Wpis z mikrobloga

Swoją drogą śmieszne jest to że niby lewicowi demokraci w USA okazali sie byc totalnymi dominatorami w polityce zagranicznej i trzymaja za morde połowe swiata, a "twardzi" prawicowi republikanie za trumpa byli miękkimi fajami ktore ukladaly sie z Rosja i Chinami.

Reagan musi sie teraz tak przewracac w grobie ze moznaby pod niego podlaczyc jakąs turbine i zasilic nia połowe stanów

#izrael #usa
  • 26
@grillo: Jak zaczęli fikać na Tajwan, to od razu oficjele obecnej administracji tam pojechali żeby pokazać chińczykom, że #!$%@? mogą. #!$%@? z afganistanie to skutek wycofania się, do którego plan opracowywała odministracja Trumpa. Kolejna nie mogła się z tego wycofać, ale to fakt, że operacja została zakończona pod Bidenem już, natomiast pisanie tej kompromitacji na jego konto to ignorancja lub świadoma manipulacja. Rosja zaatakowała Ukrainę, bo bardzo możliwe, że uzbierała w
@OddajButa123: Ja wiem czy to takie dziwne? Konserwatyści amerykańscy tam mają długą tradycję izolacjonistyczną wynikającą być może z ich głupiej, indywidualistycznej wizji świata pod tytułem "mi chodzi tylko o to żeby wszyscy #!$%@? się z ode mnie, moich piniędzy, mojej spluwy, mojego dymiącego pickupa i mojej własności". Tak się nie da. Nie ma tak łatwo. Albo rybka i szeryf światowy jest szeryfem, albo pipka i wszyscy się #!$%@?ą, ale szeryf już
od razu oficjele obecnej administracji tam pojechali żeby pokazać chińczyko


@justkilling: Co skończyło się chińskimi sankcjami na tajwwnskie rolnictwo, dla którego Chiny to 3/4 rynku co spowodowało tam załamanie. Potem Nancy Pelosi prosto z Tajwanu poleciała do Korei Południowej, gdzie przez jej wcześniejszą wizytę na Tajwanie, spotkania odmówił jej prezydent Korei Południowej i musiał jej starczyć szef parlamentu.
Ostatnio natomiast Blinken publicznie powiedział, że popiera status quo jakby Tajwan chciał oficjalnej
@OddajButa123:ale za Trumpa nie zaatakował tylko za Obamy i Bidena więc jeśli miałbym wybierać to wolałbym żeby było spokojnie jak za republikanow. Totalna dominacja polega na tym że każdy wróg siedzi cicho i boi się #!$%@? otworzyć
Wykonianie było planowe, plan był jaki był ¯\(ツ)/¯


@justkilling: Nie, z dnia na dzień zostawili otoczonych Brytyjczyków, nie przeprowadzili akcji zebrania swoich afgańskich współpracowników choć wiedzieli o tym co najmniej od roku. W tym nic nie było z ustaleń z Talibami z Kataru.
nie przeprowadzili akcji zebrania swoich afgańskich współpracowników choć wiedzieli o tym co najmniej od roku


@djtartini1: Bo plan tego nie zakładał w ogóle xD Przecież plan zakładał że siły afgańskie będą ich osłaniać i zostawią im władzę, a nie, że talibowie wejdą do miasta wraz z ostatnimi odlotami. Wycofano najpierw sprzęt pozwalający utrzymywać kontrolę, a potem się dziwiono że kontrola została stracona.