Wpis z mikrobloga

Anonki z 4chana odkryły bardzo ciekawą rzecz.

Za sporo mocno poprawnych politycznie gier wydanych w ostatnich czasach odpowiada ta firma:

https://sweetbabyinc.com

Pracowali między innymi przy najnowszym Spidermanie gdzie wstawki polityczne są na każdym kroku, oraz nad nadchodzącym Alan Wake 2. Ich specjalizacją jest tworzenie "inkluzyjnych i różnorodnych" fabuł. Ich klientami są między innymi EA, Ubisoft, Valve, Microsoft czy też Remedy.

Także tak wygląda obecny stan rynku gier wideo. Nie wiem co musi się stać żeby ten system upadł. Większość i tak się wypiera tego że ten stan rzeczy ma wpływ na produkt końcowy który jest gorszy niż to co było dekadę lub dwie temu. Ten rynek jest przegnity od dachu aż po fundamenty.

#gry #pcmasterrace
  • 92
@quizonmyface: Potrafisz wytłumaczyć mi dlaczego jestem w błędzie, czy tylko potrafisz rzucać obelgami i przyklejać łatki spiskowca?

Jak nie to nie marnuj mojego czasu i idź sobie powyzywać kogoś innego. Człowiek z ad hominem i wyzwisk powinien wyrastać jako nastolatek.
Pobierz supra107 - @quizonmyface: Potrafisz wytłumaczyć mi dlaczego jestem w błędzie, czy tyl...
źródło: image
Ale jak ktoś chce załączyć tryb na Bliski Wschód w Spidermanie który wyłącza wszystkie elementy LGBT i chce to udostępnić na Nexus Mods to nagle cenzura i lincz, bo homofobia i wszystko najgorsze nie masz prawa grać w gry tak jak ty tego chcesz.


To jak to w końcu jest, pierdoła o którą tylko idioci mają ból dupy czy święty bożek którego nie można tknąć? ( ͡º ͜ʖ͡º
@szybki_zuk: Jakie my? Nie znasz moich poglądów i pojawia się jakieś Twoje urojone "my" w kwestii mojej osobistej opinii, bo uznałeś ją jako atak "ich". Jeżeli mam już przylepić sobie łatkę, to mam poglądy libertariańskie. Ani na lewo ani na prawo.

Także jeżeli nie jesteś w stanie prowadzić argumentu bez wrzucania mnie w grupę ludzi których nie lubisz o jedną opinię jako podstawę swojego argumentu, to bardzo proszę abyś dalej tego
Za sporo mocno poprawnych politycznie gier wydanych w ostatnich czasach odpowiada ta firma


@supra107: Chyba lekka przesada z tym sporo.

nawet pisanie fabuł jest outsourcowane? ja #!$%@?


@vulcanitu: Co za różnica dla developera czy zatrudni pracownika bezpośrednio (najczęściej B2B), czy poprzez pośrednika (czyli B2B). Przypuszczam, że ci scenarzyści zatrudnieni u nich mają jakieś profity, że chcą w ten sposób pracować.

mamy do czynienia ze współpracą kilkunastu dużych graczy, w tym
Co za różnica dla developera czy zatrudni pracownika bezpośrednio (najczęściej B2B), czy poprzez pośrednika (czyli B2B). Przypuszczam, że ci scenarzyści zatrudnieni u nich mają jakieś profity, że chcą w ten sposób pracować.


@dasfddklfdslkfkx: A znasz powiedzenie "gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść"? Im więcej firm pracuje nad danym projektem tym większy burdel z tego wynika. Wystarczy popatrzeć na Starfielda.

Łatwiej jest zapanować nad projektem jeżeli jest to jedna firma
Pobierz supra107 - >Co za różnica dla developera czy zatrudni pracownika bezpośrednio (najczę...
źródło: image
A znasz powiedzenie "gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść"? Im więcej firm pracuje nad danym projektem tym większy burdel z tego wynika. Wystarczy popatrzeć na Starfielda.


@supra107: czyli wczesniejsze gry bethesdy game studios byly takie wybitne i dopiero teraz im wyszedl crap bo zaczeli outsourcowac? aha. w poprzednich ich grach bylo malo bugow, byl swietny interfejs ekwipunku, ciekawe questy, dobra mimika postaci, ciekawe postacie, dobry system walki, dobry balans
tepym szurem


@SmugglerFan: Wiesz, już miałem napisać jakąś sensowną odpowiedź, ale po tym stwierdzeniu widzę że nie ma sensu. Lepiej spożytkowałbym ten czas przekonując moją ścianę do tego że weganizm jest super.
@brass: No niestety tak to wygląda. W 2017 Remedy przemianowało się na spółkę akcyjną, i w tym momencie stracili wszelką kontrolę nad swoją firmą. Ta natomiast wpadła w ręce inwestorów, a obecnie popularny jest tzw. system ESG, czyli im więcej "różnorodności" w grze tym więcej kasy firma dostaje od inwestorów.

I tak oto Alan Wake 2, w który na samym początku miała być biała protagonistka, nagle zmieniła się na czarną. Dlaczego?
supra107 - @brass: No niestety tak to wygląda. W 2017 Remedy przemianowało się na spó...