Wpis z mikrobloga

Anonki z 4chana odkryły bardzo ciekawą rzecz.

Za sporo mocno poprawnych politycznie gier wydanych w ostatnich czasach odpowiada ta firma:

https://sweetbabyinc.com

Pracowali między innymi przy najnowszym Spidermanie gdzie wstawki polityczne są na każdym kroku, oraz nad nadchodzącym Alan Wake 2. Ich specjalizacją jest tworzenie "inkluzyjnych i różnorodnych" fabuł. Ich klientami są między innymi EA, Ubisoft, Valve, Microsoft czy też Remedy.

Także tak wygląda obecny stan rynku gier wideo. Nie wiem co musi się stać żeby ten system upadł. Większość i tak się wypiera tego że ten stan rzeczy ma wpływ na produkt końcowy który jest gorszy niż to co było dekadę lub dwie temu. Ten rynek jest przegnity od dachu aż po fundamenty.

#gry #pcmasterrace
  • 92
Pracowali między innymi przy najnowszym Spidermanie gdzie wstawki polityczne są na każdym kroku, oraz nad nadchodzącym Alan Wake 2. Ich specjalizacją jest tworzenie "inkluzyjnych i różnorodnych" fabuł. Ich klientami są między innymi EA, Ubisoft, Valve, Microsoft czy też Remedy.


@supra107: po pierwsze to jestem w szoku, że tak gigantyczne firmy robiące gry od dekad kupują scenariusze na zewnątrz a po drugie..., że kupują w firmie, która powstała raptem w 2018r. Śmierdzi
@supra107: Dodatek Paradise Lost z 2015 uzupełnia idealnie klasycznego Postala 2. Postal 4 w ogóle nie powinien wyjść z 3 względów, 1. #!$%@? oprawa graficzna, 2. brak głosu Ricka Huntera, 3. pobugowany i wydany na szybcika żeby pozgarniać kase, RWS otwarcie mówiło że budżet mały i wydali gre specjalnie w becie, żeby z bety kasa była na dalszy rozwój xD.
  • 0
@dsomgi00: Akurat z czasem dodali Ricka Huntera, Corey'go Cruise'a, i nawet Zacka Warda, więc jest pełen zestaw kolesi.

Ale mimo wszystko to straszna kaszana wyszła. Mapa jest zbyt duża i zbyt pusta, żarty są denne i sprowadzają się do fekaliów i kopulacji bez bardziej kontrowersyjnych dowcipów, i jest w tym ogólny brak pasji.
Ja na początku nie wierzyłem że istnieje jakaś agenda i tak dalej, ale no teraz dowody są jasne bo wszędzie w mediach jest wciskana odpowiednia ideologia, która zresztą się nie sprzedaje więc to ma nic wspólnego z typowym kapitalizmem.


@janciopan: Spójrz na markę piwa Bud Light, gdzie jedna nawiedzona baba z działu marketingu zatopiła firmę biorąc do reklamy transwestytę. Myślę, że w tu nie ma żadnej agendy czy "spisku". Wystarczy jedna
Spójrz na markę piwa Bud Light, gdzie jedna nawiedzona baba z działu marketingu zatopiła firmę biorąc do reklamy transwestytę. Myślę, że w tu nie ma żadnej agendy czy "spisku". Wystarczy jedna czy dwie #!$%@?ęte osoby w zarządzie korporacji, które forsują swoją ideologię żeby zniszczyć daną markę czy firmę


@wyindywidualizowanyentuzjasta: to o czym mówisz to pojedyncza decyzja marketingowa jednej firmy. Tymczasem tutaj mamy do czynienia ze współpracą kilkunastu dużych graczy, w tym
nie chcą w takie produkcje grać


@janciopan: dlatego gamedev to jeden z najszybciej rosnących rynków, tak?

Z wiekiem doszedłem do wniosku, że światem dosłownie rządzą jakieś wzajemnie rywalizujące ze sobą kluby, kluby do których ty nigdy nie będziesz dostępu.


@janciopan: Odkryłeś oczywistą oczywistość, że elity zasadniczo się replikują, a dokoptowanie jest niewielkie.

Nie wiem co musi się stać żeby ten system upadł.


@supra107: Jak to co - gamedev musiałby
Spójrz na markę piwa Bud Light, gdzie jedna nawiedzona baba z działu marketingu zatopiła firmę biorąc do reklamy transwestytę. Myślę, że w tu nie ma żadnej agendy czy "spisku". Wystarczy jedna czy dwie #!$%@?ęte osoby w zarządzie korporacji, które forsują swoją ideologię żeby zniszczyć daną markę czy firmę


@wyindywidualizowanyentuzjasta: Nie bądź taki naiwny. Żadnej firmy nie zatopiła. Ta kampania z transem była celowym działaniem koncernu Anheuser-Busch i miała na celu zatopić
@pogromca_krasnali: niedawno się dowiedziałem że studio od callisto protocol zdechło na amen, generalnie jak gra AAA sprzeda się średnio to studio przeważnie zdycha.

a zwolnienia masz wszędzie od ea przez cdproject red

gamedev założył pierwszy związek zawodowy co w it jest niespotykane generalnie
@Runaway28:

słyszałem plotki o tym że GTAVI ma byc bardzo ugrzecznione pozbawione seksualnych czy rasistowskich odniesień. Rockstar to chyba ostatni bastion broniący się przed poprawnością polityczna, jednak jeżeli im się to nie uda to oznacza to koniec pewnej epoki, epoki w której gry będą tylko produktami dla sojowej rzeszy graczy, a perełek z charakterem pozostanie się doszukiwać tylko w indykach i to z raczej małym sukcesem.


Niezłe combo: gry nie są