Wpis z mikrobloga

Spotkali się idiota w busie i debil na rowerze i efekt jest jaki jest. Wina busiarza bezapelacyjna, ale pedalarz bez problemu mógł jechać minimum pół metra bliżej krawędzi i jego komfort jazdy byłby taki sam. Droga nie jest najlepsza, ale dziur wielkich tam nie ma. Przy minimalnych umiejętnościach jazdy da się tam komfortowo jechać metr od prawej krawędzi.
  • Odpowiedz
nagrywający też jechał rowerem i mógł jakoś jechać bliżej prawej strony


@weezyxboss: dokładnie, ogólnie to jakaś #!$%@? akcja, wygląda trochę na prowokację
  • Odpowiedz
@i-marszi z punktu widzenia krd wina autobusu, ale co ma w głowie taki rowerowiec, nie wie że #!$%@? wszystkich uczestników ruchu jadąc praktycznie na środku drogi? To nie jest ciągnik żeby musiał zawalać drogę w celu wykonywania swojej pracy, ona sobie hobbystycznie jedzie. Jakby miał cos na polskie drogi to by po tych dziurkach na poboczu z palcem w dupie przyjechał, ale kolarzówka to lżej się jedzie i w aplikacji dalsze zasięgi
  • Odpowiedz
@i-marszi: Rowerzysta debil bo autobus jest duży, jechał prawidłowo wymijając całym pasem za co czapki z głów. Ja jeżdżę bliżej środka ale nie samym środkiem jeśli chodzi o rower (jeśli nie ma ścieżki) środkiem jedynie na moto. I mógł jechać środkiem bo jeśli ktoś wymija całym pasem to bliżej środka będziesz bliżej wymijającego prawidłowo auta czyli prawie jak na żyletki. A tu dochodzi masa a co za tym idzie podmuch. Rowerzysta
  • Odpowiedz
@hadrian3:

z punktu widzenia krd wina autobusu, ale co ma w głowie taki rowerowiec, nie wie że #!$%@? wszystkich uczestników ruchu jadąc praktycznie na środku drogi?


Można jeździć środkiem ale praktycznie nie wiem po co, jedynie bliżej środka żeby mieć jakieś pole manewru. Auto powinno wymijać pasem żeby nie zahaczyć. Ale w praktyce środkiem najlepiej jedynie moto tak samo pole manewru i taki sam użytkownik jak auto. Natomiast rowerem można zajmować
  • Odpowiedz
To nie jest ciągnik żeby musiał zawalać drogę w celu wykonywania swojej pracy, ona sobie hobbystycznie jedzie


@hadrian3: może sobie jechać nawet żeby #!$%@?ć kierowców, ma do tego pełne prawo. Ja się nie dziwię rowerzystom, że jadą jak jadą gdy nawet wykop pokazuje jaka jest w Polsce kultura na drodze. Sami szeryfowie
  • Odpowiedz
@lhotse89: Jak mama Ci pozwoli a tata da pieniądze i zrobisz kiedyś prawo jazdy, to mam nadzieje ze lepiej zapoznasz się z Kodeksem Ruchu Drogowego niż słownikiem ortograficznym.
Dura lex, sed lex - rowerzysta jest uczestnikiem ruchu, jak każdy pojazd mechaniczny. Dopóki nie zajmuje dwóch pasów, nie łamie przepisów. Ustawodawca nie precyzuje ile to jest "możliwie blisko", zatem rowerzysta nie złamał Art 16 pkt 4 bo nie zajmował drugiego pasa ruchu.
  • Odpowiedz
@Adicts też miałem cross, nudne to i wolne. Przejechanie w lesie 50km to wieczność, wyrzuciłem amor przedni, założyłem korbę z tarczą 50t i nagle lepiej się jeździło, po roku wsiadłem na szosę. Najlepsza decyzja w życiu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@aarahon poruszając się jezdnią należy poruszać się skrajną krawędzią ale nie jest wytłumaczone ile wynosi skrajna krawędź, w tym przypadku pobocze całkowicie nie nadaje się do jazdy przez rowerzystę, proszę mnie nie obrażać bo to tylko świadczy o stanie intelektualnym danej osoby, która nie radzi sobie z emocjami.
  • Odpowiedz
@lhotse89: Jak mama Ci pozwoli a tata da pieniądze i zrobisz kiedyś prawo jazdy, to mam nadzieje ze lepiej zapoznasz się z Kodeksem Ruchu Drogowego niż słownikiem ortograficznym.

Dura lex, sed lex - rowerzysta jest uczestnikiem ruchu, jak każdy pojazd mechaniczny. Dopóki nie zajmuje dwóch pasów, nie łamie przepisów. Ustawodawca nie precyzuje ile to jest "możliwie blisko", zatem rowerzysta nie złamał Art 16 pkt 4 bo nie zajmował drugiego pasa ruchu.
lhotse89 - >@lhotse89: Jak mama Ci pozwoli a tata da pieniądze i zrobisz kiedyś prawo...

źródło: 63d1bef5300c600580d112b2220b0ccf71a13937a6e44780f167c5e34aa541f0

Pobierz
  • Odpowiedz