Wpis z mikrobloga

Nowe info o pisowskich uczelniach medycznych. Jestem bardzo ciekawa, co opozycja z tym zrobi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

???? Biofizyka nie posiada elementów biologiczno-medycznych, a ich braki prowadzący maskuje, puszczając studentom filmy z YouTube obrazujące działanie stetoskopu. Zresztą sam prowadzący pierwszego dnia był zaskoczony obecnością studentów, bo był przekonany, że zajęcia ruszą dopiero w grudniu;


Jedno wielkie XD

???? Chemia ogólna jest prowadzona na zasadzie rozwiązywania zadań z liceum. Wg relacji prowadzący stwierdził, że będzie robił, co mu się podoba (w tym przedłużanie wykładów o dodatkowe godziny);


Pewnie i tak ciężko było ktokolwiek znaleźć, więc jest pewny że go nie zwolnią :)

???? Studenci próbowali porównać swoje zajęcia do tych, które odbywają ich znajomi na uniwersytetach medycznych. Spotkało się to z oburzeniem Pani Prorektor, która odparła, że Akademia Płocka tworzy własną markę i standardy w regionie i dlatego nieeleganckie jest porównywanie Akademii Mazowieckiej w Płocku do innych uczelni.


Pani rektor ma dość niewdzięczności, rzuciła wszystko i wyjechała w #!$%@? xD

Kontakt z Panią Prorektor studentom niestety urwał się ostatnio, bo Pani Prorektor poleciała na wakacje do krajów arabskich i nie ma z nią kontaktu, chociaż karuzela w tym cyrku kręci się dalej.


#medycyna #lekarz #heheszki #bekazpisu #bekazpodludzi
  • 22
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: brzmi cudownie. Ale weź mnie uspokój, bo ja spoza branży - żeby wykonywać zawód lekarza (i mieć tytuł), oni i tak muszą zdać LEP (czy coś takiego) i iść na staż do normalnego szpitala, a tam albo ich nie wpuszczą, albo wyjebią po tygodniu, dobrze myślę?
  • Odpowiedz
@Precypitat: LEP teraz nazywa się LEK i po zmianach ma 70% pytań z ogólnodostępnej bazy, a próg zdania to 56%, więc zdać go jest bardzo łatwo (albo jeszcze łatwiej). A za stażystów szpital dostaje hajs od państwa, więc dla szpitala to darmowa siła robocza, a #!$%@? takiego to problem, bo trzeba się tłumaczyć temu co płaci( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 12
@Precypitat: egzamin teraz robią w 70% z bazy pytań, więc mogą się prześliznąć. Potem na stażu czy rezydenturze faktycznie mogą mieć #!$%@? i mogą im nie podpisać papierków o ich odbyciu. Ale to zależy gdzie trafią, istnieje ryzyko że się jakoś prześlizgną.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw szkoda, że rozwalili lep, jest ogólnodostępna baza pytań i robią z niej 70%, każdy zdaje lep.
Dlatego teraz progi na specjalizację są jakie są po 90%.
Ale muszę powiedzieć, że obecni stażyści są mega chętni do nauki.
  • Odpowiedz
  • 2
@Pan_Mysz: z jednej strony LEP był zwykłą patologią, gdzie pytania nie sprawdzały realnej wiedzy, tylko umiejętność zapamiętania jak największej ilości informacji zapisanych drobnym druczkiem pod zdjęciem. Wiele pytań było po prostu złośliwych albo na poziomie specjalizacji. Z drugiej nauczenie się kilku tysięcy pytań, to robota na jeden, może dwa dni.

Baza pytań okej, ale nie więcej niż 30%. Może opozycja tym też się zajmie.

O, to ciekawe spostrzeżenie. Parę lat temu
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Ale w sumie to akurat zwiększenie liczby absolwentow medycyny jest bardzo pozytywne.

Skoro brakuje lekarzy to ksztalcmy ich wiecej, jak najwięcej. Ja wiem, ze lekarzom sie to nie podoba bo woleliby zeby zawsze ich bylo za malo i dzieki temu nieważne jak slabi by byli to beda ustawieni ale to chyba nie o to chodzi zeby lekarzom się super zylo tylko żeby pomagali ludziom.

Tak samo jakis czas temu otworzone
  • Odpowiedz
@Kielbasiarz tylko, że lekarz po studiach będzie chciał rozpocząć specjalizację, system kształcenia podyplomowego może nie wchłonąć takiej liczby absolwentów, więc młodzi ludzie tradycyjnie wyjadą za granicę i będzie tradycyjny ból dupy.
No chyba, że nie wyjadą, bo spadnie jakość nauczania, że zaczną bać się polskich lekarzy.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw pozdro jak trafisz na takiego felczera. A wszystko wskazuje na to że jeśli się będziesz leczył na NFZ to masz sporą szansę. Już teraz bardziej kumaci lekarze, odchodzą ze szpitali bo otwierając własny gabinet zarabiają X5 tyle. Niedługo w szpitalach i poradniach albo pan dr z Ukrainy albo od Rydzyka. Z bogiem
  • Odpowiedz
  • 0
@Kielbasiarz: ale kto ma ich wykształcić jak już wcześniej brakowało ludzi do tego? Kształcenie byle jak nikomu się nie przysłuży, to nie jest budowanie z klocków lego czy praca na kasie, gdzie w wyniku błędu nikt nie umrze.
  • Odpowiedz