Wpis z mikrobloga

✨️6 Mitów o Spring Boot, w Które Wciąż Wierzysz!✨️

Ostatnio napisałem coś, co wzbudziło sporo kontrowersji. Pomyślałem więc, że wykop również chcieliby się wypowiedzieć na ten temat. Wiadomo, Wykop lubi się nie zgadzać – idealne miejsce do dyskusji!

Oto mity, które postanowiłem obalić:
✅ Lombok oszczędza czas.
✅ Servlety to przeszłość.
✅ Thymeleafa już się nie używa. Lepszy jest Angular czy React.
✅ RestTemplate to przeżytek; teraz rządzi WebClient.
✅ Zabezpieczenia w Spring Boot? Najlepiej napisać je samemu!
✅ Chcesz rozwiązać problemy w projekcie? Używaj TDD.

W artykule rozkładam każdy z tych punktów na czynniki pierwsze. Moje doświadczenia i wnioski na temat Spring Boot czekają na https://bykowski.pl/6-mitow-o-spring-boot-w-ktore-wciaz-wierzysz.

Wrzucam licząc na chęć podważenia tez, ale też przede wszystkim z ciekawością, czy sami znacie jakieś mity dotyczące Springa z którymi spotkaliście się w Waszych projektach.

#it #java #devops #programowanie #naukaprogramowania #java #backend #technologia #informatyk #ciekawostki #jvm #byczazagroda #framework #spring #springboot #docker #devops
SoftBull - ✨️6 Mitów o Spring Boot, w Które Wciąż Wierzysz!✨️

Ostatnio napisałem coś...

źródło: 6-legend-o-springu

Pobierz
  • 15
Thymeleafa już się nie używa. Lepszy jest Angular czy React.


@SoftBull: nie powiedział nikt nigdy. Wiadomo jest że czasami jest przydatny gdy nie potrzeba zaawansowanego frontu np panel admina.

A w ogóle thymyleaf to nie jest kontra do reacta czy angulara. (Chociaż nie wiem jak z angularem) Widzialem wiele projektów monolit gdzie był używany thymeleaf w połączeniu z reactem. Da sie to łatwo zintegrować
  • 0
@nad__czlowiek: Zgadzam się w pełni z Twoim podejściem merytorycznym odnośnie wykorzystywania tych narzędzi. I fajnie, że tak uważasz, bo stwierdzeń w stylu "Thymeleafa już się nie używa. Lepszy jest Angular czy React." to frazy, które najczęściej słyszałem i to za każdym razem, kiedy prowadziłem jakieś otwarte szkolenie online na temat technologii frontendowych. I to nie pojedyńcze przypadki, tylko plaga, dlatego zupełnie nieprzypadkowo jest na tej liście.
  • 0
@LazyInitializationException: Jeśli mówimy o dokumentacji, to wskazuje ona, że RestTemplate jest w trybie "maintenance", lecz nie jest oznaczona jako "deprecated". Byłem zaskoczony tym stwierdzeniem, dlatego dopytywałem o źródło/linki. Zaintrygowało mnie skąd taka informacja mogła się wziąć ????
@mjr_bien: @Icouldbeyourmom @SoftBull @Myrcin- @LazyInitializationException
@nadczlowiek
Teraz jest nowy RestClient. Szkoda że nikt się nie interesuje nowościami i lepiej klepać setny raz ten sam temat xD
Nagraj coś o tym nowym RestClient i wykorzystaj z nim wirtualne watki a nie ciagle klepanie tego samego. Jako Senior totalnie mnie nie interesują Twoje rzeczy bo widać że targetujesz dla Juniorów/Entry levelow.

https://spring.io/blog/2023/07/13/new-in-spring-6-1-restclient
@SoftBull: co do RestTemplate to jest trochę dziwna sytuacja, bo nie jest nigdzie napisane wprost, że jest "deprecated", ale jest napisane, że jest rekomendowane użycie innych alternatywnych klas zamiast tego, więc w sumie jednak jest "deprecated" - no bo to oznacza "deprecated", czyż nie?
  • 1
@Icouldbeyourmom:

dlaczego dostęp do zapisów live jest tak absurdalnie drogi w porównaniu z innymi książkami, kursami itd?

Dużo osób ceni sobie sposób, w jaki tłumaczę i jak potrafię przystępnie oraz ciekawie przedstawiać niejasne zagadnienia. Dzięki temu są w stanie zapłacić więcej niż za materiał dotyczący Springu od innego prowadzącego. Cena jest więc uwarunkowana nie tylko moją stawką, która pozwala mi opracować wysokiej jakości szkolenie czy książkę, ale również popytem ze strony