Wpis z mikrobloga

Niska frekwencja w referendum wybitnie pokazuje ile jeszcze Polakom brakuje do np. Szwajcarów jeśli chodzi o przejmowanie się losami kraju oraz jeśli chodzi o zrozumienie clou demokracji. Nie da się być bardziej bezpośrednio demokratycznym, niż uczestnicząc w referendum. No ale ,,Nitras ze Szczerbą powiedzieli, aby nie głosować". Ech szkoda gadać.

#polityka #wybory #referendum #polska #szwajcaria
  • 208
@Adamfabiarz Ewidentnie brakuje nam sporo do Szwajcarów, którzy pękliby że śmiechu, gdyby jakiś karakan z oderwanym od pługa pospólstwem próbował przejąć władze i instytucje demokratyczne.

PiS w Szwajcarii byłby takim marginesem politycznym, że większość obywateli nawet nie wiedziałaby o jego istnieniu.

A to pseudoreferendum z propagandowymi pytaniami nadaje się najwyżej na ankietę w programie Rajonia albo innego kaczego syna.

Na szczęście inteligencja i obywatele ruszyli do urn i pokazali motłochowi gdzie jego
@Adamfabiarz jestem za podwyższenie wieku emerytalnego do 70-75 roku życia. Nie dało się odpowiedzieć sensownie.
Jestem za relokacja unijną i powstrzymanie jednocześnie skorumpowany polityki migracyjnej pis.
Jestem za postawieniem skuteczniejszej obrony na wschodzie, a nie dziurawego płotku, który nabił kabzę kolegom królika z moich podatków.

Referenda da potrzebne, ale to był zwyczajny skok na kasę i nielegalne wsparcie kampanii wyborczej pissu.
Gdyby pytania były ułożone bardziej neutralnie, to może 50% by przekroczyła frekwencja


@Elijahu: co to znaczy "neutralnie" według ciebie? Te pytania były sprzeczne z programem KO, która chce nawpuszczać imigrantów, albo KO które podniosło wiek emerytalny, dlatego wszystkie media powiązane z KO zaczęły gadać o tym, żeby nie głosować bo by wyszło, że ludzie nie chcą tego co chce KO XD
To były normalne zdrowe pytania, pytania o główne sprawy ważne
Ale takim zaślepionym dzbanom jak ty nie przetłumaczysz


@KonwersatorZabytkow: oho, kolejny z epitetami wylatuje. Cofnij się na pierwszą stronę komentarzy - tam napisałem co myślę o poszczególnych pytaniach jeśli cię to interesuje
@Adamfabiarz: tak jak myślałem, pełno wyzwisk w Twoim kierunku, bo komuś ideologia pomyliła się z logiką
pytania jakie były takie były, cel też był taki by wykorzystać je i środki na promocję referendum w kampanii. Referendum mogło być dobrym ograniczeniem na głupie pomysły, które mogą przyjść do głowy nowemu rządowi. Kampania przeciwko referendum może też zniechęcić ludzi do udziału w kolejnych, bo to nie pierwsze olewane referendum
@KonwersatorZabytkow: masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem, bo

No popatrz pytania były ułożone nawet by debil zrozumiał, a mimo to przerosły takich jak ty.


to słowa jakiegoś zwolennika tego referendum
@johnkashtan: Zaprawdę jestem godzien.

@mgr_rybak 1. Widzisz? Jakby było już po wiążącym referendum, to by nie sprzedali.

@u_k1 Żadne z powyższych. Patriota troskliwy o losy kraju oraz jednocześnie arcydemokrata.

@Virsky Jasne, po to było referendum, by poznać głos ludu, a także pewne tendencje (czy jakaś opinia w społeczeństwie zdeycydowanie przeważa, czy może bardziej wyrównanie itd.) - można było różnie odpowiadać; wcale nie trzeba było 4 x tak, albo 4 x nie.
@Adamfabiarz: W szwajcarii pytania referendalne byłyby poparte gotowymi do głosowania ustawami. To nasze referendum to nie dość, że miało idiotyczne pytania, na które nie dało się odpowiedzieć inaczej niż "to zależy", to na dodatek z jego wyniku nie wynikłoby nic oprócz możliwości toczenia piany w tvp.
@Adamfabiarz: Jaka ustawa zostałaby przyjęta jeżeli referendum byłoby wiążące - żadna. To była kpina, a nie referendum. Pytania dla idiotów Twojego pokroju, żadnej legislacji za tym idącej, żadnej merytorycznej kampanii. PiS, jak zwykle, upaprał dobrą ideę swoim gównianym stylem sprawowania władzy.