Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o tym podatku od samochodów spalinowych?
Zrobiło się nagle głośno o nim, zwłaszcza, że chodzi o kwoty nawet kilku tysięcy złotych w przypadku starych aut, mimo że projekt uchwały nie był aktualizowany od kilku lat.
Ja i mój znajomy mamy stare diesle euro 2 (2,5 l pojemności), których przez skok cen na rynku wtórnym ani nie opłaca się złomować, ani opychać i pakować się w coś nowszego. W naszym przypadku na chwilę obecną wg tej ustawy, musielibyśmy zapłacić jakieś 6k podatku. On twierdzi, że to nie wejdzie i prędzej ludzie wyjdą na ulicę, bo auta poniżej 2005 to większość na naszym rynku.
Szczerze? Osobiście, patrząc po tym jakie absurdy w naszym kraju potrafią przechodzić bez echa, władza najpierw narobi szumu jakimiś wygórowanymi podatkami, a potem po upozorowanym szumie wprowadzą takie podatki jakie planowali, a ludzie się po tym uspokoją, pójdą zapłacić lub po prostu pozbędą się aut i nikt nie wyjdzie na ulice.

Chyba, że Tusk będzie chciał zagrać na złość Pisowi i celowo go nie wprowadzą lub dadzą w paliwie, albo jakiś śmiesznie niski, który np będzie doliczany do OC. Jednak patrząc, że teraz władza jest proniemiecka to tymbardziej to wejdzie żeby u nas zrobić rynek zbytu na złomy z Niemiec i innych krajów UE.

#motoryzacja #samochody #podatki
  • 23
@Krupier: swoją drogą obecnie jak jest z rejestracją na żółte? Mój ma 25 lat. Czy wystarczy, że jest utrzymany w dobrym stanie, ma montowane części jak na pierwszy montaż, ma bogate wyposażenie i występuje w bardzo rzadkim kolorze jak na ten model? Czy musi mieć jeszcze jakieś znaczenie historyczne?
@Krupier: w tym roku coś pozmieniali i w zależności od województwa, dany konserwator na województwo mógł wyznaczyć inne kryteria. Dolnośląskie z tego do widzę ma teraz 30 lat, a np Mazowieckie 35.

( ͡° ͜ʖ ͡°)