Aktywne Wpisy

tommmekk +487
Dzisiaj byłem w prorotezowni na serwisie protezy
Wszystko ok ...
Jeszcze raz bardzo Wam dziekuje
https://zrzutka.pl/z/tomaszleczenie
Wszystko ok ...
Jeszcze raz bardzo Wam dziekuje
https://zrzutka.pl/z/tomaszleczenie
źródło: 1000009031
PobierzAkurat praca nie związana z IT, ale dodałem tagi, może więcej ludzi się wypowie, szczególnie ludzi zarabiających dużo.
Obecnie ponad pół roku pracuje w nowej firmie - 3 miesiące okres próbny i teraz umowa na rok. W sumie taka zwykła praca w przemysł/automotive i zwykle zarobki - okolice średniej.
Na plus, że firma ma fajną atmosferę, nie ma dużo korporacyjnych pierdół. Jest kasa na szkolenia i jakieś ciekawe wyjazdy firmowe. Pomijając zarobki, które
Obecnie ponad pół roku pracuje w nowej firmie - 3 miesiące okres próbny i teraz umowa na rok. W sumie taka zwykła praca w przemysł/automotive i zwykle zarobki - okolice średniej.
Na plus, że firma ma fajną atmosferę, nie ma dużo korporacyjnych pierdół. Jest kasa na szkolenia i jakieś ciekawe wyjazdy firmowe. Pomijając zarobki, które





Decyzja o przeprowadzce nie była dla nas łatwa, dobre zarobki, wygodne życie, rodzina i znajomi na miejscu ale po dwóch wyjazdach wakacyjnych do US po każdym powrocie ciągnęło nas tam jeszcze bardziej. Czuliśmy, że chcielibyśmy spróbować w US i otworzyć nowy rozdział własnie tutaj.
Wiadomo, początki ciężkie, ogrom papierologii, ogarnianie lotu z psem, poszukiwanie mieszkania, brak historii kredytowej, żona szukająca pracy, chyba najbardziej intensywne 3 miesiące w życiu :)
Co mogę napisać po czasie spędzonym tutaj? Chyba tylko tyle, że american dream jest ciągle aktualny, poziom życia przy takim samym trudzie i zaangażowaniu jak w Polsce jest nieporównywalnie wyższy. Wkładasz tyle samo, dostajesz 3-4x więcej.
Nie chodzi o same pieniądze, ludzie się uśmiechają, zagadują, są życzliwi i pomocni. Cały czas pracujemy nad eliminacją "polish smile", po całym życiu spędzonym w Polsce nie jest to takie łatwe (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Pogoda jest świetna, listopad i 15 stopni, słońce.
Nie wiem ile czasu będzie dane nam tutaj mieszkać ale po tym czego doświadczyliśmy nie wyobrażam sobie powrotu do Polski.
Jak macie jakieś pytania, walcie śmiało w komantarzach lub na priv.
#emigracja #usa #korposwiat #praca #pracbaza #zagranico
źródło: temp_file2647597930568162917
PobierzOgolnie przyjeta zasada, 10 dni urlopu jak konczysz tu studia (0 lat doswiadczenia). Nabywasz dodatkowe dni wraz ze stazem u pracodwacy.
Pracuje 5 lat w firmie mam +5 dni czyli 15. Moge dokupic do 6 dni za jakies symboliczne pieniadze i miec 21.
Ludzie co pracuje +10/15 lat maja po 30-35 dni urlopowych. Lojalnosc jest ceniona tutaj.
Mozna szukac sponsorshipu na H1B w kazdej chwili lub aplikowac o GC zeby sie uniezalenic
Jaka branża? Ciężko było się dostać? Piesek musiał przejść kwarantanne?
@CoryTreverson: z tego co widzę, to transfer managerski/korporacyjny.
Na jakim stanowisku jesteś, że Cię ściągają bezpośrednio do USA?
Możesz podzielić się branżą, w której pracujesz?
Czym żona się zajmuje i jak z jej pracą?
@CoryTreverson: Ale trudna chyba też nie?