Wpis z mikrobloga

Eh, po 10 latach rzucam armię. Rzuciłem kwitem. 10 lat doświadczenia, po drodze odwiedziłem Afgan i Irak. Sam nie wierzę, że to sie dzieje, wjechałem w branże IT po roku nauki. Gdyby nie dowódcy to pewnie bym został i nie myślał nawet o nauce i zmianie branży, nie mogę patrzeć na to co sie aktualnie dzieje i nie chcę już w tym uczestniczyć.
Cieszę się, że mam sumienie czyste, za granicą zawsze dbałem by o Polakach naprawdę dobrze mówiono i do samego końca nie wlali mi betonu do łba, mundur mimo wszystko dużo dla mnie znaczy.
Nie napiszę jak w #codziennewypowiedzenie, że jestem jedyny w swoim rodzaju i nie poradzą sobie beze mnie, bo poradzą. Wprawdzie w armii jestem tylko liczbą w Excelu.
Lubiłem ten zawód, rzeczy typu lot Black Hawkiem nad Kabulem z "Du Hast" na słuchawkach człowiek będzie odtwarzał w pamięci do końca życia (). Teraz czeka mnie świat #programista15k ( ͡ ͜ʖ ͡). Musiałem sie wyżalić oraz pochwalić.

#programista15k #wojskopolskie #codziennewypowiedzenie #wojsko
sbk2009 - Eh, po 10 latach rzucam armię. Rzuciłem kwitem. 10 lat doświadczenia, po dr...

źródło: temp_file22316239734021702

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • 12
@sbk2009

Frontend

Trochę kisnę z Ciebie OPie. Po latach w wojsku w końcu dostałeś się na front ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@N331 Nie muszę nic nikomu udowadniać, jeżeli siedzisz w temacie to możesz mnie łatwo zweryfikować, weryfikuj ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@sbk2009: a to czekaj, nawet nie zaczales tylko masz cos dograne po znajomosci? dobre i to (xd). btw wiesz jak realnie wyglada praca nad frontem w vue? masz co chwile nowe layouty czy siedzisz nad jakims wiekszym sajtem rozwijajac jakies jego podstrony?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hekktik Już mam na papierze, nic na gębę. Będę siedział głównie nad jedną stroną pewnej dużej sieci i ew. rozwijał jakieś nowe funkcjonalności, do tego poboczne projekty.
  • Odpowiedz
Lubiłem ten zawód, rzeczy typu lot Black Hawkiem nad Kabulem z "Du Hast" na słuchawkach


@sbk2009: Czyli tak jakby "Für Deutschland". ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

"Barkę" mogłeś sobie włączyć.
  • Odpowiedz
@sbk2009 myślałem, że to jakieś heheszki, ale widzę, że nie tym razem. 10 lat to sporo. Serio aż taka atmosfera panowała w pracy, że zdecydowałeś się to rzucić? Zarobki po tylu latach pewnie dość dobre, do tego piszesz o misjach, za które dostawalo się dość dobre pieniądze. Nie wiem co tam robiłeś, ale po 10 latach rzucić papier w pracy, która zapewnia wcześniejszą emeryturę to ogromna zmiana w życiu. Szczególnie, że później
  • Odpowiedz
nie mogę patrzeć na to co sie aktualnie dzieje i nie chcę już w tym uczestniczyć.


@sbk2009: Ale co dokładnie? Opisz szerzej, nie każdy tutaj zna realia wojskowe.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Domowik @kureci_paratko Jest dużo składowych mojej decyzji, atmosfera jest tylko jednym elementem, armia za rządów PiSu uważam, że lekko mówiąc skręca nie tam gdzie powinna, nie chciałbym się aż tak publicznie uzewnętrzniać.

@xer78 Z polskich kawałków to Czesław Niemen i "Dziwny jest ten świat" lecąc w Chinooku z otwartą tylną klapą też robi robotę ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@sbk2009: Du hast puszczałeś sobie jak #!$%@?łeś do afgańskich dzieci z tego black hawka? XD Żartuje, dzięki za służbę i gratuluję samozaparcia żeby się przebranżowić będąc w woju, bo wydaje mi się (może mylnie) że w ‚normalnym’ zawodzie byłoby łatwiej a mi się na przykład nie chce do niczego zabrać :(
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Szalom wydaję mi się, że właśnie w "normalnej" pracy jest trudniej bo może nie być takiej motywacji do zmiany i człowiek sie rozleniwia. Potrzebowałem zmiany jak tlenu, wypalenie zawodowe mocno postępowało, złe otoczenie naprawdę daje boosta.
  • Odpowiedz