Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o tym podatku od samochodów spalinowych?
Zrobiło się nagle głośno o nim, zwłaszcza, że chodzi o kwoty nawet kilku tysięcy złotych w przypadku starych aut, mimo że projekt uchwały nie był aktualizowany od kilku lat.
Ja i mój znajomy mamy stare diesle euro 2 (2,5 l pojemności), których przez skok cen na rynku wtórnym ani nie opłaca się złomować, ani opychać i pakować się w coś nowszego. W naszym przypadku na chwilę obecną wg tej ustawy, musielibyśmy zapłacić jakieś 6k podatku. On twierdzi, że to nie wejdzie i prędzej ludzie wyjdą na ulicę, bo auta poniżej 2005 to większość na naszym rynku.
Szczerze? Osobiście, patrząc po tym jakie absurdy w naszym kraju potrafią przechodzić bez echa, władza najpierw narobi szumu jakimiś wygórowanymi podatkami, a potem po upozorowanym szumie wprowadzą takie podatki jakie planowali, a ludzie się po tym uspokoją, pójdą zapłacić lub po prostu pozbędą się aut i nikt nie wyjdzie na ulice.

Chyba, że Tusk będzie chciał zagrać na złość Pisowi i celowo go nie wprowadzą lub dadzą w paliwie, albo jakiś śmiesznie niski, który np będzie doliczany do OC. Jednak patrząc, że teraz władza jest proniemiecka to tymbardziej to wejdzie żeby u nas zrobić rynek zbytu na złomy z Niemiec i innych krajów UE.

#motoryzacja #samochody #podatki
  • 23
@bojackHorsemanPatataj: a nowsze niż 10-letnie to nie są już spalinowe? :)
co do ta, że ktoś ze starego diesla przesiądzie się do nowszego benzyniaka?

jeżeli te podatki od silników spalinowych mają mieć jakiś sens, tj. taki aby odejść pod paliw kopalnych które w większości dostarczane są przez patologiczne regiony świata to zakaz wpuszczanie powinien dotyczyć wszystkich aut spalinowych
a wjazd tylko dla elektryków
zwłaszcza, że chodzi o kwoty nawet kilku tysięcy złotych w przypadku starych aut


@TakiJedenKtos: w tym podatku chodzi o to aby go nie płacić a zrobić to co chce rząd,
więc nie musisz się nim martwić, jak go wprowadzą to sprzedasz samochód i kupisz taki nieopodatkowany ;]
@SpalaczBenzyny @Naxujmnietenkaktus chłopaki, ja po prostu lubię dopyerdalać biedocie w starych gratach. Uważam zwyczajnie, że nie wszyscy powinni mieć auta. Samochody powinny być droższe, podatki duuużo wyższe, paliwo dużo droższe dzięki czemu z połowa Polaków biedaków przesiadłaby się do komunikacji miejskiej, na rowery i hulajnogi i przestali stanowić zagrożenie swoimi trupami, czy generować korki.
Dla mnie piękna wizja.
Teraz każdy dziad największy ma trupa pod blokiem i tylko zajmuje miejsce czy to
@TakiJedenKtos: IMO to kolejny etap tak zwanego "gotowania żaby" - władza sonduje na ile może sobie pozwolić względem szarego obywatela. Im głośniejszy będzie sprzeciw w tej kwestii, tym pomysł będzie bardziej torpedowany i łagodzony. Oczywiście, są ludzie co będą klaskali uszami bo hehe nie będzie starych trupów - tylko że niejeden zapomina że nie każdego stać na kupno nowszego/ekologiczniejszego auta niż ma - i nawoływanie do śrubowania tego "podatku" to klasyczne
@SonyKrokiet: chyba jedyny głos rozsądku w tym temacie.

W mieście dopóki nie są to totalne obrzeża, da się w miarę żyć bez auta. Poza miastem czy w przypadku chęci wyjazdu poza miasto bez auta zwykle jest jak bez ręki, a ceny najmu aut też nie zachęcają. Większosć komentujących chyba nie ma pojęcia jak poza miastem zbiorkom jest ograniczony lub go wcale nie ma.

Z kolei patrząc na to, że władza i
dlaczego nie mogę wjechać wg Ciebie swoim autem z dieslem ze sprawną bo wymienioną ekologią i EURO 5 do miasta?


@Naxujmnietenkaktus: tu nie chodzi o to żeby komuś #!$%@?ć tylko żeby ograniczać poruszanie się furą na rzecz zbiorkomu i ograniczać korki. W każdym mieście wojewódzkim tak powinno być, czasem ta patologia samochodozy przybiera tak ogromną skalę że nawet w powiatowym trzeba się kwadrans kręcić w okolicy swojego końca trasy żeby znaleźć
Może skończyć się tak, że ludzie będą na gwałt pozbywać się tych aut i z rynku nagle znikną małe wozidła w okolicach 10k, spełniające to euro 5.


@TakiJedenKtos: a ja się cieszę bo wtedy sprzedam swojego piździka z 1.4 co najmniej 30% drożej niż go kupiłem 2 miesiące temu xD
jak to się nie skończy rozruchami na ulicy to stracę do reszty wiarę w ten naród spakuję się i wyjadę poza UE


@szynszyla2018: nigdy się tak nie stanie bo nie mamy w sumie żadnych udanych powstań w historii, z których warto być dumnym i opierać swoją tożsamość xd nie jesteśmy Francuzami. Żółte kamizelki wyszły na ulicę w niecałe 2 tygodnie od powstania ruchu bo im diesel zdrożał o 20%. Jakby Macron
chłopaki, ja po prostu lubię dopyerdalać biedocie w starych gratach. Uważam zwyczajnie, że nie wszyscy powinni mieć auta. Samochody powinny być droższe, podatki duuużo wyższe, paliwo dużo droższe dzięki czemu z połowa Polaków biedaków przesiadłaby się do komunikacji miejskiej, na rowery i hulajnogi i przestali stanowić zagrożenie swoimi trupami, czy generować korki.

Dla mnie piękna wizja.

Teraz każdy dziad największy ma trupa pod blokiem i tylko zajmuje miejsce czy to pod sklepem,
Sam mam niemały dylemat, bo mam doinwestowane kombi w automacie, które nie wymaga wkładu, a przez to, że to diesel euro 2 to na rynku wtórnym w porównaniu do benzyny jest gówno warty.


@TakiJedenKtos: zarejestrujesz jako zabytek i #!$%@?. Nawet specjalnie wtedy bym wjeżdżał do tych pseudo stref czystego transportu i kopcił ile się da. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co sądzicie o tym podatku od samochodów spalinowych?


@TakiJedenKtos: nie powinien w ogóle wejść, ale już podpisane... będą pieniążki na laptopy dla 4 klasistów, narodowe ławki czy inne bzdury, kpo dziwko ( ͡° ͜ʖ ͡°)