Wpis z mikrobloga

  • 15
teraz sprzedają to co drogo wybudowali


@BurzaGrzybStrusJaja: Bardzo podobnie było w 2008 roku. Oferty na parę miesięcy skoczyły, bo wszyscy chcieli się wyprzedać na górce, ale potem wysypały się zupełnie nowe inwestycje po nowych kosztorysach i zaczęły się spadki, które potrwały 7 lat.
  • Odpowiedz
  • 4
tak właśnie się zostawia rynek wtórny z marzeniami o 20k m2


@pastibox: No już jakiś czas krzyczę, że dywergencja jest absurdalna XD Transakcje w Warszawie średnio po 12k, oferty po 18k, 70% zakupów inwestycyjnych. Idealne warunki do paniki po odwróceniu sentymentu, tym bardziej że jest posucha na najmie.
  • Odpowiedz
@mickpl: ale jak o tym pisze, to mi wzrostowicze zarzucają, ze pier****e farmazony i buduje budę dla psa/studenta a nie porządny dom / miejską wille. Niemcy wychamowaly w opór, w Polsce tez sie mało buduje bo bk to promil dawnego rynku,w dodatku banki sie zapchały,, kredyty drogie, niepewność polityczno-ekonomiczna masakryczna. Jak skończy sie bk to nie zdziwię się na zjazd -50% w ujęciu realnym. Nominalnie -20%. Majstry wracają do stawek
  • Odpowiedz
  • 2
ale jak o tym pisze, to mi wzrostowicze zarzucają, ze pier****e farmazony


@PanieAreczku: Bo wzrostowicze to jest z reguły ekipa, która kupiła jakiś tam kurnik lub dwa i nie mają totalnie pojęcia jaki obecnie klimat na składach czy u budowlańców.
  • Odpowiedz
przy tak masowym dodruku pieniadza w Polsce i na swiecie juz to widzę jak spadnie cena głównego "nośnika" inwestycyjnego
  • Odpowiedz
@mickpl: obserwuje rynkek nieruchomosci w roznych krajach. Nawet w Szwajcarii dostalem maila z aktualizacja cen na mieszkania w inwestycji o ktorą pytalem jakis czas temu: -10%
  • Odpowiedz
@mickpl podpisalismy umowe deweloperska moja rozowa tydzien temu. Patrzymy wczoraj na inne mieszkania w naszym budujacym sie bloku: ceny wzrosly z dnia na dzien o 1000 zl xD
  • Odpowiedz
@uhauha: to samo wełna, jest 2 razy droższa, płyty gipsowe to samo. Niektóre pozycje jak płyty osb i stal, na których wzrosty były ogromne (osb 12mm z 45zł na 150zł, stal fi12 z 30zł za sztukę 12mb na okolice 100zł/szt) naturalnie mocno zjechały, ale też nie do poziomów z 20 roku (osb 12mm obecnie okolo 65zł, 1w żebro 40zł)
  • Odpowiedz
@pastibox: @mickpl Oczekiwania ludzi co do cen nieruchomości są tak śmieszne, że jedno wielkie XD

Interesuje mnie jedna działka, która nie może się sprzedać 6-7 lat. Ogłoszenie nawet zostało zdjęte bo tylko trzeba płacić. Organizuje kontakt z właścicielką, a ta mi z ceną wyjeżdża 33% wyższą niż w jej ogłoszeniu z przed dwóch lat xd Gdzie wiem, że w tym roku chciała 50% ceny którą mi zaoferowała. Jeszcze weź
  • Odpowiedz