Wpis z mikrobloga

Niska frekwencja w referendum wybitnie pokazuje ile jeszcze Polakom brakuje do np. Szwajcarów jeśli chodzi o przejmowanie się losami kraju oraz jeśli chodzi o zrozumienie clou demokracji. Nie da się być bardziej bezpośrednio demokratycznym, niż uczestnicząc w referendum. No ale ,,Nitras ze Szczerbą powiedzieli, aby nie głosować". Ech szkoda gadać.

#polityka #wybory #referendum #polska #szwajcaria
  • 208
  • Odpowiedz
Temu referendum brakowało niewiele do referendum z dowcipów białorsukich:
"Czy nie masz nic przeciwko dożywotniemu przedłużeniu kadencji prezydenta?
-TAK, nie mam nic przeciwko.
-NIE, nie mam nic przeciwko."
  • Odpowiedz
Niska frekwencja


@Adamfabiarz: jak ci nie wstyd, pisowski pachołku

Rekordowa frekwencja w parlamentarnych. Najwyższa od 34 lat, od początku III RP

A w następnych wyborach będzie jeszcze gorzej dla was, bo stare pokolenie pisowskich mocherów wymrze, na szczęście dla Polski
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz Czy w Szwajcarii gdy jest referendum to pytania referendalne są dyskutowane czy jest jak w Polsce gdzie każdy ma je w dupie?
Co więcej temat np. wieku emerytalnego jest tematem zamkniętym, nikt o nim przed referendum się nie zastanawiał. Tak samo prywatyzacja, co chcesz jeszcze dokładnie prywatyzować?

No i nie zapominaj że to referendum nie było wiążące. Bo jakby było to dużo osób by zagłosować nad podwyższeniem wieku emerytalnego i odkupieniem
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: O gwoździu w mózgu to świadczą wasze wpisy.
Przegraliście, pogódźcie się z tym zamiast pisać wysrywy, w które jak widać wierzycie tylko wy.
Szukajcie ciemnego ludu u ruskich bo tam pasuje wasza propaganda, Polakom dajcie juz spokoj.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: @Elijahu @acidd @valerius-romulus Ale co osiągneliście nie głosując w referendum? Jaki był wasz cel? Bo nikt mi tego przed wyborami nie potrafił wytłumaczyć. Ślepo każdy powtarzał tylko, że nie głosuje, bo anty-pis i nie potrafił mi nikt tego uargumentować.

Rozumiem, że można być przeciwko PiS ale czemu mam ślepo słuchać opozycji?

Było pytanie o podniesienie wieku emerytalnego, było pytanie czy jest się za przymusową relokacją.

Czemu w tej sprawie miałem
  • Odpowiedz
Akurat lewackiej Szwajcarii to nie przywołuj może bo wstyd, skrobanki dla j00leczek, homo małżeństwa dla sojaków i degeneracja społeczeństwa. Wolę żyć biednie, ale po swojemu. Przestań być lemingiem i pomyśl, że tam rządzą fajnoszwajcarzy - tego samego chcesz tutaj?


@Hanussen: Eh, gdybyśmy też tak mogli to byłoby dobrze. Szkoda że niektórzy wzgardzają byciem "fajnopolakiem" na rzecz buractwa i brak rozumu i godności człowieka xD
  • Odpowiedz
@acidd: A ja uważam, że pytania były debilne ilsale jedno nie debilne. I to jest najgorsze:
Jeżeli jesteś przeciw imigrantom (o ile jesteś bo jak nie jesteś to spoko) to w przypadku dużej frekwencji byłby to mocny argument w negocjacjach z UE).
  • Odpowiedz
no to pan Tusk i niemeicka Unia Europejska zadecyduje za ciebie.


@natuuris: Było nie było zgodziliśmy się w referendum akcesyjnym na to by UE decydowała za nas w wielu kwestiach.
  • Odpowiedz
Niska frekwencja w referendum wybitnie pokazuje ile jeszcze Polakom brakuje do np. Szwajcarów jeśli chodzi o przejmowanie się losami kraju oraz jeśli chodzi o zrozumienie clou demokracji. Nie da się być bardziej bezpośrednio demokratycznym, niż uczestnicząc w referendum. No ale ,,Nitras ze Szczerbą powiedzieli, aby nie głosować". Ech szkoda gadać.


@Adamfabiarz: ale przecież odmowa udziału w referendum to też głos - głos protestu, jak widać silniejszy od biorących udział. Jest to
  • Odpowiedz
szkoda, że durni nie rozumiejących zbyt łatwych dla nich pytań było tak wielu. Każdy bałwan potwierdza swoją głupotę nie rozumiejąc wagi tych pytań i konsekwencji które za sobą niosą.
  • Odpowiedz