Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy UI/UX to spoko ścieżka żeby wbić się do IT (tzw. "niski próg wejścia") dla kogoś spoza IT? Widzę, że materiałów tak samo sporo a widełki na stanowiska wcale nie małe..

#it #ux #ui #design #pracait #udemy #webdesign #programowanie #naukaprogramowania



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy UI/UX to spoko ścieżka żeby wbić się do I...

źródło: comment_1659470951JW4SuJyFej0ATU7h3VtEhy

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Tak. Odpalasz Figmę i lecisz... 3 tygodnie, jakieś naciągane portfolio i zarabiasz. Tak ja ich w większości widzę. Nie da rady np. w 10 razy tyle czasu się porządnie nauczyć 3D, animacji czy robienia muzyki. Ale "designować" czy "projektować", "aranżować" strony internetowe, plakaty, czy mieszkania... możesz. XD
  • Odpowiedz
niski próg wejści


@mirko_anonim: No nie powiedziałbym - tutaj się trzeba mocno nagimnastykować, żeby z jednej strony coś ładnie wyglądało i spełniało wymagania biznesu a z drugiej strony żeby było realne do zakodowania przez programistę w wyznaczonym przedziale czasu.

Nie jest to trywialne w sporych apkach ze złożonym ui.
  • Odpowiedz
Ale "designować" czy "projektować", "aranżować" strony internetowe, plakaty, czy mieszkania... możesz. XD


@WhitePill4All: Możesz jak masz do tego zmysł estetyczny i umiejętności analityczne. W sumie to podobnie jak z testerem. Tyle już widziałem gównianych testerów, którzy poszli w tym kierunku tylko ze względu na kasę i różnica między nimi, a dobrymi testerami jest kolosalna.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jest bardzo ciezko znalezc prace w tym temacie, najlatwiej bedzie sie po prostu wkrecic gdzies na jakis staz czy cos takiego i probowac moim zdaniem. Tak samo jak z prawie wszystkimi innymi posadami juniorskimi w IT. Kolega wyzej odpowiedzial 1000+ aplikacji na stanowisko, to mozesz sobie jasno odpowiedziec jak latwo sie dostac.
Jezeli naprawde lubisz to robic, to polecam znalezc prace po znajomosci po prostu i przypadkiem. Ominac oficjalne
  • Odpowiedz
@mag_zbc: próg wejścia jest taki sam ciągle, tylko osobom z innych branż ciężko zrozumieć na czym polega bycie profesjonalistą czyli w ogóle możliwość dostarczenia poprawnej uslugi. Dla mechaników samochodowych np to jest czarna magia
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: próg wejścia jest niski (tj. stosunkowo łatwo nauczyć się podstaw potrzebnych na juniorskie stanowisko) i właśnie dlatego jeżeli nie masz gdzie się zaczepić przez jakieś znajomości albo pokrewnego doświadczenia to nic nie ugrasz bo będą mieli 50 lepszych kandydatów w każdej rekrutacji.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
No ja prześmiewczo odpowiedziałem... ale prawdziwie.
Koledzy mirki dobrze piszą. Jak masz dryg, to najłatwiej osiągnąć skill w tym taki, by przynosił jakąś wartość.
Ale jak nie masz drygu to z powodu tej łatwości, będzie duża konkurencja.

Jak zobaczysz jak wygląda, a ile się kasuje za porządne logo (na przykład) to można ulec iluzji, że każdy może
  • Odpowiedz