Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Uważam, że zarówno aktualna (konserwatywna) forma #malzenstwo, jak i (liberalne) plany dotyczące związków partnerskich czy małżeństw jednopłciowych (#lgbt) są dyskryminacją singli niezależnie od ich płci, często samotnych nie z własnego wyboru.

Osoby w związkach nie dość, że często są zdrowsze, bogatsze, i szczęśliwsze (przyczyna i skutek związku), a także oszczędzają na kosztach życia (poprzez wspólne zamieszkanie, zakupy, i uiszczanie opłat), to mają lub będą mieć prawnie ułatwione wspieranie się, dziedziczenie, i dalsze oszczędzanie na odliczaniu składek.

Czy najsprawiedliwszym rozwiązaniem nie byłoby całkowite pozostawienie symbolicznej formy zawarcia związku organizacjom (pozarządowym/kulturowym/religijnym) dopuszczającym różne konfiguracje + pozostawienie opcjonalnej prawnej formy indywidualnym umowom cywilno-prawnym, a w ramach stanu cywilnego istniałaby jedynie możliwość wskazania 1 lub 2 osób bliskich (partnera, przyjaciela, sąsiada), które miałyby dostęp do informacji medycznych i ułatwionego dziedziczenia?

- Związki i małżeństwa zarejestrowane za granicą byłyby traktowane jak wskazanie osoby bliskiej.
- Sprawy opieki i alimentów na dziecko dotyczyłyby biologicznych rodziców (lub zatwierdzonych w wyniku adopcji/przysposobienia).
- Nie byłoby alimentów na partnera/małżonka, chyba, że zawarto wspominającą o nich umowę cywilno-prawną.
- Członkowie rodziny (w najbliższych grupach) + wskazane osoby bliskie miałyby tradycyjne prawo do zachowku.
- Nikt nie miałby możliwości wspólnego odliczania składki, jej wysokość mogłaby ewentualnie zostać obniżona dla wszystkich.

#oswiadczenie #pytanie #zwiazki #slub #seks #milosc #przyjazn #rodzina #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Pobierz mirkoanonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Uważam, że zarówno aktualna (konserwatywna) fo...
źródło: il_fullxfull.844023168_eo29

Wskazanie osoby bliskiej bez odliczania składek - lepsza alternatywa?

  • Jestem mężczyzną - tak 46.4% (13)
  • Jestem mężczyzną - nie 25.0% (7)
  • Jestem kobietą - tak 14.3% (4)
  • Jestem kobietą - nie 14.3% (4)

Oddanych głosów: 28

  • 4
@mirko_anonim: płyniesz i romatyzujesz ten związek - a taki przeciętny Miras w małżeństwie wcale nie jest turbo szczęśliwy, może było fajnie przez chwilę ale teraz musi zaiwaniać na karynę i dziecioka a też by się napił piwka i pograł w grę na luzie - ale już nie może

meanwhile ziomek singiel płacze w poduszkę, a ma czas i zasoby żeby robić na pełnej to o czym marzy typek w małżeństwie

PA-RA-DOKS
Anonim (nie OP):

A to z czyjego?

Kto im zrobił tę krzywdę?

Bo może sami sobie tylko #!$%@? ciężko przyznać?


Tak, masz rację, sam sobie jestem winny, że dostałem brzydki ryj od starych, że starzy mnie niszczyli psychicznie, że stary mnie bił, że dostałem od tego zaburzeń i jako dorosły człowiek zmarnowałem wiele lat na to żeby polepszyć swoją psychikę, jakoś naprostować ją.

Wracaj norniku do swojej nory.