Wpis z mikrobloga

nie, każdorazowo musi nastąpić interwencja, takich spraw nie załatwia się przez telefon.


@aarahon: No tak, zarąbiste prawo. Pan pałarz przyjeżdża (a musi przyjechać na takie zgłoszenie) i decyduje, że masz wypieprzać z własnego mieszkania, nie mogąc zabrać stamtąd nic. Zero sądów, zero domniemania niewinności, zero koniecznych dowodów. Ocenia cię ktoś z formacji słynącej z tego, że sami nie znają przepisów, na podstawie których działają.
Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że
Pan pałarz przyjeżdża


@Escalade: nie ma kogoś takie jak "pan pałarz".

Zero sądów, zero domniemania niewinności, zero koniecznych dowodów.


@Escalade: tak samo jest w przypadku gdy podejrzewa że jeździłeś po pijanemu - może Ci zabrać prawo jazdy i konfiskować auto.

Ocenia cię ktoś z formacji słynącej z tego, że sami nie znają przepisów, na podstawie których działają.


@Escalade: może ciebie ocenia, mnie nie.

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to,
Kobieta musi powiedzieć, że czuje się zagrożona i tyle.


@apo: nie musi - nikt jej nie zmusza.

Żadnych dowodów nie trzeba,


@apo: trzeba, nie kłam.

a gliniarze nawet nie będą próbowali się wysilać na potwierdzanie tego co mówi


@apo: a chcesz dać policjantom uprawnienia sądów? xD

Przyjdzie mu potem się tłumaczyć przed komendantem, a temu przed centralą dlaczego nie usuniąto gościa z mieszkania/domu.


@apo: no jak nie zdecydują
Tak samo powinna wyglądać z bitymi kobietami. Skoro postanowiła żyć z takim mężczyzną, to niech ponosi tego konsekwencje.


@inozytol: a jak bije pierwszy raz? Kobieta nie zmieniła swojego charakteru, charakter widać na pierwszej randce a tego że facet pobije - nie.
to co napisałem to ocena twoich zdolności intelektualnych


@TurboDynamo: i nie potrafisz napisać tego wprost? Boisz się czy co? Ja tam nie mam problemu napisać Ci że jesteś kłamcą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a jak bije pierwszy raz? Kobieta nie zmieniła swojego charakteru, charakter widać na pierwszej randce a tego że facet pobije - nie.


@aarahon:

Skąd pomysł, że agresja fizyczna nie jest połączona z charakterem? Skąd pomysł, że kobieta nie może ukryć swojego charakterku?
@Pan_Grzybek: Z jednej strony takie #!$%@? prawdziwego sprawcy przemocy na ulicę jest dobrym pomysłem, ale tylko jeśli chodzi o prawdziwych sprawców przemocy. Ale tutaj to musi być dobre rozpoznanie przez dzielnicowego i innych policjantów. Patologią dla mnie jest to, że z byle bzdury (największych debilizmów i pomówień) można facetowi zrobić koło pióra i kobieta nie ponosi za to konsekwencji.
@aarahon: nope.
Po zmianach, które zaszły to w przypadku interwencji nie ratuje cię nawet choroba psychiczna partnerki.

na szczęście mamy normalne prawo i kobieta przedstawia dowody na znęcanie się.


Nie. Prawo oraz interpretacja na tę chwilę nie jest normalne, a co dopiero sprawiedliwe.

nie, każdorazowo musi nastąpić interwencja, takich spraw nie załatwia się przez telefon.

?!
a jak wzywasz policję? lecisz z buta na komisariat? ( ͡º ͜ʖ͡
Skąd pomysł, że agresja fizyczna nie jest połączona z charakterem?


@inozytol: nie wiem, skąd?

Skąd pomysł, że kobieta nie może ukryć swojego charakterku?


@inozytol: bo wtedy siedziałaby na randce jak seks lalka?
Po zmianach, które zaszły to w przypadku interwencji nie ratuje cię nawet choroba psychiczna partnerki.


@artrac: ?? Nie wiem do czego się odnosisz. Nie ratuje przed czym?

Nie. Prawo oraz interpretacja na tę chwilę nie jest normalne, a co dopiero sprawiedliwe.


@artrac: Co nie? Nielogicznie piszesz...

a jak wzywasz policję?


@artrac: nie wzywam ¯\(ツ)/¯ Ale można wezwać policję innymi środkami, nie wiem o co Ci chodzi. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.help.deafhelp&hl=pl&gl=US&pli=1

lecisz z
?? Nie wiem do czego się odnosisz. Nie ratuje przed czym?


@aarahon przed eksmisją

Co nie? Nielogicznie piszesz...


Prawo na tę chwilę nie jest sprawiedliwe, skoro pozwala na takie działanie ad hoc bez uwzględnienia dobra drugiej osoby.

nie wzywam ¯\(ツ)/¯ Ale można wezwać policję innymi środkami, nie wiem o co Ci chodzi.


No racja, tylko chyba wciąż używa się telefonu.

rozmawiamy o eksmisji czy o wzywaniu policji?


Sorki, tu źle ułożyłem cytat.
przed eksmisją


@artrac: no nie, jak nie płacisz czynszu to przed eksmisją nie ratuje nawet choroba psychiczna partnerki.

Prawo na tę chwilę nie jest sprawiedliwe, skoro pozwala na takie działanie ad hoc bez uwzględnienia dobra drugiej osoby.


@artrac: a jak powinno się uwzględnić dobro osoby która według policjanta dopuszcza się znęcania?

No racja, tylko chyba wciąż używa się telefonu.


@artrac: do przeprowadzenia interwencji? xD

A o czym wolisz porozmawiać?