Wpis z mikrobloga

@krucheandruty: Jak tabletki to tanio wychodzi mega tran i ma olej z wątroby dorsza - ten rodzaj jest najlepszy. Unikać oleju rybiego w składzie bo jest niższej jakości - jeśli suplement ma w składzie olej dorsza to git.

Niezrozumiałe jest to co napisałeś, jeżeli wziąć pod uwagę informacje z pierwszego linku na google po wpisaniu MEGA TRAN, ponieważ jest tam informacja o składzie, która zawiera treść "Olej rybi z wątroby dorsza
ostatnio liczyłem ilość kwasów tłuszczowych i wyszło mi, ze 100g łososia dostarcza tyle omega co 21 dni suplementacji - np megatran.


@krucheandruty: Jak to policzyłeś? 100g łososia dostarcza 1,12g DHA, a 1,72g omega-3 ogółem. To tyle co w jednej łyżce tranu Mollers. W polecanym megatranie faktycznie jest bardzo mało EPA/DHA, ale to już kwestia ubogości tego suplementu a nie problem suplementacji Omega-3 w ogóle.
polecisz jakaś dobrą omega 3


@rafesto: odpowiedź jest tylko jedna: dobry olej lniany. Można dużo spożywać w formie np. tzw. pasty budwig. Doprawiasz jak lubisz (czosnek, ogórek, pieprz cayenne, ...) i elo. nie ma lepszego naturalnego i bogatszego źródła.
Ja kupuje z olejarni grodzisk bo oni mają niefiltrowany.
@rafesto: najgorsze w tym wszystkim jest to, że tych produktów wszelkiej maści jest zbyt dużo i #!$%@?ć od tego można. Mnie to koniec końców przytłacza i staje na tym, że nie kupuję nic, bo głupieję i nie wiem w co się zaopatrzyć. Dodatkowo jak tak człowiek popatrzy na ceny, to wychodzi na to, że chcąc przyjmować regularnie każdego miesiąca jakieś tryptofany+omega+witaminy i nie wiadomo co jeszcze, to najlepiej trzeba by mieć
@MirekStarowykopowy: melatonina nie jest zbyt dobrym wyborem. Mój kolega rozwalił sobie nią sen. Jest też zakazana w UK bodajże. Suplementacja melatoniny działa jak suplementacja testosteronu. Jeśli jest źródło z zewnątrz to organizm sam przestanie ją wytwarzać.

Zamiast łykania tabletek polecam ograniczenie niebieskiego światła przed snem. Zwiększy to naturalna produkcję melatoniny.