Wpis z mikrobloga

1. Budujecie dom, czy kupujecie w 2023-2024? Napiszcie na co się zdecydowaliście i dlaczego.
2. Jaki przewidujecie budżet i jaki metraż? (nie wliczając działki ofc)
3. Jak budujecie, to decydujecie się na jedną firmę, która wam buduje od A do Z, czy metodą gospodarczą każda robota zlecona innej firmie? Jeżeli sam jesteś budowlańcem i znasz się na tym to też daj info.

Jeżeli macie jakieś rady, uwagi spostrzeżenia to dawajcie znać, zarówno kupujący jak i budujący.

Kupiłem działkę żeby spyerdolić przed inflacją i budować się w 2024, ale im więcej gadam z ludźmi co się pobudowali, albo budują tym bardziej stwierdzam, że to nie dla mnie, że mi się nie chce, że nie mam na to czasu i głowy do tego. Za dużo pyerdolenia, zaangażowania, czasu, nerwów i właściwie każdy budujący się odradza i coraz bliżej mi do kupna gotowca.

Niewątpliwym minusem gotowców jest mały wybór domów wolnostojących w rozsądnych cenach, po 2000 roku, a tylko takie mnie interesują.

#nieruchomosci #budujzwykopem #budujzwykopem #budowadomu #budownictwo
bojackHorsemanPatataj - 1. Budujecie dom, czy kupujecie w 2023-2024? Napiszcie na co ...

źródło: mem dom

Pobierz
  • 16
@Kutafonix215

@bojackHorsemanPatataj: tylko urzadzalem mieszkanie/robilem male zmiany lokatorskie a i tak #!$%@? mnie strzelal. Podziwiam was ludzie ze macie sile i nerwy zeby sie szarpac z fachurami te nawet 2 lata... jestem pewien ze bym ocipial


Ziom, mój kuzyn metodą gospodarczą już 3 lata pękło. Każda firma co innego + jeszcze on własnoręcznie coś tam rzeźbi praktycznie codziennie. To jest abstrakcja jakaś.
@bojackHorsemanPatataj: tez jeszcze zależy jaka się ma relacje z partnerka, kiedyś tu chyba pisałem o swoim znajomym, co non stop #!$%@? dom i marudzi ze wszystko jest na nim, bo zona nie pomaga/nie ogarnia, nie probuje się interesować xD Tylko mu wrzutki robi z jakimiś nowymi wynalazkami, bo widziała na yt, ze ładne. To już w ogóle bym prętem zbrojeniowym zaczął #!$%@? po wszystkim w takich warunkach.
@bojackHorsemanPatataj:
1. Buduję dom, zacząłem w zeszłym roku w sierpniu.
2. 181 użytkowej, 282 po podłodze, 450k do wprowadzenia
3. nie jestem budowlańcem tylko konstruktorem maszyn, nie znałem się przed budową. Wszystko robię sam z żoną.

Jeśli nie sprawia Ci radości załatwianie albo budowanie to kup gotowiec.
3. nie jestem budowlańcem tylko konstruktorem maszyn, nie znałem się przed budową. Wszystko robię sam z żoną.


@Torgerd: w sensie razem z żoną kopiecie sami fundamenty, wylewacie ławę, układacie cegła po cegle (silikat po silikacie) i robicie dach?

To ta twoja baba musi być niezły babochłop.
@Torgerd: to dobre tempo macie jak w dwie osoby, mając normalne etaty, w rok, wybudowaliście własnymi lapami taka ogromna chatę. Ciekawe tylko ile gowien by nawychodzilo gdyby tam zaprosić jakiegoś inspektora budowlanego/specjalistę od odbiorów domów/mieszkań xD
@Kutafonix215: nie napisałem że skończyliśmy :D na dniach będziemy robić dach, plan jest wprowadzić się w ciągu najbliższych 2 lat. Gówien wyjdzie zero. Nie jestem ignorantem technicznym a kierbud sprawdza każdy pojedynczy etap i omawia następny. Budowlanka w przypadku domów jednorodzinnych jest trywialna i z powodzeniem budowlańcami są neandertalczycy po zawodówce. Jeżeli tylko ma się pojęcie o statyce i wytrzymałości materiałów to da się radę.
@bojackHorsemanPatataj: przyznam że w martwym ciągu podnosi więcej ode mnie, ale wydaje mi się że 57kg przy 165cm to nie jest tragicznie.
Jedyna praca zlecona do tej pory to zasyp fundamentu bo robocizna była zabawnie tania. Fundamenty wykopała koparka, ława wylana z pompy więc tego noszenia nie ma wcale dużo. Budowaliśmy z betonu komórkowego na piankę więc poszczególne bloczki ważyły koło 18kg - nie tak dużo. Do więźby zastanawiamy się czy
@bojackHorsemanPatataj: stawiam dom modułowy 70m zab. pod inwestycję w lesie (działka jako darowizna) za 250k okolice Waw. Montaż takiego domu w jeden dzień do stanu deweloperskiego, wykończeniówka we własnym zakresie+robole robią rzeczy których nie potrafię. Jestem na etapie fundamentów (30k) i ogrodzenia (20k). Wiec domek z wykończeniem można postawić w około 3 miesiące. Trochę mi zostało sprzętu z wykończenia mieszkania i umiejętności :D Jakby mi się chciało poświęcić więcej czasu to
@bojackHorsemanPatataj:
1. Buduje od maja zeszłęgo roku.
2. Mam powiedzmy stan deweloperski aktualnie. Dom z poddaszem użytkowym - 140m2. Jak dotąd poszło 560k. Do wprowadzki przewiduję ok. 800k.
3. Każdy etap zlecony innej firmie.
System gospodarczy to dużo zawracania głowy, podejmowania decyzji, pilnowania, umawiania się z fachowcami, czytania, oglądania poradników na jutubie, szukania poleceń itd. Nie żałuję że poszedłęm w tę stronę, ale zdecyduj się na to jeżeli masz ograniczone finanse,
stawiam dom modułowy 70m zab. pod inwestycję w lesie (działka jako darowizna) za 250k okolice Waw. Montaż takiego domu w jeden dzień do stanu deweloperskiego, wykończeniówka we własnym zakresie+robole robią rzeczy których nie potrafię. Jestem na etapie fundamentów (30k) i ogrodzenia (20k). Wiec domek z wykończeniem można postawić w około 3 miesiące. Trochę mi zostało sprzętu z wykończenia mieszkania i umiejętności :D Jakby mi się chciało poświęcić więcej czasu to wzięłabym szkielet,
@bojackHorsemanPatataj: 1. buduje, bo dewelopery to h*je prosze pana, po za tym chce mieć to co ja chce i czego potrzebuję
2. 164 m2 (użytk. 125m2)
3. Metoda gospodarcza (z YouTubem można wszystko zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°))