Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie
Czy warto do odbioru mieszkania brać inspektora z pewny lokal, czy czegoś podobnego? Widzę w większości pozytywne opinie, ale również pojawia się sporo jednoznacznie negatywnych, czy to że sprawdzają pobieżnie, że ludzie nie są zadowoleni. Cena to 400 zł za pakiet podstawowy i 700 za rozszerzony. Jeśli warto, to wystarczy pakiet podstawowy, czy ten rozszerzony, z termowizją i laserem. Bo jedno to wpisanie usterek do protokołu, a drugie to ich naprawa przez dewelopera. Ma ktoś doświadczenie i chce się podzielić?
  • 11
warto do odbioru mieszkania brać inspektora


@czlowiek_klapek: warto

z pewny lokal


Tu bym się zastanowił, dla mnie zawsze ta firma pachnie trochę scamem bo na swoją stronę wrzucają podsumowania odbiorów zanim nawet same odbiory się zaczną. Dodatkowo często są to skopiowane opinie z innych inwestycji. Nie mówię, że same odbiory przeprowadzają słabo bo tego nie wiem ale na pewno ich marketing jest co najmniej watpliwy

z termowizją


Tu zależy kiedy będzie
@czlowiek_klapek: oczywiście że warto. Ja brałem znajomego inspektora nadzoru ale jak ktoś nikogo takiego nie zna to nie widze nic złego w skorzystaniu z takiego przez stronę.
Ludzie zardzewiałego gruza z lpg za 4000 oglądają z miernikiem lakieru ale mieszkanie które będą spłacać większość życia kupują na pałe, bo piniondzy szkoda ¯\(ツ)/¯

Ja widze tylko jedno uzasadnienie aby takiego człowieka nie brać - gdy sam się znasz dobrze na budowlance.
@czlowiek_klapek: korzystałem i polecam (cos innego niż pewny lokal), gość zwrócił uwagę na masę rzeczy, z których w ogóle nie zdawaliśmy sobie sprawy i to mimo że jak sam stwierdził, w porównaniu do innych jesteśmy bardzo świadomymi kupującymi. Brałem pakiet rozszerzony za 800 zł, który się zwrócił z nawiązką, bo gość dał zniżki do różnych sklepów i na tych zniżkach zaoszczędziliśmy znacznie znacznie więcej.

Nie podobała nam się tylko jedna rzecz,
@czlowiek_klapek: oczywiście, że warto. To jest pierwsza z najlepszych rzeczy, które można zrobić jeśli chodzi o nowe mieszkanie.
Ja brałem w Krakowie z jakiejś lokalnej firmy, która miała dobre opinie i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki na to sprawdzenie. Na protokole odbioru zabrakło miejsca na uwagi (ʘʘ)
@czlowiek_klapek warto i warto dopłacić do kamery termo. Jak odbierałem mieszkanie to chłop znalazł rysy na wewnętrznej szybie okna (wymienili) a także przeciek wody w dwóch grzejnikach.
@czlowiek_klapek: Pewny Lokal chyba działa jako pośrednik i każdy inspektor może do nich dołączyć, więc trafisz na lepszego i gorszego, który po prostu odbębni swoją robotę, bo wie że za negatywne komentarze i tak nie odpowiada jakby on. Gość który był u mnie miał prywatną firmę i na koniec dał mi swoją wizytówkę, abym polecił go sąsiadom ale podczas odbioru wykonał dodatkowe rzeczy za które nie zapłaciłem(więc finalnie przekonał mnie do