Wpis z mikrobloga

Eh, po 10 latach rzucam armię. Rzuciłem kwitem. 10 lat doświadczenia, po drodze odwiedziłem Afgan i Irak. Sam nie wierzę, że to sie dzieje, wjechałem w branże IT po roku nauki. Gdyby nie dowódcy to pewnie bym został i nie myślał nawet o nauce i zmianie branży, nie mogę patrzeć na to co sie aktualnie dzieje i nie chcę już w tym uczestniczyć.
Cieszę się, że mam sumienie czyste, za granicą zawsze dbałem by o Polakach naprawdę dobrze mówiono i do samego końca nie wlali mi betonu do łba, mundur mimo wszystko dużo dla mnie znaczy.
Nie napiszę jak w #codziennewypowiedzenie, że jestem jedyny w swoim rodzaju i nie poradzą sobie beze mnie, bo poradzą. Wprawdzie w armii jestem tylko liczbą w Excelu.
Lubiłem ten zawód, rzeczy typu lot Black Hawkiem nad Kabulem z "Du Hast" na słuchawkach człowiek będzie odtwarzał w pamięci do końca życia (). Teraz czeka mnie świat #programista15k ( ͡ ͜ʖ ͡). Musiałem sie wyżalić oraz pochwalić.

#programista15k #wojskopolskie #codziennewypowiedzenie #wojsko
sbk2009 - Eh, po 10 latach rzucam armię. Rzuciłem kwitem. 10 lat doświadczenia, po dr...

źródło: temp_file22316239734021702

Pobierz
  • 61
via Android
  • 8
@LongWayHome Znalazłem pracę w dobrej firmie, nie januszexie, cud że zatrudnili juniora bez doświadczenia komercyjnego. Pomogły znajomości no i chyba samo to co potrafię, nie miałem taryfy ulgowej.
Myślę, że szybko się nie polepszy. Jesteśmy zacofani względem innych armii o jakieś 10-15 lat, jedyny plus że jako Polacy potrafimy zrobić coś z niczego.
@sbk2009: nie brzmisz wiarygodnie. Toć żołnierze narzekają na brak mundurów i szpeju. Widzą, że rząd zamawia czołgi na defilade pod wybory, a oni sami muszą sobie ogarniać buty, wyposażenie, rzeczy do spania w polu, jedzenie... Normalnie jak w ruskiej armi. I gdy im się marzą drony bo widzą, jak to ważne na Ukrainie. To znowu rząd woli się śmigłowcami chwalić. Wojsku brakuje samochodów terenowych, bo tym się na codzień porszuają, a
via Android
  • 3
@hekktik Jeszcze nie robię, ale już mam wszystko przyklepane, wypowiedzenie zostało rzucone na stół. Fontend w Vue. Szukanie pracy szło marnie, nie ma ofert dla Juniora, nawet na staż. Gdyby nie znajomości ze środowiska dalej był tkwił tam gdzie nie chcę już być.