Wpis z mikrobloga

Tak do mnie właśnie doszło. Teraz politycy chcą zrezygnować z prac domowych dla kaszojadow w podbaza. Czyli kaszojady w wieku 13 lat będą kończyć szkołę nie nauczone pracy nad sobą z brakami w nauce. Równocześnie od lat otwiera się mnóstwo szkół wyższych prywatnych gdzie wystarczy przelew i 30 % z matury teraz do tego dołączyły uczelnie medyczne kształcące lekarzy. Więc za 15 lat będzie mnie leczył lekarz co nie ogarniał matmy na poziomie gimbazy, pracy nad sobą nie zna, egzaminy na studbaza zdawał wykuwając abcd , egzamin końcowy po studbaza też abcd, XDDD jak mnie prawie nie zabije to będę mogła go pozwać zatrudniając prawnika który matmy też nie kumał, nawet historii nie bo to trzeba by wykuwać w domu a pracę domowe są be, egzaminy na studiach to abcd, prac na studiach żadnych więc typ będzie stękał na sali sądowej XD koniec końców zawsze będzie mógł mnie zabić inżynier co nigdy nie robił żadnej pracy domowej, matmę umie na poziomie licbazy, zadania na polibuda wykuł na pamięć, sprawozdań nigdy nie pisał no bo od lat polibudy zrezygnowały z tej formy zaliczeń bo gowniaki nie nauczone. I teraz jadę jego mostem ten się zawala i następuje koniec tej zacnej historii. Zajebiście XDDD ( ͡ ͜ʖ ͡) #rozkminy #podbaza #studbaza
  • 101
Czyli kaszojady w wieku 13 lat będą kończyć szkołę nie nauczone pracy nad sobą z brakami w nauce.


@szynszyla2018: Po to idą na cały dzień do szkoły aby się uczyć. Zadania domowe to często krytykowany wynalazek. W ogóle nauka w szkole jest najgorszym systemem, który działa jako tako (coś jak demokracja wg Churchilla).

Nie rozumiem dlaczego nie uczą mnemotechnik (znanych od czasów antycznych) normalnie w podstawie programowej gdzie polska szkoła to
Więc za 15 lat będzie mnie leczył lekarz


@szynszyla2018: wszystko co napisałeś to totalne bzdury z jednego prostego powodu - sztuczna inteligencja zastąpi ludzi w tych dziedzinach i uczenie się czegokolwiek nie będzie miało sensu. Jesteś jak ten generał który szykuje się na wojnę która już była a nie na tą która dopiero będzie.
@szynszyla2018: Uwaga, uwaga, to nic nie zmieni, bo dalej ci ambitni będą pracować nad sobą zupełnie niezależnie od zmian w systemie edukacji, tak było jest i będzie. U mnie w byłym liceum naście lat temu zaczęli zbierać szczegółowe statystyki o dalszej edukacji absolwentów i na tych listach okazywało się, że co roku 20-30 osób szło na lekarski, drugie tyle na prawo/cięższe kierunki na politechnikach. Szkoła w tych wszystkich ogólnopolskich rankingach zawsze
@szynszyla2018: Co? XD

Prace domowe są bez sensu, tak samo zresztą te kartkóweczki niezapowiedziane bo przecież to "odpowiedź ustna".

Po pierwsze nauczyciele mają absolutnie #!$%@?, że poza ich przedmiotem masz też inne. Tak więc jak babę od matmy #!$%@? to zada ci 10 zadań, baba od fizyki 4, z historii prezentacja, od Polskiego lektura + 2 zadanka, może do tego jakiś angielski i coś jeszcze. Dorzućmy do tego wyżej wymienione kartkóweczki,
@sm3rf-m4rud4 Jako nastolatek przeprowadziłem się do UK i pomimo braku znajomości angielskiego, przez co całe doświadczenie nie należało do super przyjemnych, to ten angielski aspekt szkolnictwa z niższym poziomem nauczania bez zbędnych bzdur jak właśnie prace domowe to było najlepsze, co mogło mnie spotkać w życiu, tak że podpisuję się pod tym co mówisz.

@szynszyla2018 No ale to jest twój problem, że nie potrafisz nic wynosić z lekcji. Jak mieszkałem jeszcze w
@szynszyla2018: problemem w polskim systemie edukacji nie jest kwestia prac domowych, a przestarzały system, gdzie każe się przyswajać i zapamiętać mnóstwo informacji, z których większość się nigdy więcej nie przyda, zamiast skupić się na tym co najważniejsze, czyli uczeniu rozwiązywania problemów, szukania informacji, odróżniania wiarygodnych źródeł od tych mniej, wykorzystywania wiedzy do realnych problemów. Współczesna edukacja powinna stawiać sensowne pytania przed uczniem i pokazywać mu, jak szukać odpowiedzi, uczyć stawiać odpowiednie
Czyli kaszojady w wieku 13 lat będą kończyć szkołę nie nauczone pracy nad sobą z brakami w nauce


@szynszyla2018: czyli idą drogą najlepszego systemu szkolnictwa czyli fińskiego gdzie dzieci nie mają pracy domowej i przez brak stresu i presji uczą się o wiele lepiej niż dzieci w jakimkolwiek innym państwie
@szynszyla2018 bez przesady. Właśnie bardzo dobrze ze nie będzie pracy domowej. Skończyłem już edukację na poziomie inżyniera i co do prac domowych to się to przepisywało z internetu albo od innych co zrobili. Samorozwój jest ważny ale to każdy powinien dojść do tego czego się chce uczyć w wolnym czasie a nie jakichś pierdół do szkoły.