Wpis z mikrobloga

Podczas czwartkowej (19 października) sesji rady miasta, wrocławscy radni przegłosowali uchwałę, której efektem może być nocne ograniczenie sprzedaży alkoholu w centrum i okolicach. Zakaz sprzedaży m.in. piwa ma dotyczyć aż 8 osiedli:
Huby,
Nadodrze,
Ołbin,
Plac Grunwaldzki,
Powstańców Śląskich,
Przedmieście Oławskie,
Przedmieście Świdnickie,
Szczepin.

#wroclaw #alkohol #alkoholizm
Pobierz Reichsmarschall - Podczas czwartkowej (19 października) sesji rady miasta, wrocławscy...
źródło: 0rl

Czy uważasz, że na Twoim osiedlu, zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22:00 to dobry pomysł?

  • TAK 42.8% (311)
  • NIE 37.1% (269)
  • JESTEM PATUSEM 9.5% (69)
  • JESTEM ALKOHOLIKIEM 10.6% (77)

Oddanych głosów: 726

  • 43
@SzycheU: No to może do aptek, kwiaciarni i piekarni też wstawić półki z alkoholem? Niech będzie wszędzie, bo nigdy nie wiadomo kogo i kiedy najdzie ochota?


@Reichsmarschall: dla mnie każda apteka to może mieć i wyposażenie castoramy, też nie wiadomo co człowieka spotka.
@Reichsmarschall: Błąd jest w twoim rozumowaniu bo za przykład podajesz skrajność i masz ludzi za kompletnych kretynów.
Taka patologia to zdecydowana mniejszość, sam mieszkam na blokowisku z wielkiej płyty.
Nie będę popierać zakazywania ze względu na to, że jest jakaś mniejsza grupa ludzi, która to źle wykorzystuje.
@Rad-X: Wypracowujemy sobie pewne systemy, żeby było łatwiej, sprawniej, bezpieczniej. Są obszary życia, w których przedkładamy dobro ogółu nad dobro jednostki. Ja np. jestem bezdzietnym kawalerem i nie podoba mi się, że mnóstwo rzeczy układa się pod gówniaki, ale takie jest to społeczeństwo i musiałem się z tym pogodzić. Alkusy muszą zrobić to samo.
@Reichsmarschall: O polityce mogę powiedzieć tyle, że takie są uroki życia w demokracji - jedna partia naobiecuje i wygra z drugą mającą merytoryczne argumenty. Raczej dalsza rozmowa z tobą nie ma sensu.
@314159: Naprawdę nie rozumiesz, że w tym wpisie nie dyskutujemy o normalnych produktach, takich pierwszej potrzeby, tylko o mega szkodliwej używce, która co roku zabija kilka tysięcy osób, a jeszcze większą liczbę zmusza do hospitalizacji na wspólny koszt?
@314159: Jak wspomniałem wyżej: "Zmieni, ale za mało."

Taki zakaz z pewnością spowoduje jakiś spadek sprzedaży alkoholu. W skali kraju oczywiście nie zostanie zauważony, ale nawet mała zmiana na plus, to dobra zmiana.
@Reichsmarschall: oczywiście, że sprzedaż alko powinna być ograniczona, teraz mamy w Polsce patologię, alkohol można kupić e każdym sklepie, na każdym rogu. Na stacjach w ogóle nie powinno być alkoholu. To jest #!$%@? trucizna, jako społeczeństwo ponosimy miliardowe szkody wyrządzone przez alkohol i do tego jeszcze tworzy problemy społeczne. I mówię to jako człowiek, który od czasu do czasu napije się piwa/wódki.
@Reichsmarschall: jedynym rozwiązaniem problemu z alkoholem jest edukacja, a nie jakieś pieprzone zakazy. taka patola będzie po prostu kupować więcej na raz i trzeba być dzbanem by myśleć, że będzie inaczej.
@Rad-X: jak chcesz o północy drzeć japę ludziom pod oknami i sikać na trawniku to niestety ale musisz wcześniej to rozplanować i zrobić zakupy. Zawsze możesz też pójść do baru bez konieczności planowania
@heniek_8: nie wiem jak u ciebie, ale w czasie zakupów nie drę japy ani nie sikam po trawnikach.
Ale sam już przyznałeś że rodzinnie znasz tylko wzorce patusów, więc jedynie proszę abyś nie robił projekcji na wszystkich dookoła swoich problemów