Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@rafesto: Kompleks wit B, omega 3. Uważaj na soplówkę jeżowatą (lions mane), w polskim internecie nie ma na ten temat dużo informacji, ale wiele osób np. na reddicie opisuje swoje skutki uboczne.
  • Odpowiedz
@rafesto: kompleks witamin dla sportowców, 5-htp lteanine, wieczorami 2,5 mg melatoniny na głębszy sen. Moje pierwsze w miarę radosne wejście w jesień w życiu, mimo że stresu mam najwięcej
  • Odpowiedz
@rafesto: Omega 3, witamina D od połowy września do polowy maja, yerba mate, matcha. No i w miarę zdrowa dieta, opierająca się na jedzeniu bogatym w składniki odżywcze. Osobiście odczuwam poprawę po używaniu naturalnych przypraw do każdej potrawy, zrezygnowaniu z soli, orzechach (dowolnego typu), większej ilości warzyw na talerzu.

@konrad-durlak Jak oceniasz działanie ashwaghandy, różańca i soplówki? Od dawna mnie kusi, by spróbować tych roślinek
  • Odpowiedz
@rafesto: omega 3, d3k2, ZMB tzn cynk magnez b6, probiotyk sanprobi stress/ibs. Suplementy polecam KFD dobre jakościowo. Zamiast kawy polecam yerba mate, kofeina z yerby działa bardziej euforycznie i tak nie przytłacza, mi poprawia humor przy przygnębieniu
  • Odpowiedz
Kratom.


@Varmandoble: Kratom powiadasz?

Kratom i jego związki (mitragynina i 7-hydroksymitragynina) znajdują się obecnie na liście leków psychotropowych (Zarządzenie z dnia 23 grudnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie z dnia 22 lutego 1990 r. ustanawiające wykaz substancji psychotropowych), ze względu na poważne ryzyko zdrowotne związane z spożycia tej rośliny.
W związku z tym ich posiadanie i zakup jest obecnie zabronione (art. R5132-88 i nast. Kodeksu zdrowia publicznego). Środek ten jest następstwem dochodzenia powierzonego przez ANSM krajowej sieci nadzoru nad uzależnieniami (CEIP-A) w roku 2007. -2018. Zgłosiła dwadzieścia przypadków spożycia kratomu, przy wzroście liczby zatruć w ostatnich latach (14 przypadków od 2016 r.), powodujących uzależnienie, zespół odstawienny, anoreksję, utratę masy ciała, dekompensację psychotyczną i toksyczne zapalenie wątroby. Zgłoszono także jeden zgon w związku z wielokrotnym spożyciem narkotyków
  • Odpowiedz
@plaisant super, powiedz mi coś czego nie wiem. Prowadzę zdrowsze życie niż 90% ludzi na tym świecie zapewne.

Co do Ashwagandy to nie wiem na mnie działa super. Może to placebo, ale wyraźnie czuję się spokojniejszy i fajnie mi się śpi. Jedyny "minus" chociaż dla mnie to akurat plus to bardzo dziwne sny, które częściej pamiętam i częściej miewam świadomy sen.
  • Odpowiedz
@arkagham dwie tabletki megatranu czyli dzienna dawka to 90mg kwasów omega (waga tabletek to 540mg). Losos tak jak pisałeś to 1720 mg omega. Czyli dzieląc 1720 na 90 masz ok 19 dni. Okej łyżka tranu mollers faktycznie tyle zawiera co piszesz tylko to jest około 4-5 ml czyli jakieś 8-10 razy więcej niż porcja megatranu dzienna.
  • Odpowiedz