Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@? składanie się na prezenty w firmie, nie jestem przyjacielem tych ludzi, po prostu kolegą z pracy. Ostatnio składaliśmy się na prezent laski, która tu już nie pracuje od dwóch lat, ja jej nie znałem bo zatrudniłem się po tym jak ona się zwolniła. Najbardziej #!$%@?ło mnie to, że składałem się na prezent dla jej nowo narodzonego bąbelka i teraz na jej 40. Teraz jest kolejna składka, laska organizuje 30 a oni chcą się złożyć po tyle, żeby jej się zwróciło za imprezę XD #!$%@? to ja jej mam te impreze sponsorować czy czegoś nie rozumiem. Składka wychodzi około 300 zł, to ja za mniej kupuje prezent dla mojej mamy. Ostatnio dołożyłem 700 zł na prezent na 50 ojca i to było dla mnie i tak dużo. Nie zarabiam dużo, jestem młody bo mam dopiero 21 lat. Oni więksi stażem, zarabiają więcej. #!$%@? mnie to, nie jakoś niesamowicie ale #!$%@?. Najgorsze jest to, że jak są moje urodziny to dostaje metaxe 0,7 i bombonierkę chociaż nie pije i wiele razy to powtarzałem XD #korposwiat #pracbaza

btw. nie szuka ktoś może specjalisty ds. zakupów i zaopatrzenia?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gendzi: Ale jak to musiałeś? Po prostu mówisz nie, bo akurat auto Ci sie zepsuło, pralka wylała, siostra babki miała wylew. Wymyśl cokolwiek, parę razy tak zrobisz to dadzą sobie spokój :P
  • Odpowiedz
na prezent laski, która tu już nie pracuje od dwóch lat, ja jej nie znałem bo zatrudniłem się po tym jak ona się zwolniła.

Składka wychodzi około 300 zł,


@gendzi: To jakiś bait? Nigdy nie widziałem w korpo składki większej niż 20-30zł na takie rzeczy. A prezenty dla babki, która nie pracuje od 2 lat to w ogóle jakaś chora abstrakcja xd
  • Odpowiedz
  • 0
@czlapka: niestety to prawdaXD a jeszcze w tym miesiącu mam do zapłaty ubezpieczenie za auto, mandat musiałem zapłacić 350 zł, masakra jakas
  • Odpowiedz
@gendzi u mnie jak robią składki to wysyłają mailem do zainteresowanych z info o nr tel do bliku albo numerze konta i kto chce to wysyła. I to zawsze było 15 zł. Po prostu jak się składamy dla ludzi których nie znam to to olewam. Czemu ty nie możesz?
  • Odpowiedz
@gendzi 700 zł na prezent? Gr8 b8
@ziomus13 korpo czy zwykła firma, co za różnica? Chodzi o kulturę, ale to też zależy od okoliczności. Jeśli jesteś członkiem teamu, a zwykle w korpo team to "jedność" i nie wiem odchodzi ktoś czy jest jakaś okoliczność to jednak wypada dać jakiś prezent, nawet jeśli tej osoby nie lubisz. Jak u nas zwalniała się laska której każdy miał dość to i tak się
  • Odpowiedz
@gendzi: Miałem kiedyś taką sytuację, że poszedłem do korpo roboty i było to samo. W miesiącu co najmniej dwie zrzutki na czyjeś odejście, urodziny, a jeszcze inna rodzi. Powiedziałem, że ja się nie składam na takie rzeczy. Następnego dnia na daily, na środek wychodzi samozwańczy składnik i przypomina, że jest zbiórka na prezent dla Pauliny czy innego Jarka, ale niestety [tutaj patrząc na mnie], nie wszyscy chcą się składać. Wtedy
  • Odpowiedz