Wpis z mikrobloga

Dlaczego wiele osób nie zwraca uwagi na to w jaki sposób mają urządzone wnętrze? Od kilku lat łączę się na różne spotkania z kamerkami (praca, szkolenia itd.) i zauważyłem, że ludzie w ogóle nie stosują zaleceń projektantów wnętrz. Na YT jest mnóstwo tego typu kanałów dot. aranżacji wnętrz. Tymczasem ludzie nadal maja meblościanki, na których stoją kartony po elektronice, butach, mają ściany w brązowych, fioletowych, czy jaskrawych kolorach. Jakieś regały z porozwalanymi na nich klunkrami/bibelotami.

Dlaczego tak jest? Zawsze miałem wrażenie, że te wszystkie apartamentowce, domy to są nienagannie urządzone a tu się okazuje, że z zewnątrz ładne a w środku brzydactwo. Ja się zastanawiam czy dobrze dobrałem biel ścian czy odcień zasłon do koloru sofy a tu ktoś stawia meblościankę w kolorze kalwados i jest zadowolony(?)

#mieszkanie #remontujzwykopem #aranzacjawnetrz #pytanie #polskiedomy
CalibraTeam - Dlaczego wiele osób nie zwraca uwagi na to w jaki sposób mają urządzone...

źródło: i-krajan-mebloscianka-max

Pobierz
  • 91
@CalibraTeam: a kimże są ci projektanci, żeby mieli mi dyktować na jaki kolor ścian chcę sobie pomalować pokój? Jak chcesz to korzystaj z rad projektantów, ale daj ludziom żyć, każdy niech sobie urządza po swojemu. Poza tym kwestia meblościanek to raczej kwestia tego że kogoś nie stać na jakiś lepszy standard, albo ma mało miejsca bo mieszka w bloku (to też tłumaczy kartony na meblach). Dużo ludzi też po prostu nie
@CalibraTeam: bo do tego potrzeba wyczucia estetyki albo zawolania fachowca, co tez moze byc problemem, bo fachowcowi powinno sie udzielic wskazowek, co chce sie osiagnac, chyba ze to obojetne i przyjmuje sie kazdy projekt. Poradniki poradnikami ale mysle ze albo ktos skopiuje wszystko dokladnie albo mimo poradnika tak poknoci ze efekt bedzie odwrotny do zamierzonego. Ostatnia rzecz, to bardzo czasochlonne, wiem, ogarniecie mieszkania zajelo mi prawie miesiace, raz obejrzalem w sklepie
@Miszcz_Joda: Ciekawe gdzie. Ja na ubrania co miesiąc wydaje 600pln (regularnie co miesiąc) i w porównaniu do innych facetów słabo się ubieram ale mi nie zależy za bardzo na tym co noszę na sobie.
@zbrodnia_i_kawa: Byłem w ok. 30 krajach europejskich, Polacy mają absolutnego #!$%@? na punkcie wyglądu domu albo mieszkania który zahacza o jakieś OCD. Takiego świra nie ma nigdzie. We włoskich albo hiszpańskich mieszkaniach krzywe ściany albo krzywo położone plytki, w irlandzkim drogim domu w dobrej dzielnicy podłoga skrzypi i stare okna, w Polsce oczywiście biały tynk i grafitowe okna a płytki muszą być równe co do mikrometra.
Dlaczego tak jest?


@CalibraTeam: Zapomniałeś o jednej ważnej rzeczy. Dla dwóch osób takie ~50 m^2 to nadal może być za mało miejsca do przechowywania wszystkich pierdół i pierdółek jakie uzbierałeś przez życie. Stąd potrzeba budowania giga meblościanek które pomieszczą wszystkie te koszulki kupione na wyprzedaży (i nigdy nie założone) oraz masę innych przydasiów z którymi ciężko się rozstać.

Meble tworzące akcent w salonie i nie spełniające jednocześnie funkcji przechowawczej to luksus