Wpis z mikrobloga

@majk90: nie jesteś zbyt bystry, co? xD Oczywiście całej reszty wiadomości udajesz, że nie widzisz - nie dziwie się, skoro rozumek zbyt mały, aby podważyć jakikolwiek argument.
@lhotse89 zaczyna się obrażanie, emocje już kolegę poniosły. Ile wynosi skrajna prawa strona jezdni według kodeksu ruchu drogowego?


@zbyszko-z-bogdanca: masz rację, @majk90 nie jest zbyt rozgarnięty, więc zaczyna mnie wyzywać od debili xD Nie rozumiem twojego pytania, co więcej: nie wiem co ma do rzeczy? Wkleiłem screen z filmu, zapytałem, czy zdaniem obrońców pedalarza, nie dało się jechać bliżej prawej krawędzi. Oczywiście każdy z was unika odpowiedzi jak ognia, ciekawe dlaczego
@lhotse89 ale po co skoro może się poruszać w sposób w jaki się poruszał? Żaden przepis mu tego nie zabrania.


@zbyszko-z-bogdanca: oczywiście, że zabrania - nakazując jazdę możliwie blisko prawej krawędzi.

To tak, jakby stwierdzić, że żaden przepis nie zabrania niezachowania ostrożności podczas jazdy, bo w paragrafach nie występuje "zabronienie" a "zobowiązanie do zachowania szczególnej ostrożności".

To jest na prawdę banalnie proste: ma obowiązek jechać możliwie blisko prawej krawędzi. Czy mógł
@lhotse89 tutaj jest ta różnica pomiędzy musieć a móc, przepisy tego nie zabraniają, więc mógł jechać tak jak jechał a nie musiał chować się przed nieprawidłowo poruszającym się autobusem. Sprawa nie jest zero jedynkowa bo każdy kto potrafi analizować sprawy drogowe, zwłaszcza prawnicy, skorzystaliby zapewne z tego powyższego stwierdzenia. Kierowca autobusu został prawidłowo ukarany mandatem 500 PLN.
@lhotse89 tutaj jest ta różnica pomiędzy musieć a móc, przepisy tego nie zabraniają, więc mógł jechać tak jak jechał a nie musiał chować się przed nieprawidłowo poruszającym się autobusem. Sprawa nie jest zero jedynkowa bo każdy kto potrafi analizować sprawy drogowe, zwłaszcza prawnicy, skorzystaliby zapewne z tego powyższego stwierdzenia. Kierowca autobusu został prawidłowo ukarany mandatem 500 PLN.


@zbyszko-z-bogdanca: mało kto chyba neguje winę kierowcy, ale większość (słusznie) dostrzega współwinę pedalarza. Kończę
@lhotse89 1. W kodeksie o ruchu drogowym nie ma jasno określenia ile wynosi "możliwie blisko"
2.MÓGŁ ale NIE MUSIAŁ
3. MÓGŁ ale NIE MUSIAŁ

Ja popieram swoje tezy rzeczowymi argumentami z kodeksu,który jest dostępny dla wszystkich, nie moja wina, że jest to bardzo trudne do zrozumienia, widocznie potrzebujesz poświęcić więcej czasu na reedukację.
@zbyszko-z-bogdanca: Ty na prawdę nie ogarniasz prostych rzeczy xD

Jeżeli MÓGŁ jechać to MUSIAŁ jechać, tak mówi Kodeks Ruchu Drogowego. Przypomnę, kodeks mówi:
"Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni." Tak więc stwierdzając powyżej, że MÓGŁ, nieświadomie przyznałeś mi w końcu rację. A celem wyjaśnienia:

Jest obowiązany = ma obowiązek, poczytaj sobie - nie wiem - może Słownik Języka Polskiego? xD

Tobie serio się wydaje, że ustawodawca napisał
@lhotse89 nie napisałem, że na ogół, tylko w tym przypadku, kierowca autobusu wyprzedzał rowerzystę z nie dostosowaną odległością oraz zajechał rowerzyście jego kierunek ruchu.
Ustawodawca nie określa nigdzie, ile wynosi możliwie blisko, widocznie możliwie blisko było tak jak jechał rowerzysta.
@lhotse89 dodatkowo nie ma obowiązku sprawdzać oraz kontrolować co robi inny uczestnik ruchu za jego plecami, chyba, że chce skręcić w tym przypadku w lewo a kierowca autobusu wyprzedził go wystarczająco wcześniej niż on zasygnalizował skręt ( jest to oczywiscie abstrakcja, która podtrzymuje inną abstrakcje przykładu)
@lhotse89 nie napisałem, że na ogół, tylko w tym przypadku, kierowca autobusu wyprzedzał rowerzystę z nie dostosowaną odległością oraz zajechał rowerzyście jego kierunek ruchu.

Ustawodawca nie określa nigdzie, ile wynosi możliwie blisko, widocznie możliwie blisko było tak jak jechał rowerzysta.


@zbyszko-z-bogdanca:

po raz kolejny powtórzę: nie neguję (jak większość osób tutaj) winy kierowcy, podkreślam natomiast współwinę pedalarza

po raz kolejny powtórzę: pedalarz mógł jechać bliżej krawędzi jezdni i nie ma tu