Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ankieta na temat zwierząt domowych i diety wegetariańskiej/wegańskiej. Jakie masz podejście do posiadania zwierząt, w szczególności gdy są to mięsożerne drapieżniki (psy, koty), oraz doboru pokarmu? Czy samemu nie jedząc mięsa karmisz zwierzęta mięsem? A może wolisz zwierzęta które są roślinożerne, lub nie chcesz trzymać zwierząt w domu?

#wegetarianizm #weganizm #zwierzeta #psy #koty #pytanie #ankieta #swinkamorska



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Zwierzęta domowe, weganizm/wegetarianizm i karmienie:

  • Jestem wege i karmię zwierzę mięsem 22.1% (17)
  • Jestem wege i karmię zwierzę dietą zastępczą 5.2% (4)
  • Jestem wege i mam nie-mięsożerne zwierzę 0% (0)
  • Jestem wege i nie mam zwierzęcia domowego 2.6% (2)
  • Nie jestem wege i mam zwierzę domowe 53.2% (41)
  • Nie jestem wege i nie mam zwierzęcia domowego 16.9% (13)

Oddanych głosów: 77

  • 16
@Shyvana To zależy od filozofii jaką przyjmiesz. Karmiąc na przykład psa mięsem robisz dobrze jednemu zwierzakowi, ale poświęcasz dla niego wiele innych, bo przez całe swoje życie sporo tego mięsa zje. Karmiąc wegetariańsko możesz teoretycznie temu psu zaszkodzić (powiedźmy, że skrócić mu życie, chociaż nie widziałam badań na ten temat), natomiast nie przyczyniasz się do śmierci innych zwierząt. W każdym przypadku jakieś zwierzę jest pokrzywdzone, ale obiektywnie rzecz biorąc w drugim przypadku
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @Shyvana zgadzam się

@sberatel bo sam jestem wegetarianinem, ale mam znajomych wegetarian i wegan, praktycznie wszyscy z nich mają koty i karmią je mięsem (ok). Ale ja po prostu nie mam żadnych zwierząt, uważam posiadanie mięsożernych zwierząt przez wegan i wegetarian za hipokryzję i gwałt na logice. Oczywiście lepiej takiego drapieżnika karmić mięsem, ale po co ci takie zwierzę w ogóle w domu? Ono nie miałoby żadnych
@Howea nie ma żadnej filozofii w naturalnym łańcuchu pokarmowym zgodnie z którym żyją zwierzęta. Jedne zwierzęta jedzą inne zwierzęta i to jest normalne, naturalne i zdrowe. Ot cykl życia i zasady świata przyrody.

O ile nie byłabyś już na czarnej to poleciałabys teraz xD
@Shyvana XD wrzucać kogoś na czarną, bo ma inne zdanie. Musisz mieć bardzo silną psychikę ( ͡º ͜ʖ͡º) Psy są wszystkożerne, świnie też, jeśli akceptujesz karmienie świń psami czy kotami (wątpię, żeby odmówiły mięska) to ok. Dyskutowałam już z ludźmi, którzy mieli takie argumenty, ale jakimś cudem bardzo ich oburzało jak ktoś chciał karmić węże kotkami. A przecież wąż w naturze kociątkiem na pewno by nie pogardził.
Howea - @Shyvana XD wrzucać kogoś na czarną, bo ma inne zdanie. Musisz mieć bardzo si...

źródło: temp_file124982922870402501

Pobierz
@mirko_anonim: Jeżeli ktoś karmi wege zwierzęta, które są bezwzględnymi mięsożercami, lub większościowymi mięsożercami, to dla mnie jest to znęcanie się. Jeżeli ktoś chce karmić wege, to niech ma króliki, czy kawie zamiast kota/psa.
@Escalade Tak czysto teoretycznie, jeśli ten pies/kot jest zdrowy to z jakiego powodu chcesz go odbierać? I gdzie ma trafić? Do schroniska, w którym wsadzą go do jakiegoś boksu i będą go karmić najtańszą karmą ze zbóż z aromatem mięsa? Aż tak nienawidzisz zwierząt? Chcesz zabrać zwierzaka od kogoś u kogo być może ma super warunki, leży sobie na kanapie, w ciepełku i wsadzić go do klatki w schronisku, bo tam dostanie
Tak czysto teoretycznie, jeśli ten pies/kot jest zdrowy to z jakiego powodu chcesz go odbierać?


@Howea: Ujmę to tak. Trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby brać mięsożerne zwierzę (tak pies też musi mieć mięso w diecie, mniej niż kot ale nadal) i karmić je roślinami. Nie chcesz jeść mięsa - spoko, twoja sprawa nie ma w tym nic złego. Ale zmuszać do tego psa czy kota? To dla mnie
@Escalade Ja akurat osobiście uważam, że najlepszy, najbardziej ekologiczny jest pokarm z owadów, ale jeśli ktoś chce, żeby jego pies był wegetarianinem to ja nie widzę problemu. Nigdy nie widziałam badań, które by udowadniały, że dobrze zbilansowana dieta wegetariańska dla psa jest szkodliwa, coraz więcej badań pokazuje, że jest ok. Są nawet psy, które muszą być na takiej diecie, bo mają uczulenie na mięso. Znęcaniem można nazwać jeśli to zwierzę jest faktycznie
można sobie być wegetarianinem albo weganinem, ale karmiąc zwierzęta pokarmem do nich niedostosowanym i niewłaściwym ze względów ideologicznych to automatycznie staje się taki ktoś debilem znecajacym się nad zwierzętami


@Shyvana:

Zawsze mnie śmieszy jak ludzie co dosłownie płacą by ktoś torturował i zabijał dla nich zwierzęta, mają problem z tym, że ktoś karmi warzywami psa (który jest wszystkożercą).

Hipokryzja to za mało powiedziane.
@mirko_anonim: ludzie którzy posiadają zwierzę są okrutni dla milionów zwierząt hodowlanych a wegetarianie to w ogóle najwyższy poziom hipokryzji. Dodatkowo psiarze uprzykszają życie sąsiadom i generują ogromny ślad węglowy. Nie ma zalet posiadania psa. Na spacer można iść samemu albo z dziewczyną.