Wpis z mikrobloga

Jak fliperzy teraz żyją? Ceny nieruchomości są już pod korek, nie ma super okazji.
Przeglądam od lat i jeszcze dwa lata temu dało się okazje znaleźć na zarobek - sam trochę kupiłem i sprzedałem jako dodatek do zarobków programista25k ale teraz nie widzę nic w mojej gminie co zapowiada pewny zysk 20% w perspektywie 2-3 lat.
Więc co oni teraz kupują? Ktoś siedzi w tej branży żeby opisać?
Piszę i o działkach i mieszkaniach.
#pytanie #nieruchomosci #flipperzy #pieniadze #inwestycje
  • 8
@masz_fajne_donice jak się ma gotówkę to są okazję. Wystarczy mieć miejsce gdzie ucho przyłożyć. Najlepsze jest gdy się ludzie rozwodzą ,potrzebują kasy na leczenie ,albo jak trwa rodzinna walka o majątek i chcą taniej i szybciej pozbyć się majątku. Wtedy pojawiają się takie pijawki i sępy ¯_(ツ)_/¯
@CzarnyOwiec: No to już muszą mieć jakąś wyszukaną sieć kontaktów - internet nie wystarczy.
Bo teraz każdy myślący albo mający chociaż takiego w rodzinie wrzuci ogłoszenie do internetu z ceną 5% poniżej rynkowej i ma sprzedane za gotówkę szybko.
A 5% to za mały zysk na flipowanie.
@masz_fajne_donice no raczej ,że internet nie starczy. Można np mieć zaprzyjaźnionych notariuszy ,zapłacić jakiemuś urzędnikowi w sądzie (zarabiają żenujace kwoty) itp. Czasem wystarczy mieć więcej znajomych. Na tym się to dalej opiera. Czasem stosuje się też sztuczki psychologiczne i tyle... Kiedys słuchałem wynurzeń jednego takiego sępa na imprezie. Ja nie będę miał nigdy tak wypranej osobowości ¯_(ツ)_/¯
@CzarnyOwiec: Jeszcze kilka lat temu spokojnie wystarczał internet. Okazyjnych ofert było od zatrzęsienia. Sam miałem problemy z decyzją bo za dużo było typu działka 4000m2 pod warszawą za 300k z miejscowym planem zagospodarowania od 1000m2. Teraz ceny są takie że 300k na jedną małą nie wystarczy a duże wcale nie są proporcjonalnie znacząco tańsze.
Mieszkania do remontu za 80% ceny mieszkania w dobrym stanie a nie jak wcześniej 60%-70%.
@NieRozumiemIronii: Czy ja wiem. Jak ktoś miał skalę to tak ale takich jest niewielu.
Ale jak ktoś dał radę 30 nieruchomości przez 10 lat wyflipować zarobił te 2 bańki z tego 1 wydał na własne potrzeby(mieszkanie, samochód, życie) została mu jedna to nie jest coś za co da się żyć.