Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy! Właśnie minęły mi dwa miesiące od relokacji do USA gdzie planuję zostać kilka lat :)

Decyzja o przeprowadzce nie była dla nas łatwa, dobre zarobki, wygodne życie, rodzina i znajomi na miejscu ale po dwóch wyjazdach wakacyjnych do US po każdym powrocie ciągnęło nas tam jeszcze bardziej. Czuliśmy, że chcielibyśmy spróbować w US i otworzyć nowy rozdział własnie tutaj.

Wiadomo, początki ciężkie, ogrom papierologii, ogarnianie lotu z psem, poszukiwanie mieszkania, brak historii kredytowej, żona szukająca pracy, chyba najbardziej intensywne 3 miesiące w życiu :)

Co mogę napisać po czasie spędzonym tutaj? Chyba tylko tyle, że american dream jest ciągle aktualny, poziom życia przy takim samym trudzie i zaangażowaniu jak w Polsce jest nieporównywalnie wyższy. Wkładasz tyle samo, dostajesz 3-4x więcej.

Nie chodzi o same pieniądze, ludzie się uśmiechają, zagadują, są życzliwi i pomocni. Cały czas pracujemy nad eliminacją "polish smile", po całym życiu spędzonym w Polsce nie jest to takie łatwe ( ͡ ͜ʖ ͡)

Pogoda jest świetna, listopad i 15 stopni, słońce.

Nie wiem ile czasu będzie dane nam tutaj mieszkać ale po tym czego doświadczyliśmy nie wyobrażam sobie powrotu do Polski.

Jak macie jakieś pytania, walcie śmiało w komantarzach lub na priv.

#emigracja #usa #korposwiat #praca #pracbaza #zagranico
CoryTreverson - Siema Mirasy! Właśnie minęły mi dwa miesiące od relokacji do USA gdzi...

źródło: temp_file2647597930568162917

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
@CoryTreverson: moge na priv napisac z pytaniem co to za korpo? I ile w nim pracowałeś przed relokacja? W czasie pracy dla nich w Polsce miales jakies delegacje do biura do USA, znałeś wczesniej ten swoj obecny zespol?
  • Odpowiedz
Jak moi koledzy na studiach ladowali perelki to ja w tym czasie szukalem firm na staz. Znalazlem, dostalem sie, zdobylem doswiadczenie, w tym samym czasie chodzilem na angielski z nativem bo czulem ze mam braki.

Potem sie dostalem do obecnej firmy, gdzie sie staralem, pokazywalem inicjatywe i trafila sie otwarta pozycja w US :)


@CoryTreverson: jakbyś wstawał o 5 i brał zimne prysznice byłbyś miliarderem
  • Odpowiedz
@CoryTreverson Na Wykopie #!$%@?ą wykopki ze UsA umiera (albo juz umarlo) a najdalej gdzie byli to w wojewódzkim w weekend z mamą i tatą.
Zazdroszczę przeprowadzki. Nie będziesz żałować (no chyba jedynie tęsknoty za rodziną i znajomymi z Pl)
  • Odpowiedz
@jakubz A dlaczego ma nie lecieć robić zeby w Polsce? Bo co? Okrada kogoś tym? Przecież za dentyste wyda ledwo kilka $ czyli pare godzin praca (dla polaka miesieczna pensja)
Chociaz moja rodzina akurat do dentysty lata na Kostarykę, taniej, szybciej i można sobie urlop zrobić pod palmami.
  • Odpowiedz
@ZielonaMarysia @Firel
American Dream zalezy od wielu czynników.
Kiedyś samą migrację ludzie uważali za American Dream bo faktycznie w latach 70-90’ wystarczylo poleciec na pół roku na budowę i po powrocie można było postawić za to dom.
Teraz się po prostu unormowało ale nadal jak ktoś ma fach w ręku a jeszcze lepiej - jest niszowym specjalistą to w ogóle jest kosmos różnica w życiu w PL a USA.
Po prostu tam
  • Odpowiedz
Skandynawia, razem z Arabami socjal pobrać i mordo git malina jest ;)


@loczyn: rozumiem że pół żartem, ale jednak dużo bliżej, tańsze loty, Schengen, człowiek czuje się bardziej swojsko niż w USA, łatwiejszy start.

Tez rozważam czasową emigrację, ale zdecydowanie Europa
  • Odpowiedz
@CoryTreverson: tak na kredyt. Nie chcialem popelnic juz bledow moich kolegow, ktorzy wynajmowali po 2-3 lata, a potem i tak kupili dom na kredyt. Przy dobrych wiatrach to 3-4 lata i mam splacony dom bo malzonka tez pracuje :)
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac Owszem z lekką szyderą ;) Wiadomo, że w Europie nadal są fajne kraje do migracji i to rozumiem, ale ci co narzekają na niby koniec „american dream” to właśnie wyobrażam sobie takich Januszy co lecą bez fachu do „Czikago” i później narzekają, że nikt ich z kwiatami na lotnisku nie witał.
Stany się nie pieszczą z ludźmi ale jednocześnie dają możliwości zarabiania jak nigdzie indziej, robienia rzeczy jakich nigdzie indziej i
  • Odpowiedz
@CoryTreverson: dlatego muszę pracować z takimi pierdami co siedzą w jednej firmie po 30 lat i narzucają rozwiązania z lat 90tych bo innych nie widzieli. Siedzą w robocie 10-12 godzin i #!$%@? robią, 1000 meetingów o dupie maryny i #!$%@? o szopenie na każdym z nich jakbym dawał #!$%@? o ich życie prywatne. Dobry system tam mają, polecam gorąco
  • Odpowiedz
@Moderatoo: znajomy bez kilku zebow w NY przy zarobkach ponad 6k netto. Chlopak 26 lat ma, zdrowie ma kompletnie #!$%@? ale nie chce tego sprawdzac bo nie ma kasy na wszystkie testy i to co go moze czekac. Czeka wiec na wyjazd do Polski zeby sie ogarnac troche.
  • Odpowiedz