Wpis z mikrobloga

Czy "osteofity na krawędziach trzonów w kr. L." mogą powodować bóle podobne do rwy kulszowej? Bo dyskopatia mi nie wyszła. I jak z tym żyć? Mam napady bólu, wcześniej było ok, poruszałem się i przechodziło, nawet biegałem ale od tygodnia jestem przykuty do łóżka. Oczywiście leki biorę, już chyba z 10 różnych i zastrzyki. I jest tylko gorzej. #zdrowie #medycyna #fizjoterapia #rehabilitacja #kregoslup #rwa #rwakulszowa #neurologia
  • 25
  • Odpowiedz
  • 0
@arc_tic Hej. Dzięki za sugestie. Pozycja z foto była dziś testowana 3x przez jakies 15min. Nie boli samo w sobie bo to takie leżenie, ale żeby jakąś ulgę przynosiło to nie. Jak wstanę to dalej jest ból jak był, to samo przy siedzeniu. A z filmiku robiłem ćw. 1 kilka razy ale też bez zmian. Zrobić zrobie bez bólu. Za to ćw. 2 znam i robiłem kiedyś i nawet pomagało, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@arc_tic: Już po operacji. Miałem w czwartek, wczoraj wieczorem byłem już w domu. Wszystko się udało podobno. Jest chyba ok, bo nie czuje już walenia po tym nerwie. Może tylko takie delikatne muskanie ale to efekt podrażnienia i ma minąć. Teraz 3 miechy zwolnienia, chodzenie w gorsecie/pasie i rehabilitacja.
  • Odpowiedz
@Vadzior super;), to szybko cie puścili mam nadzieję że wiesz że nic nie możesz dźwigać przez co najmniej 3 miesiące max 1kg i bardzo tego pilnuj. Bezpieczne wstawanie itp. wiadomo że musi się wygoić. Nerw musi się odbudować. Ten okres jest teraz tak samo ważny jak operacja nie zapominaj o tym. Podejdź do tego bardzo ostrożnie nie po męsku.... Oszczędzaj się jak złote jajo a odwdzięczy ci się to.
  • Odpowiedz
  • 0
@arc_tic tak, lekarz mówił to samo. W zależności od stanu po 6-8tyg mam zacząć rehabilitację. Ale to już indywidualnie na wyzycie ustali. W styczniu mam kontrole w tym szpitalu. A 12 lutego wizytę u neurochirurga
  • Odpowiedz