Wpis z mikrobloga

Kilka ładnych lat męczarni ze zgagą i refluksem. Polprazol nawet nie będę pisał ile lat brałem. Doszedł ból kręgosłupa. Dieta, probiotyki. Aż nagle ktoś mi powiedział o ogórkach kiszonych. Od tygodnia jem kilka ogórków kiszonych dziennie, do tego pije sok z cytryny - nie pamiętam kiedy mój brzuch był taki płaski (mimo, że jestem szczuply to ciągle miałem wzdęty brzuch). Samopoczucie dużo lepsze. Czuje, że jeszcze nie jest idealnie, ale idzie w bardzo dobrą stronę. Moim zdaniem u większości ludzi refluks bierze się ze zbyt słabego kwasu. Zostają resztki w jelicie grubym i to powoduje zgagę. Może komuś się przyda ten post.
Edit: tylko nie kupujcie ogórków w tych popularnych marketach, bo tam nawet ekologiczne czuć solą.
#refluks #zdrowie #medycyna #ipp #zgaga
  • 82
Z refluksem bywa różnie. Ogólnie swoje robi stres i jak na tym się nie zapanuje to nic nie pomoże. Z czegoś co u mnie się sprawdziło to polecam Neo Bianacid. Nie wiem co te tabletki mają ale odkąd je odkryłem to jest mi łatwiej zwalczać objawy, nie wszystkie ale jednak.
@enjoy10: ale ogòrki kiszone nie zwiększają ilości pepsyn w żołądku, co za głupoty piszesz. Ogórki kiszone zawierają kwas mlekowy, który działa korzystnie na bakterie w jelicie cienkim, które są odpowiedzialne za trawienie węglowodanów i tłuszczy. Za kwasy żołądkowe są odpowiedzialne enzymy np. gastryna.
potwierdzam, u mnie refluks minął po wprowadzeniu picia wody z octem jabłkowym (1 łyżka na szklankę). Jak się pije pół na pół wodę z sokiem jabłkowym i do tego ocet to nawet spoko smakuje.


Usłyszałem o tym parę razy u dietetyków na YouTube i w książce "glukozowa rewolucja" i faktycznie działa. Powiedziała mi również w aptece aptekarka że refluks dzieje się z powodu zbyt małej ilości kwasów a nie zbyt dużej. Nie
@Loloman: Jeżeli masz zbyt słaby kwas w żołądku, to może dochodzić do braku zamykania zastawki w wyniku braku wystarczającego bodźca, przez co możesz mieć refluks. Przynajmniej tak w moim przypadku było. Ale to polecam się skonsultować z lekarzem i delikatnie mu to zasugerować (wielu o tym zapomina), a nie leczyć samemu.
@enjoy10: O czym ty gadasz? Refluks bo zalega ci coś w jelitach? Wzdęcia to jelita, tak, ale refluks to żołądek. Woda po ogórkach jest okej, ale cytryna nie, weź bzdur nie opowiadaj bo jeszcze ktoś ci uwierzy
  • 0
@Szalom: nie wiem, nie znam się na tym, każdy zrobi co uważa. Mówię co mi pomaga, może napiszę coś jeszcze kiedyś po dłuższym czasie, bo teraz to tak na świeżo
@enjoy10: Refluks to problem mechaniczny. Górna część żołądka prześlizguje się do góry przez przeponę, ta ją uciska i kwas się cofa. U zdrowego człowieka żołądek jest zawsze pod przeponą i nie ma tego problemu. Są ćwiczenia na to: IQoro oraz IMT (Inspirtatory Muscle Training). Oczywiście nie liczcie że się dowiecie tego u lekarza, trzeba czytać badania po angielsku. Dieta może pomóc ale są ludzie którzy jedzą gówno i zgagi nie mają
U mnie refluks był w nocy. Budziłem się o 1.30 z paleniem w piersi i lękiem spowodowanym przez refluks.


@atti: Miałem raz taką akcję w nocy, do tego piekło mnie w piersi i nie mogłem oddychać, myślałem że mam zawał, wzywałem pogotowie, przyjechali, zrobili ekg, pomiar ciśnienie + wywiad i okazało się, że to refluks.