Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Narzekacie na pośredników, bo niestety nie szukacie nieruchomości premium. W premium biurach nieruchomości (np w moim), mamy 5-7 nieruchomości na których się skupiamy. Klienci (głównie sprzedający) są zagraniczni, reprezentujemy ich u notariusza, z pełnomocnictwem . Potrafimy odpowiedzieć na każde pytanie (czynsz, metraż, rok budowy, materiały itp), dodatkowo zajmujemy się obsługą nieruchomości, sprzątaniem, dbaniem o ogródek, tarasy. Mieszkanie/dom stoi pusty i my się tym zajmujemy. Czy według Was moje biuro to darmozjady? Oczywiście bierzemy stawkę od właściciela za zarządzanie, oraz za % od sprzedaży. Przy nieruchomościach premium tak naprawdę dwie luksusowe nieruchomości rocznie (obrót 10 milionów) wystarczą do pokrycia pensji pracowników (którzy mają podstawę, oraz procent od sprzedaży). Bierzemy od sprzedającego 3-4% oraz od kupującego 3% stała kwota. Ze stałymi klientami są osobne stawki. Mam 2ch pracowników w biurze. Roczne utrzymanie biura i pensje, jakieś social media, zdjęcia to nie są małe rzeczy, bo około 600k rocznie. Każda kolejna nieruchomość to tak naprawdę dla mnie na czysto max 3-4%. Da się z tego żyć, wystarczy tylko złapać dobre nieruchomości na wyłączność. Polecam ten zawód każdemu. Są jeszcze inne dodatkowe przychody z różnych współprac. Do tych 10 milionów obrotu to wychodzę powiedzmy na zero z biznesem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rekordowy rok w ciągu ostatnich 5 lat, to 64mln obrotu, prawie połowa to jedna nieruchomość, jeśli ktoś śledzi rynek nieruchomości i biur na wyłączność to pewnie może wytypować nieruchomość, a może nawet biuro.

Jeśli macie pytania jak wygląda rynek premium nieruchomości to śmiało pytajcie.

Pozdrawiam, #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
@mirko_anonim:

Wszystko w porządku, poza:

Bierzemy od sprzedającego 3-4% oraz od kupującego 3% stała kwota.


To jest jawny konflikt interesów i według niektórych prawników narusza art. 471 k.c. i art. 355 k.c. W związku z powyższym niestety mała liczba osób dochodzi swoich spraw w ten sposób, gdyż racji przedmiotu sprzedaży nie jest to czynność, którą wykonuje się nazbyt często. Większość ludzi kupuje, sprzedaje raz, może kilka razy w życiu nieruchomość. Stąd
✨️ Autor wpisu (OP): @depish sprzedającego reprezentujemy, a kupującemu dajemy odpowiedzi na pytania, jesteśmy pod telefonem. Wiesz na podobnej zasadzie możesz zapytać dlaczego w salonie samochodowym salon narzuca marże dla klienta.

Uprośćmy to, pośrednik to taki sprzedawca, który kupuje dobro o wartości x za 0,96x a sprzedaje za 1,04x. Teraz już to ma sens :) Marża.

@Serghio jak wyżej.

Plus te artykuły nie mają zastosowania w tym przypadku. Jaki tu jest
@mirko_anonim:

sprzedającego reprezentujemy, a kupującemu dajemy odpowiedzi na pytania, jesteśmy pod telefonem.

o #!$%@?, to tak jakby ktoś poszedł do MediaMarkt i sprzedawca chciałby hajs od niego za opowiedzenie o produkcie, który go interesuje. Jebnijcie się tam w łeb oszuści.

Sprzedający, który przychodzi do mojego biura, mówi że ma nieruchomość i chce dostać 7 baniek ze sprzedaży. No to my tak robimy, wystawiamy za 7 baniek + 3-4% i czekamy obserwujemy
@mirko_anonim: O tym czy mają zastosowanie, decyduje wymiar sprawiedliwości.

Reprezentowanie obu stron, które w złożeniu mają różny interes prowadzi do konfliktu interesów oraz może być podstawą do odpowiedzialności odszkodowawczej, za co opowiada pośrednik. Były już orzecznictwa w takich sprawach m. in. przed Sądem Apelacyjnym w Poznaniu (sygn. I AGa 237/19). Ponadto w umowach pośrednictwa wielokrotnie wpisywane są klauzule niedozwolone.

Niestety mało kto myśli o oddaniu sprawy do sądu. Wymaga to dodatkowych
Bierzemy od sprzedającego 3-4% oraz od kupującego 3% stała kwota

@mirko_anonim: hahahaha a wasi klienci wiedzą że tak robicie, bo to jest działanie na szkodę klienta. Jak potencjalny kupiec nie zgodzi się na waszą prowizję to ta nieruchomość nadal pozostaje niesprzedane, więc wasz klient ma problem bo nadal nie sprzeda mieszkania, ale czy wy macie problem, no raczej nie bo:

dodatkowo zajmujemy się obsługą nieruchomości, sprzątaniem, dbaniem o ogródek, tarasy. Mieszkanie/dom
✨️ Autor wpisu (OP): > o #!$%@?, to tak jakby ktoś poszedł do MediaMarkt i sprzedawca chciałby hajs od niego za opowiedzenie o produkcie, który go interesuje. Jebnijcie się tam w łeb oszuści.

Sprzedawca chciał od Ciebie pieniądze w MediaMarkt za opowiedzenie o produkcie? Powinieneś to zgłosić. Podobnie jak ktoś chce pieniądze, za opowiedzeniu o mieszkaniu. Też się z czymś takim spotkałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślałem,
@mirko_anonim powinniście brać hajs tylko od właściciela mieszkania, którym dysponujecie a nie od tego który chce je kupić xd mnie jako klienta nie interesuje że właściciel mieszkania nie ma czasu, czy nie chce mu się czy nie potrafi wystawić swojej nieruchomości na sprzedaż i posiłkuje się taką firmą jak wasza. Jesli chce, niech płaci. Ale mnie jako klienta to nie intresuje i dopóki tego nie zrozumiecie to dla mnie wasza obecność na