Wpis z mikrobloga

@mickpl: to jest połączenie lokowania pieniędzy oraz zapewnienie lepszego startu w życiu dzieciom. Z drugiej strony mogliby też zaonwestować gdzie indziej i jak dziecko dorośnie to kupić wtedy mieszkanie.
  • Odpowiedz
  • 4
@zeszyt-w-kratke: Inwestowanie w jednej kurnik w horyzoncie 15 letnim to nie jest zapewnienie lepszego startu dzieciom, tylko zakład z rynkiem o cenę tego konkretnego mieszkania za 15 lat.
  • Odpowiedz
Inwestowanie w jednej kurnik w horyzoncie 15 letnim to nie jest zapewnienie lepszego startu dzieciom, tylko zakład z rynkiem o cenę tego konkretnego mieszkania za 15 lat


@mickpl: no ty sie zalozyles 5lat temu, ze twoje pieniadze beda w stanie kupic wiecej m2 w atrakcyjnych dla ciebie miejscach. Opowiesz nam ile na plus jestes dzieki tej decyzji?
  • Odpowiedz
@markier: nic bardziej mylnego. po pierwsze tam cena już wtedy była #!$%@? jak na Łódź (12k z metra za deweloperskie), a po drugie nie mogę kupić podobnego, bo nie ma takich ofert XD
  • Odpowiedz
@mickpl: ale przez te 15 lat można to mieszkanie wynajmować. I w takim podejściu jest to inwestycja niemal identyczna z inwestowaniem dywidendowym.
  • Odpowiedz
@mickpl Ja nie narzekam i moje rodzeństwo też, a pierwszy zakup był w 2007 roku i jak mi rodzice pokazali to mieszkanie i powiedzieli, że kiedyś będę tu mieszkać to się rozpłakałam ze strachu że chcą się mnie pozbyć z domu hahaha
  • Odpowiedz
@mickpl: Patrząc po znajomych w takiej sytuacji to sam widzę to inaczej. Jak ktoś kupuje dla dziecka, to są to raczej osoby, które mają działającą firmę, zapakowani w akcje, obligacje, fundusze, a nawet złoto czy lokaty. Mieszkanie jest kolejną opcją na dywersyfikację, a nie pierwszym wyborem "inwestycyjnym" - ostatecznie faktycznie trafia do dziecka, albo jest sprzedawane z wizją zakupu innego, nierzadko stoją puste, czy służą jako tzw. second home, gdzie wpadają
  • Odpowiedz
@CePeK: jak ktos kupil sobie mieszkanie przed 2017 to ma stope zwrotu z inwestycji naprawde godną. Nieruchomosci nie stanieja, a szczegolnie te w duzych miastach do ktorych ciagle naplywa ludnosc z mniejszych miast i terenow wiejskich. IMO kupno mieszkania za gotowke jako forma inwestycji jak najbardziej na plus
  • Odpowiedz
jak wszyscy wiemy spłata czyjegoś kredytu to najlepszy sposób lokowania pieniędzy ( ͡º ͜ʖ͡º)


@PodniebnyMurzyn: daruj sobie, mikiego nic nie przekona... żyje w swojej bańce z innymi spadkowiczami wierząc, że mieszkania w Warszawie będą kiedyś za 3 tys. za m2 :)
  • Odpowiedz
Nieruchomosci nie stanieja, a szczegolnie te w duzych miastach do ktorych ciagle naplywa ludnosc z mniejszych miast i terenow wiejskich.


@HereAfter: I ile ich napływa? Wiesz, że kiedyś rodziło się 600 tsyeic dzieci rocznie a roczniki 98+ mają po 250-300?
  • Odpowiedz
@mickpl: bo z tematów inwestycji masz tak: złoto i kruszce które jest mało płynne, ma wahania w kursie i to znaczne nawet po kilkadziesiąt procent na minus potrafi spaść

Polska giełda która przelana jest manipulacjami, defraudacjami i inną patologią rynku. KNF nie istnieje i nawet spółki typu Mercator będący w WIG20 potrafi sobie robić jaja z inwestorów

Giełda amerykańska najmądrzejszy i bezpieczniejszy sposób lokowania pieniędzy, ale ryzyko walutowe i też wahania
  • Odpowiedz