są np. saloniki Inmedio (mają umowę z obiema spółkami DHL).
@pcela: dobrze, ale tutaj chodzi nie o żadne drukowanie w punktach, tylko piszesz sobie w domu długopisem numer na kartonie, czy kartce nalepionej na folię. To zmienia wszystko w dostępności usługi, bo większość ludzi nie ma drukarek.

Skrzynki DPD są bardzo tanie, chyba najtańsze z tych automatów pocztowych, nawet nie są podłączone do zewnętrznego źródła prądu, stawiają je nawet po wsiach. W środku jest mały akumulator o kilkunastoletniej żywotności który jedynie
Poludnik20 - @pcela: dobrze, ale tutaj chodzi nie o żadne drukowanie w punktach, tylk...

źródło: images

Pobierz
@Poludnik20
W pierwszym poście pisałeś o DHL, a to zupełnie inna firma niż DPD.
A i paczki bez etykiety są droższe w obsłudze. Ich obsługa trwa dłużej i jest bardziej skomplikowana.
@pcela: dociera do pierwszej sortowni tam naklejany jest kod i tyle. Wcześniej trzeba wpisywać ręcznie. Ludzie nie mają drukarek i nie będa ich kupować, a przede wszystkim utrzymywać toner nadający się do użycia, by wydrukowa 1 stronę raz na miesiąc czy rzadziej.

Saloniki Inmedio? Czy jak to się tam pisze, w Warszawie kojarzę je jedynie z dworca zachodniego. Jest pewnie więcej, ale nadal i od wielu lat bardzo mało. Wysyłanie do
@Poludnik20
Raczej kurier nakleja przy wyciąganiu, ewentualnie robi to oddział. Sortownia to już trochę za późno, zwłaszcza że może być ona nawet 100 i więcej km od miejsca nadania.
@Poludnik20: gdy Deutsche Bank, wówczas bank z pierwszej piątki na świecie, gdy mieli usługi detaliczne w Polsce, pamiętam że w Warszawie, chyba nawet do końca mieli ...3 (słownie: trzy) bankomaty, w tym po mojej praskiej, prawej stronie 1.

Potem przez przypadek poznałem kogoś kto organizował im call center i jak poznałem, tak jak najszybciej zależło mi na ograniczeniu i ostatecznie jak najszybciej zakończeniu znajomości.

Bardzo byłem zaskoczony, że duży niemiecki biznes