Wpis z mikrobloga

Niska frekwencja w referendum wybitnie pokazuje ile jeszcze Polakom brakuje do np. Szwajcarów jeśli chodzi o przejmowanie się losami kraju oraz jeśli chodzi o zrozumienie clou demokracji. Nie da się być bardziej bezpośrednio demokratycznym, niż uczestnicząc w referendum. No ale ,,Nitras ze Szczerbą powiedzieli, aby nie głosować". Ech szkoda gadać.

#polityka #wybory #referendum #polska #szwajcaria
  • 208
@magnat32: Czy myślisz że biorąc udział w demokratycznym przedsięwzięciu głosując 4xNIE twój głos z karty dot. referendum automatycznie przechodzi na kartę dot. wyboru do sejmu. Muszę z tobą tak rozmawiać sory, ale na za wiele mi nie pozwalasz...
@printHelloWorld: a wykopki w ogóle przeczytali te pytania, czy usłyszeli w tv by nie głosować w pisowskim referendum i posłuchali?
Ja przeczytałem je po raz kolejny i poza jednym bezsensownym pytaniem pozostale pytania są zupełnie normalnie sformułowane i dotyczące ważnych spraw. Zawsze mogło być więcej ale dobre i to.
@printHelloWorld: po #!$%@? Ci to mamy tłumaczyć skoro Ty i tak wiesz swoje i nie dociera? Pytania były tendencyjne i dla idiotów. Referendum PIS zrobił tylko po to, żeby ciągnąć hajs na kampanię i nie będę legitymizował tego przekrętu swoim głosem. Gdyby pytania były bez podtekstu, jasne dla wszystkich, oraz poparte jakimś projektem ustaw to bym oddał głos. Nic takiego jednak nie miało miejsca, wynik tego referendum w żaden sposób nie
@Hunga_tonga: Wykopki a zapewne większość z nich oglądała tiktoczki (shorty) tuska na których mówił on żeby nie brać udziału w pisowskim referendum.

A po nickach powyżej poznaje kilka osób które 8 lat temu w taki sam sposób ****** Tuska i jego rządu min. Siemoniaka, Lewicką (TVP), Czyża (TVP), Lisa, Sienkiewicza, Budkę, Nitrasa dzisiaj te same wykopki zagłosowały za Tuskiem i automatycznie za tymi samymi gośćmi co 8 lat temu xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD dla
Pytania były tendencyjne

W jakim sensie? Gdybyś zapytał jakiekolwiek partię polityczne o te same pytania, to kto niby byłby za? Nawet lewica przed wyborami była przeciwko imigrantom z relokacji.
Np:
"Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?"
Która partia to popierała?
Oraz:
"Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?"
Gdzie tu jest nieprawda i jak
@blisko_kebab: Ale czy ty zdajesz sobie sprawę z tego że naród dał automatycznie zielone światło dla realizacji planów dot. likwidacji muru, wprowadzenia paktu migracyjnego ? czy ty zdajesz sobie z tego sprawę czy jeszcze nie ? i kiedy sobie zdasz ? Opozycja ma czarno na białym że narodowi nie zależy na tak istotnych kwestiach których dotyczył pytania. Skoro jak napisałeś nie koreluje wprost to dlaczego do jasnej cholery nie wziąłeś w
@printHelloWorld po pierwsze prosilem zebys mnie nie wolal, po drugie udzialu pisowskim referendum nie wzialem , bo nie wiem czy wiesz ale twoje ziomki zobowiazaly sie do podwyzesznia np. Wieku emerytalnego podpisujac rezolucje... I szczucie ludzi na ludzi w kampanii to jest groteska..prosze nie wolaj