Wpis z mikrobloga

Tusk nie może zostać premierem. W Norwegii siedziałby w więzieniu! W latynoskiej Polsce wygrywa wybory.
Na wstępnie dodam, że w tych wyborach nie głosowałem, nie ma dla mnie partii wartej, by w ogóle iść na wybory, ale już największym absurdem byłoby dla mnie głosowanie na PO (czy jakkolwiek to się teraz nazywa).
Chciałbym przypomnieć jednak, że w 2021 roku Tusk przekroczył bardzo poważnie prędkość jadąc 107 km/h w terenie zabudowanym. Zatrzymano mu prawo jazdy i dostał śmieszny mandat (wtedy jeszcze bardziej śmieszny niż obowiązują teraz). W normalnym kraju potraktowany byłby znacznie surowiej, np. w Norwegii minimalna kara za jazdę już 96 km/h w terenie zabudowanym to BEZWARUNKOWE więzienie, minimum 18 dni. Z racji, że jechał 107 to dostałby dłuższe więzienie i stracił prawo jazdy, za pewne na kilka lat, a za recydywę byłoby dożywotnie odebranie prawa jazdy.
Jak ktoś taki może w ogóle być wybrany przez ludzi w wyborach? To jest po prostu nieprawdopodobne. Ktoś kto nie stosuje się do prawa drogowego i jeszcze tak bardzo przekracza prędkość? Politycy, zarządzający olbrzymimi pieniędzmi i wydający superważne decyzje dla wszystkich muszą być krystalicznie uczciwi, a najmniejsze przejawy nieuczciwości muszą ich dyskredytować totalnie. Tak jest w normalnych krajach. Za coś takiego ten człowiek niemiałby żadnych szans w żadnych wyborach w Norwegii, Holandii, Szwecji, Niemczech czy innych normalnych krajach. Do tego to też pokazuje jaki jest bemyślny, że czołowy polityk pozwala sobie na taką jazdę. Nawet w postkomunistycznej (ale idącej mega skandynawską drogą) kraju- Estonii urzędujacy minister sprawiedliwości też przekroczył prędkość- został pozbawiony stanowiska przez swoją własną partię! Tam środowiska nie tworzą kliki, ale oczyszczają się same z wszystkich ludzi, którzy popełniają czyny nieuczciwe. W Finlandii urzędujący minister spraw zagranicznych został odwołany, bo wyszły SMSy, które sugerowałby, że mógłby (ale tego nie potwierdzały) zdradzić żonę. Clinton prawie został odwołany ze stanowiska- 1 głos zaważył, bo skłamał (?), że nie uprawiał seksu, podczas gdy to robił.
To jest dla mnie nieprawdopodobne, że w Polsce, ktoś kto tak przekroczył prędkość nie tylko został wybrany, co jeszcze może zostać premierem. Tak samo jak "magister" Kwaśniewski- dla mnie powinien być skończony w polityce, a Polsce wygrywa wybory dwa razy- nieprawdopodobnie niewyobrażalne.
Tak właśnie jest bezmyślni ludzie, sami się prosicie o to by was oszukiwano i okradano, a potem zdziwienie- "Czemu nie jest jak na Zachodzie?". Właśnie dlatego, że ten tzw, "Zachód", a szczególnie kraje germańskie, zbudowano na usuwaniu ze społeczeństwa jednostek nieuczciwych- tak tworzy się dobrobyt- na uczciwości i sprawiedliwości. Do tego w wielu krajach Zachodu, a w Szwecji, aż do lat 70-tych (!) sterylizowano patologię i przestępców, przez co zrąbane geny nie są przekazywane dalej, a dzieci nie są wychowywane w patologii. W Polsce tego nie było. Większość Słowian, a szczególnie Polacy, mają mentalność latynosów i taki właśnie Meksyk sobie tworzą sami.

#polska #polityka #ciekawostki #po #pis #wybory #nauka #motoryzacja #samochody #prawo #swiat #policja #transport #norwegia
Pobierz nowyjesttu - Tusk nie może zostać premierem. W Norwegii siedziałby w więzieniu! W lat...
źródło: Eh_k9kuTURBXy9iMjRlMWZiYS1kMzE5LTRjNjctYWFkYy1kNzNiNTQ4ODc2ZjUuanBlZ5GTAs0BaM0BHd4AAqEwAaExAQ
  • 22
@slapdash: Tak, wiem niestety Polska nie jest Norwegią (na wielką szkodę Polski) i z taką pulą genetyczną i kulturową raczej jej to nie grozi... Może za to być np. drugą Bułgarią czy coś takiego... Ze wszystkimi tego konsekwencjami.
@nowyjesttu: to teraz patrz na to, Duda "ułaskawił" swoich kolesi z pisu zanim sąd wydał prawomocny wyrok i jego wyborcy się tym nie przejęli i wybrali go na drugą kadencję. Przecież coś takiego to jest jawna kpina z prawa, splunięcie z uśmiechem ludziom w twarz. Możliwe też że większość tych wyborców nawet o tym nie słyszała bo ogląda pewnie głównie przekaz partyjny z tvp
natomiast w przypadku Tuska jeszcze bardziej


@nowyjesttu: jedziesz wprost i tylko po Tusku. Kręcisz rant "jak można go było wybrać" a od lat jest wielu łamiących przepisy ruchu drogowego, których wybierają Polacy do parlamentu. Gdyby ten wpis był ogólny, to nawet dałabym plusa. Ale to jest wpis o złym Tusku, a nie ważniakach łamiących przepisy. To się nazywa propaganda.
@Kj5s6f2dk7s54o: Tak, każdy, z każdej partii powinien za takie coś nie być wybrany i ta partia powinna go usunąć, natomiast Tusk ma być premierem, a więc jest to znacznie bardziej ważne niż w przypadku zwykłego posła i tyle. Oczywiście, że piszę ogólnie, ale sprawa Tuska jest jeszcze ważniejsza niż innych bo ma być premierem, a nie zwykłym posłem.
z każdej partii powinien za takie coś nie być wybrany i ta partia powinna go usunąć, natomiast Tusk ma być premierem, a więc jest to znacznie bardziej ważne


@nowyjesttu: ale rozumiesz, że pozbawienie biernego prawa wyborczego (jak byłeś łaskaw napisać "powinien za takie coś nie być wybrany") to byłoby prawo, a więc musi działać tak samo dla wszystkich? A nie dla Tuska bardziej?
@Kj5s6f2dk7s54o: To czy takie prawo powinno być wprowadzone, że za wykroczenia drogowe nie ma biernego prawa wyborczego to jest jeszcze kwestia do dyskusji. Jeżeli by było to oczywiście, że powinno działać dla wszystkich. Oczywiste.
Natomiast chore jest, że w ogóle same partie wystawiają takich ludzi w wyborach i tyle.
@Kruk_98: Wg norweskiego prawa poszedłby do więzienia po tym, ale nie wiem czy mógłby być premierem czy nie. Nie zmienia to faktu, że nie powinien w ogóle być wystawiony w wyobrach przez swoją partię po czymś takim, a tym bardziej wybrany przez ludzi, a jeszcze bardziej, zostać premierem. Tak samo jak poseł PiSu, który jechał 129, chore, że ludzie na takich głosują i sami tego konsekwencje potem odczuwają i tyle.
@nowyjesttu: Macierewicz w zimie zasuwał w okolicy 180km/h.
Kaczyński przyjmował łapówki,, nie siedzi, morawiecki kradł pieniądze z podatków i dawał Rydzykowi nie siedzi.
PREMIER polski BEATA SZYDLŁO KŁAMAŁA POD PRZYSIĘGĄ odnośnie wypadku z jej udziałem.

Twój wywód o przekroczeniu prędkosci przez Tuska jest tak absurdalny że musisz być opłaconym trollem.
o i co z tego? Nawet jak tak było jak piszesz to sprawa dotyczy Tuska, a nie innych. To, że ktoś jest zły, nie znaczy, że tamten też może


@nowyjesttu: NAWET JAK TAK BYLO JAK PISZESZ!? Co Ty stary spałes ostatnio czy co?
Zorganizowana grupa przestępcza zwana PIS łamała codziennie prawo KRADŁA nasze pieniądze policja w ilościach kilkuset policjantów robiła jako prywatną ochrona wykłego posła jakim jest kaczyński a ty tutaj
@nowyjesttu: Na wykopie nie możesz nic niewygodnego napisać na rudego, bo od razu jesteś pisiorem, lub mateckim --> typ kest przykładem tego jak propaganda platformy wpływa na ludzi @archates

Ale oczywiście masz racje. Za w/w czyny polityk jest spalony i nie powinien startować w wyborach