Wpis z mikrobloga

Tusk nie może zostać premierem. W Norwegii siedziałby w więzieniu! W latynoskiej Polsce wygrywa wybory.
Na wstępnie dodam, że w tych wyborach nie głosowałem, nie ma dla mnie partii wartej, by w ogóle iść na wybory, ale już największym absurdem byłoby dla mnie głosowanie na PO (czy jakkolwiek to się teraz nazywa).
Chciałbym przypomnieć jednak, że w 2021 roku Tusk przekroczył bardzo poważnie prędkość jadąc 107 km/h w terenie zabudowanym. Zatrzymano mu prawo jazdy i dostał śmieszny mandat (wtedy jeszcze bardziej śmieszny niż obowiązują teraz). W normalnym kraju potraktowany byłby znacznie surowiej, np. w Norwegii minimalna kara za jazdę już 96 km/h w terenie zabudowanym to BEZWARUNKOWE więzienie, minimum 18 dni. Z racji, że jechał 107 to dostałby dłuższe więzienie i stracił prawo jazdy, za pewne na kilka lat, a za recydywę byłoby dożywotnie odebranie prawa jazdy.
Jak ktoś taki może w ogóle być wybrany przez ludzi w wyborach? To jest po prostu nieprawdopodobne. Ktoś kto nie stosuje się do prawa drogowego i jeszcze tak bardzo przekracza prędkość? Politycy, zarządzający olbrzymimi pieniędzmi i wydający superważne decyzje dla wszystkich muszą być krystalicznie uczciwi, a najmniejsze przejawy nieuczciwości muszą ich dyskredytować totalnie. Tak jest w normalnych krajach. Za coś takiego ten człowiek niemiałby żadnych szans w żadnych wyborach w Norwegii, Holandii, Szwecji, Niemczech czy innych normalnych krajach. Do tego to też pokazuje jaki jest bemyślny, że czołowy polityk pozwala sobie na taką jazdę. Nawet w postkomunistycznej (ale idącej mega skandynawską drogą) kraju- Estonii urzędujacy minister sprawiedliwości też przekroczył prędkość- został pozbawiony stanowiska przez swoją własną partię! Tam środowiska nie tworzą kliki, ale oczyszczają się same z wszystkich ludzi, którzy popełniają czyny nieuczciwe. W Finlandii urzędujący minister spraw zagranicznych został odwołany, bo wyszły SMSy, które sugerowałby, że mógłby (ale tego nie potwierdzały) zdradzić żonę. Clinton prawie został odwołany ze stanowiska- 1 głos zaważył, bo skłamał (?), że nie uprawiał seksu, podczas gdy to robił.
To jest dla mnie nieprawdopodobne, że w Polsce, ktoś kto tak przekroczył prędkość nie tylko został wybrany, co jeszcze może zostać premierem. Tak samo jak "magister" Kwaśniewski- dla mnie powinien być skończony w polityce, a Polsce wygrywa wybory dwa razy- nieprawdopodobnie niewyobrażalne.
Tak właśnie jest bezmyślni ludzie, sami się prosicie o to by was oszukiwano i okradano, a potem zdziwienie- "Czemu nie jest jak na Zachodzie?". Właśnie dlatego, że ten tzw, "Zachód", a szczególnie kraje germańskie, zbudowano na usuwaniu ze społeczeństwa jednostek nieuczciwych- tak tworzy się dobrobyt- na uczciwości i sprawiedliwości. Do tego w wielu krajach Zachodu, a w Szwecji, aż do lat 70-tych (!) sterylizowano patologię i przestępców, przez co zrąbane geny nie są przekazywane dalej, a dzieci nie są wychowywane w patologii. W Polsce tego nie było. Większość Słowian, a szczególnie Polacy, mają mentalność latynosów i taki właśnie Meksyk sobie tworzą sami.

#polska #polityka #ciekawostki #po #pis #wybory #nauka #motoryzacja #samochody #prawo #swiat #policja #transport #norwegia
nowyjesttu - Tusk nie może zostać premierem. W Norwegii siedziałby w więzieniu! W lat...

źródło: Eh_k9kuTURBXy9iMjRlMWZiYS1kMzE5LTRjNjctYWFkYy1kNzNiNTQ4ODc2ZjUuanBlZ5GTAs0BaM0BHd4AAqEwAaExAQ

Pobierz
  • 22
@archates: Nie, nie jestem konfiarzem, a nawet jeśli, to przypominam Ci, że żyjemy w wolnym, demokratyczym kraju, gdzie każdy ma prawp do swoich poglądów, a Ty nie masz prawa komukolwiek zabraniać kogo ma popierać czy to mowa o wyborcach PiSu, lewicy, platformy czy konfederacji, za to możesz konstruktywnie skrytykować czyiś pogląd na kraj