Wpis z mikrobloga

Przeglądam Twittera i nie wiem, masę postów popierających Palestynę ze zdjęciami palących się budynków, dzieci w szpitalach, ale w tym PRZEMILCZANE masakry których dokonał Hamas na początku października na Izraelczykach czy tym, że Palestyńczycy wybrali Hamas w wyborach, z jednej strony chcą pokazać jaki Izrael jest zły ale ta propaganda jest nieco fałszywa. Izrael np. wydał takie oświadczenie "Izraelskie wojsko ostrzegło mieszkańców północnej części Strefy Gazy, że mogą zostać uznani za "wspólników organizacji terrorystycznej", jeśli nie ewakuują się na południe - podała agencja Reutera, powołując się na miejscowych Palestyńczyków." A tamte araby pewnie specjalnie przekonywały społeczeństwo żeby zostać więc w pierwszej kolejności to oni mają krew na rękach.
#izrael
  • 39
@xiv7: Hamas jeszcze im utrudnial wyjazd, zastawiali droge, zdetonowali ladunek wybuchowy na drodze ewakuacji...

@manjan cywili nikt nie morduje umyslnie - jaka powinna byc odpowiedz twoim zdaniem na to Co zrobily bestie z Hamasu?
cywili nikt nie morduje umyslnie


@GoldaMeir: jedni i drudzy to robią. jedni bezpośrednio, drudzy bombardując miejsca, gdzie wiedzą, że na 100% są cywile.

jaka powinna byc odpowiedz twoim zdaniem na to Co zrobily bestie z Hamasu?


@GoldaMeir: izrael ich wyhodował, izrael ich gnębił przez prawie 100 lat.

moja odpowiedź na to pytanie - pozwolić im się bić, następnie zrobić CAŁEMU Izraelowi dokładnie to, co oni zrobią w Gazie.
@manjan: no co ja ci tu mam napisac gosciu

1. Izrael owszem bombarduje strefe Gazy ale nie jest odpowiedzialny za to ze Hamas uzywa obiektow cywilnych do dzialan militarnych Co jest potwierdzone i sa setki dowodow na to.
2. Cywile sa informowani, Hamas im utrudnia droge ucieczki, jest to takze udokumentowane
3. Izrael nikogo nie wyhodowal. Hamas jest po prostu organizacja terrorystyczna ktora za cel ma zniszczenie Zydow, nic w ich
@GoldaMeir No to jest naprawdę ciekawe dlaczego ludzie, którzy „rodzą się martwi”, jak powiedziała w wywiadzie pewna Palestynka, którzy nie maja absolutnie żadnych nadziei na lepsza przyszłość, którzy żyją w getcie, w biedzie, bez pracy, wybiera w wyborach skrajne, terrorystyczne ugrupowanie. Ciekawe dlaczego tak jest.

Zdradzę Ci sekret, można widzieć krzywdę Palestyńczykow, cywili, i uważać Hamas za terrorystów i potępiać to ugrupowanie, jednocześnie rozumiejąc dlaczego akurat w tej, specyficznej części świata ma
@katienca: to wyjazd do ksiazek skoro nie wierzysz ze Żydzi sa obecni na tych ziemiach nieprzerwanie od 3000 lat. Nie wiem Co ci innego powiedziec, skoro ci sie fakty nie podobaja to juz twoj problem nie moj