Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie odnośnie rozwoju kariery do bardziej doświadczonych osób. Czy są tu może ludzie z TC na poziomie 300-400k+ EUR/USD którzy podzieliliby się wskazówkami jak to osiągnąć i ile czasu to zajmuje. Nie obchodzi mnie over-employment tylko jeden dobrze płatny etat. Zastanawia mnie, czy bardziej opłaca się być w jednej dobrej firmie i się w niej rozwijać czy lepiej szukać coraz to lepszych ofert - co wydaje mi się mało skuteczne. Właśnie zacząłem własną karierę i mam możliwość zbliżyć się do 200k w przeciągu kilku lat pracując w tym samym miejscu, ale nie wiem jak osiągnąć 2/3/4x razy tyle w Europie.
#programista15k #pracait #pracbaza #korposwiat
  • 30
W sumie - dlaczego by miał tego nie zrobić? Bałby się konkurencji?


@mroznykasztan: Właśnie nie rozumiem, czytając tutaj komentarze mam wrażenie, że ludzie myślą, że tyle dostaje się farem i nikt się nie podzieli bo zaraz ktoś by ich podsiadł. To wcale nie jest tak, że osoba na takim poziomie mogłaby powiedzieć dokładną instrukcję krok po kroku i może 1 osoba na 10000 by dała radę ją zaaplikować w swoim życiu
@Bejro: może ty mógłbyś powiedzieć coś więcej? Bo dla wielu osób TC postaci 100k euro jest nieosiągalne, a tobie udało się już w pierwszej pracy. Więc możesz powiedzieć, co to za firma, jakie technologie, czy masz niemiecki C2 czy po prostu jakiś komunikatywny, jak udało ci się dostać tą pracę i tak dalej.
@Blomex: Mam niemiecki A1/A2, nie używam w pracy. Nie chcę mówić jaka firma ale jeden z big-techów w Monachium. Napisałem do rekruterki zajmującej się moją uczelnią i jakoś poszło. Przeszedłem rekrutację i dostałem pozycję jako researcher w dziedzinie ML/LLM. Nie jestem programistą per se i używam jedynie Pythona/Huggingface/Torcha w pracy. 100k TC to tu raczej wejściowa stawka.
@Bejro: Obstawiam, że zrobiłeś odpowiedni research na levels.fyi i odpowiednie topici na blind - jeśli tak to już wiesz, że opcje są trzy - 1) rozwijać się w dobrej firmie produktowej w Europie żeby zostać staff+ engineerem i mieć mocne cv, emigracja do Stanów i rekrutacja do FAANG lub FAANG-a like aby obowiązkowo mieć odpowiednie kontroferty (Meta sra na twoją kontrofertę z Amazona, musi być ten sam biznes, np. ads czyli