Wpis z mikrobloga

#wybory #zakaz handlu naprawde ludzie mieszkający w wielkich osrodkach miejskich spędzają czas w niedzielę w markecie? Serio, tak juz wszystko poszlo do przodu. Ja zawsze cenie sobie spacer, wypoczynek, spotkanie z kims. Widac mam wiejskue korzenie.
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thomeq: W sklepach odzieżowych w galeriach handlowych pracują emeryci? Od kiedy?
W dużych miastach jest trochę więcej miejsc pracy w handlu niż 2 Biedronki

@Joa024 Widzisz. A ja wolę w tygodniu po pracy pójść na spacer, odpocząć, porobić coś ciekawego i ewentualnie zrobić mniejsze zakupy w markecie pod blokiem. A na większe zakupy jechać spokojnie w niedzielę wieczorem
  • Odpowiedz
@pan_bogus: nikt cie nie zmusza do pracy w niedzielę, możesz tak uzgodnić z pracodawcą, żeby nie pracować. W nowej Polsce nie będzie uprzywilejowanych grup kosztem społeczeństwa
  • Odpowiedz
@Joa024:

Z jakiej racji o tym, co mogę zrobić w niedzielę (czy w dowolny inny dzień tygodnia) mają decydować jakieś upośledzone intelektualnie ćwoki wierzące w Smerfy, czy tam innych wymyślonych przez siebie niewidzialnych przyjaciół?
  • Odpowiedz
Przynajmniej ludzie mają teraz trochę wolnego.


@Rudyzzadupia: ja nie mam zapieralam na produkcji i musze sie martwic na zapas zeby z glodu nie zdechnac. oczywiscie przesadzam no ale jednak jesty upierdliwe toto, bo wrocisz po nocce w niedziele i ci tylko stacja zostaje/zabka, serio placenie zajebistej marzy za cos niezbednego jest takie super??
  • Odpowiedz
  • 3
@Joa024: mnie to niesamowicie #!$%@? jak gdzieś wyjeżdzam, szczególnie na przedłużony weekend (np sobota-poniedziałek) i specjalnie zmęczony w sobotę muszę #!$%@?ć wieczorem do sklepu, zamiast iść normalnie w niedziele - bo teraz zostaje tylko żabka
  • Odpowiedz
maly sklep!?


@Joa024: zabka, nie wszedzie masz male sklepy pootwieranew w niedziele, albo wcale ich nie ma bo ich zabily te cyrki dookola, tak czy siak one obie maja marze i po #!$%@? za nia placic jak ma sie bardziej zdolne z wiekszym budzetem markety, fakt nie jest to dla "polskiego przedsiebiorcy" dobre, ale czklowiek ma w dupie przedsiebiorce, glosuje portfelem i asortymentem
  • Odpowiedz
Ja zawsze cenie sobie spacer, wypoczynek, spotkanie z kims. Widac mam wiejskue korzenie.


@Joa024 I jeszcze powiesz, że na wsi niedziele nie wykonuje się żadnej pracy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Joa024: tak, w niedziele po pracy nic mi się nie chce, w sobotę sprzątanie/wyjście na miasto/granie, w niedziele zakupy i ew. robienie żarcia do przodu. I od poniedziałku znowu. Kazdy robi jak lubi, zakazy służą do karania nie rządzenia XD
  • Odpowiedz
@Joa024: Ogarniasz, że ludzie chodzą do sklepu załatwić potrzebę, a nie dla rozrywki? Jak zabraknie mi czegoś do gotowania to zakoczę Cię, ale tak - idę/jadę do sklepu to kupić. Dlaczego akurat pracownicy sklepu muszą w niedzielę odpoczywać? Pracownicy gastro, stacji benzynowych, kierowcy komunikacji miejskiej, czy taksówek są gorsi? W jaki sposób to, że sklep będzie otwarty w niedzielę przeszkadza Ci w wypoczynku?

Tak ogólnie to przyzwyczaiłem się do tego,
  • Odpowiedz
@Joa024 gorzej jak wracasz z wczasów samolotem i nie możesz kupić chleba i wędliny do jedzenia, albo jak pęknie To je rura w domu i siedzisz bez wody do poniedziałku.
  • Odpowiedz
@Joa024: Bo ja wiem czy wiejskie korzenie? Przypuszczam, znaczna cześć takich niedobitków starej inteligencji miejskiej ma bardzo podobne podejście. Na punkcie tych niedziel handlowych największego #!$%@? mają chyba dorobkiewicze-#!$%@?.
Tak ja pisu nienawidzę i jakiś argument kościelny w tej kwestii wydaje mi się kompletnie absurdalny, tak sam pomysł niedziel niehandlowych cenię za szpileczkę wbitą w kult #!$%@?, wyścigu szczurków, prostackiej konsumpcji itd. Mam nadzieję, że pomysł ten zostanie nie tyle
  • Odpowiedz
Serio przez caky tydzień nie masz pol godzony czasu na zakupy?


@Joa024: Na półgodzinne zakupy spożywcze czas ma prawie każdy. Ale to nie o takie zakupy chodzi.
- Niektórzy wolą robić zakupy spożywcze rzadziej, ale większe.
- Czasami trzeba najpierw się porozglądać żeby coś kupić. Np. poprzymierzać buty czy inne ciuchy, poszukać "idealnego" AGD, sprzętu sportowego czy mebli.
- Jeżeli ktoś ma iść na takie zakupy z całą rodziną, to
  • Odpowiedz