Wpis z mikrobloga

Eh, po 10 latach rzucam armię. Rzuciłem kwitem. 10 lat doświadczenia, po drodze odwiedziłem Afgan i Irak. Sam nie wierzę, że to sie dzieje, wjechałem w branże IT po roku nauki. Gdyby nie dowódcy to pewnie bym został i nie myślał nawet o nauce i zmianie branży, nie mogę patrzeć na to co sie aktualnie dzieje i nie chcę już w tym uczestniczyć.
Cieszę się, że mam sumienie czyste, za granicą zawsze dbałem by o Polakach naprawdę dobrze mówiono i do samego końca nie wlali mi betonu do łba, mundur mimo wszystko dużo dla mnie znaczy.
Nie napiszę jak w #codziennewypowiedzenie, że jestem jedyny w swoim rodzaju i nie poradzą sobie beze mnie, bo poradzą. Wprawdzie w armii jestem tylko liczbą w Excelu.
Lubiłem ten zawód, rzeczy typu lot Black Hawkiem nad Kabulem z "Du Hast" na słuchawkach człowiek będzie odtwarzał w pamięci do końca życia (). Teraz czeka mnie świat #programista15k ( ͡ ͜ʖ ͡). Musiałem sie wyżalić oraz pochwalić.

#programista15k #wojskopolskie #codziennewypowiedzenie #wojsko
sbk2009 - Eh, po 10 latach rzucam armię. Rzuciłem kwitem. 10 lat doświadczenia, po dr...

źródło: temp_file22316239734021702

Pobierz
  • 61
@sbk2009 BTW, 2013 to był świetny rok żeby wbić do IT.
Teraz miałbyś o wieeeele trudniejsze pytania na rozmowach i na każde juniorskie/stażowe stanowisko walczyłbyś z dziesiątkami kolesi w trakcie/ po studiach
Znalazłem pracę w dobrej firmie, nie januszexie, cud że zatrudnili juniora bez doświadczenia komercyjnego. Pomogły znajomości no i chyba samo to co potrafię, nie miałem taryfy ulgowej.

Myślę, że szybko się nie polepszy. Jesteśmy zacofani względem innych armii o jakieś 10-15 lat, jedyny plus że jako Polacy potrafimy zrobić coś z niczego.


@sbk2009: Na czym polegały te znajomości? Znajomy Cię zarekomendował, czy wręcz on Cię zatrudnił? Myślę nad przebranżowieniem, ale wydaje
@wilku88 Znajomy znajomego który tam pracował mnie zarekomendował. Nie wiem ile by to trwało gdyby nie kontakty. Kolejny rok? Może w innym przypadku gdybym zaniósł fizycznie CV/portfolio do tej firmy (która de facto nie prowadzi rekrutacji) to wtedy by mnie wzięli pod uwagę.

@Czesterinho 31